Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Znów jakieś stukanie gdzieś z okolic tylnego lewego koła


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 września 2006 - 10:33

witam
Od kilku dni pojawiło mi się stukanie gdzieś w okolicy tylnego lewego koła, ale co do lokalizacji tego dźwięku nie jestem pewien.
Jest to cichy, głuchy dźwięk. Np. tak jakby się jakaś palstikowa obudowa obijała o koło.
Częstotliwośc stuków jest zeleżna od szybkości jazdy.
Dziś odkryłem nową zależność:
przy ostrym skręcie w lewo i przez chwilę potem stukanie zanika, by znów się pojawić na prostej. Gdy przed chwilą wracałem do skręciłem ostro na prawo i też tak jakby na chwilę to stukanie przycichło.
Dźwięk nie jest głośny, ale zasadniczo rzuca się w me ucho i mnie niepokoi.
Zajrzałem pod samochód, nawet się trochę wczołgałem (bo jestem chudy) - wygląda na to, że z zewnątrz nic nigdzie nie zwisa i nie otłukuje się.
Na kanał i do mechesa mam szansę jechać dopiero we wtorek, w weekend musimy z żoną sunąć do Katowic i trochę się boję, żeby mi się klucha nie rozkraczyła.
Kiedyś podobne stuki miałem (ale tylko podobne), gdy mi źle zamontowano hamulec ręczny i się linka o coś obijała. Poporawili i było OK. Może to znowu to?
Hm..
wiem, że ten opis nie wiele mówi, ale może ktoś mi podpowie, od czego zacząć, na co zwrócić uwagę (zanim pojadę do mecheas)?
Z góry dzięki za porady
pozdro



#2 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 17 września 2006 - 00:43

Sprawdz może zawieszenie tłumika, tzn poruszaj nim i zobacz czy nie uderza o coś...

#3 OFFLINE   DaQla

DaQla
  • 252 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 17 września 2006 - 10:19

Zaciągnij lekko ręczny jadąc, tak na 3-5 ząbków (zależy jak naciągniety) jak zacznie pukać głośniej albo przestanie wogóle to coś w ręcznym ci sie wysypało (ja tak miałem).
129KM@183nm Cześć [you:bd5ccc2ae1]

#4 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 września 2006 - 08:57

No i się wyjaśniło źródło hałasów!
Łożysko w lewym tylnym kole - walnięte.
Koszt wymiany = 300 zł.
Łożysko = 190 zł, a reszta to robocina. Były cyrki. Trzeba było spawać tarczę osłonową koła (nowej nie udało się znaleźć). W tej tarczy są takie dwie małe dziurki na zaczepy do sprężyn dociskających i te gówniane dziurki skorodowały i trzeba było je wzmocnić.
Teraz jest OK.