PDA

Zobacz pełną wersję : strefa ekologiczna w Berlinie

schak
26-04-2013, 23:01
Szybkie pytanie
Czy do Berlina mogę wjechać z żółtą plakietką strefy ekologicznej? (dla auta zarejestrowanego w PL)
Czy nas też już obowiązuje plakietka zielona?

brodaMV6
26-04-2013, 23:20
[Only Registered Users Can See Links]
Możesz bez problemu ;)

gangster525
26-04-2013, 23:25
ja tam często jeździłem po centrum busem i nigdy się nie czepiali

brodaMV6
26-04-2013, 23:39
Miałes szczescie poprostu ;)
Z tego co mi wiadomo to jak przejeżdzasz przez Umwelzone powinienes posiadac ów plaketke na szybie,ale nikt Cie nie zatrzyma i nie wlepi mandatu (ale mogą),natomiast łapanka zaczyna sie na parkingach itp.
A na marginesie to w Polsce zamówienie tej plakietki to chyba żart z tą ceną:o
W Niemczech każdy może ją nabyc za całe 5 łojra .

schak
27-04-2013, 00:02
dzięki chłopaki. Teraz spokojnie pojade. Muszę kupić na swoją ome i będę miał spokój. W niemczech może i 5 Euro ale jechać specjalnie trzeba a oprócz tego wiedzieć gdzie i znać trochę język. Z reguły jedzie się w konkretnym celu i nie ma czasu na zbaczanie z trasy.

Tomek FSW
27-04-2013, 00:21
Do centrum Berlina możesz wjechać tylko i wyłącznie z zieloną plakietką. Jeśli zatrzymają cię w strefie, płacisz 40 euro, na miejscu oczywiście, jeśli nie masz, to wezmą w zastaw telefon, aparat itp. i wyprowadzą cię poza strefę. Sprawdzone prawie że osobiście. Często bywam w Berlinie, to widzę jak działa policja

brodaMV6
27-04-2013, 00:31
Do centrum Berlina możesz wjechać tylko i wyłącznie z zieloną plakietką. Jeśli zatrzymają cię w strefie, płacisz 40 euro, na miejscu oczywiście, jeśli nie masz, to wezmą w zastaw telefon, aparat itp. i wyprowadzą cię poza strefę. Sprawdzone prawie że osobiście. Często bywam w Berlinie, to widzę jak działa policja

Oj,chyba jest raczej tak jak w linku podanym poniżej.Dla pewności sprawdziłem na stronach niemieckich i z żółtą jeszcze można.

Tomek FSW
27-04-2013, 00:34
Chyba jednak nie :)[Only Registered Users Can See Links]

Stufe 2 ab01,01,2010 auta tylko z zieloną plakietką

schak
27-04-2013, 00:38
Ale tam jest jakiś zapisek że auta zarejestrowane poza Niemcami mają "okres przejściowy" do 2015roku. A auta zarejestrowane w Niemczech tylko i wyłącznie z zieloną naklejką

Tomek FSW
27-04-2013, 00:41
A musisz wjeżdżać do samego centrum? Może tam gdzie jedziesz, jeszcze nie ma strefy?

I fakt, ceny plakietek w Polsce zabijają. Ja swoją mam za 6 euro. Zajęło mi to 2 minuty

schak
27-04-2013, 00:46
Mam nadzieję że mi się uda ale jeżeli w jednym sklepie nie dostane tego co potrzebuje to niestety ale centrum mnie nie ominie. Ostatnio przez to musiałem przesyłkę zapłacić bo nie mogłem wjechać a byłem autem bez naklejki.

Tomek FSW
27-04-2013, 00:48
Ja mam to szczęście, że często bywam w Berlinie. I mam też "miejscowy" kontakt :)

arnixx
29-04-2013, 14:45
Najprościej podjedź na przedmieścia Berlina i wyrób/zakup sobie ów naklejkę. W każdym miejscu gdzie robią TUV, rejestrują auta czy też w większości warsztatów możesz ją wyrobić a nie strachać się że ci mandat dadzą :)
Bo 5 łojro to nie majątke