zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Zawieszenie, Podwozie, Hamulce i Koła

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-04-2009, 13:33   #11
Waldemarz
DZIADZIA

Województwo: mazowieckie
Auto: Omega B'95 Pb manual
Silnik: 2.0 16v X20XEV (136 KM)
Domyślnie

Quote Napisał fnd [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Wczoraj zrobiłem jeszcze ponad 300km, ale rano patrzyłem na opony i niczego złego na szczęście nie zauważyłem

Nie masz mocnej różnicy w zbieżności i dlatego. Jeśli miałbyś duże odchylenia to zapewne byś zauważył.
Tak jak koledzy ci piszą pojedź, sprawdź i będziesz miał spokój.

Quote Napisał el Pablo [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Generalnie zbieżność ustawia się po wymianie gałek, drążków, tulei

A jak wymieniasz cały wahacz to już zbieżności nie potrzebujesz ustawić.?
Ja wymieniałem kompletne zawieszenie czyli amorki razem ze spręzynami i też musiałem ustawić zbieżność bo były małe odchyłki.
I tak samo jak teraz wymienie kompletne wahacze też będę musiał ustawic zbieżność.

Ostatnio edytowane przez Waldemarz ; 19-04-2009 o 13:37 Powód: scalono automatycznie - używaj funkcji Edytuj
Mezczyzna Waldemarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-2009, 19:30   #12
el Pablo
żonaty :P

Województwo: śląskie
Auto: Nie mam Omegi
Domyślnie

Quote Napisał Waldemarz [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
A jak wymieniasz cały wahacz to już zbieżności nie potrzebujesz ustawić.?
Ja wymieniałem kompletne zawieszenie czyli amorki razem ze spręzynami i też musiałem ustawić zbieżność bo były małe odchyłki.
I tak samo jak teraz wymienie kompletne wahacze też będę musiał ustawic zbieżność.

Przecież napisałem że najlepiej po każdej większej ingerencji w zawiecho ustawić zbieżność. A chyba wymiana wahaczy się do tego zalicza.
Mezczyzna el Pablo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-2009, 20:44   #13
egon

Województwo: wielkopolskie
Auto: Omega B FL'01 Pb+LPG automat
Silnik: 3.2 V6 Y32SE (218 KM)
Domyślnie

Moge potwierdzić że po wymianie całych wahaczy bez ruszania innych śrub zbierzność się nie przestawiła
sprawdzone, ponieważ miałem po 2dniach robiony przegląd
ale sprawdzić zwsze warto dla spokoju duszy
Mezczyzna egon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-2009, 22:32   #14
ermi

Województwo: kujawsko-pomorskie
Silnik: 2.6 V6 Y26SE (180 KM)
Domyślnie

a powiedzcie mi drodzy klubowicze czy ustawia sie w klusku zbieżność pod inny rozmiar opon?
np: jak chce się zalożyć dzużo szersze oponki.
Miałem kiedyś golfa1 i tam przy 225 trzeba było zmieniać kąt i pochylenie. Stąd pytanie
Mezczyzna ermi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-2009, 23:12   #15
rashii
5 OMEGA W MOJEJ KARIERZE

Województwo: dolnośląskie
Auto: Omega B FL'01 Pb automat
Silnik: 2.6 V6 Y26SE (180 KM)
Domyślnie

Quote Napisał ermi [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
a powiedzcie mi drodzy klubowicze czy ustawia sie w klusku zbieżność pod inny rozmiar opon?
np: jak chce się zalożyć dzużo szersze oponki.
Miałem kiedyś golfa1 i tam przy 225 trzeba było zmieniać kąt i pochylenie. Stąd pytanie

dobre pytanie mysle ze nie jesli masz namysli zmiane rozmiaru o 1 czy 2 numery, a z tą zmianą o której wspomniałeś w golfie to podejrzewam ze spowodowana była złym rozmiarem opony, mogła byc za szeroka w stounku do felgi albo poprostu za duża do tego auta
Mezczyzna rashii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-2009, 01:05   #16
zwloki
omega

Województwo: warminsko-mazurskie
Auto: Omega B'99 Pb manual
Silnik: 2.5 V6 X25XE (170 KM)
Domyślnie

Quote Napisał egon [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Moge potwierdzić że po wymianie całych wahaczy bez ruszania innych śrub zbierzność się nie przestawiła
sprawdzone, ponieważ miałem po 2dniach robiony przegląd
ale sprawdzić zwsze warto dla spokoju duszy

zazwyczaj przy wymianie tulei lub calych wachaczy zbieznosc sie przestawia , a spowodowane jest to zuzyciem starych elementow, ale teoretycznie jesli zalozyles tuleje tej samej firmy i a nigdy wczesniej nie ustawiales zbieznosci , to powinno byc dobrze,
a swoja droga to na przegladzie ta plyta najazdowa to jest nic niewarta.
Mezczyzna zwloki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-2009, 08:15   #17
egon

Województwo: wielkopolskie
Silnik: 3.2 V6 Y32SE (218 KM)
Domyślnie

Quote Napisał zwloki [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
a swoja droga to na przegladzie ta plyta najazdowa to jest nic niewarta.

możesz rozwinąć? chyba jeżeli chcieli by wyciągnąć kase to by za każdym razem źle pokazywało?
Mezczyzna egon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-2009, 13:30   #18
zwloki
omega

Województwo: warminsko-mazurskie
Auto: Omega B'99 Pb manual
Silnik: 2.5 V6 X25XE (170 KM)
Domyślnie

Quote Napisał egon [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
możesz rozwinąć? chyba jeżeli chcieli by wyciągnąć kase to by za każdym razem źle pokazywało?

jesli chodzi o plyta najazdowa na przegladach technicznych to ma ona duzy margines bledu, zalezy jak kierujacy najedzie, szy ruszy kierownica itp, generalnie jest tak , ze jesli zbieznosc nie jest totalnie spartolona to na przegladzie pokaze ze jest ok.
Mezczyzna zwloki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
robić, zbierzność

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania