PDA

Zobacz pe軟 wersj : Czujnik temperatury silnika (p造nu ch這dz帷ego)

Dextran
14-09-2006, 01:17
1. Czy mo瞠 mi kto dok豉dnie wskaza, gdzie jest umieszczony ?
2. Czy dostan si do niego bez konieczno軼i wchodzenia pod sp鏚 auta ?

MILEK SJ
14-09-2006, 20:43
W o鄉iozaworowym jest obok alternatora,w szestnastce jest prawdopodobnie obok cewki ,nie musisz wchodzi pod auto.

Rafa
14-09-2006, 21:53
Z ty逝 silnika jest w 16-ce, czyli od strony podszybia.

Dextran
14-09-2006, 23:41
Z ty逝 silnika jest w 16-ce, czyli od strony podszybia.

OK... a dostane sie do niego od gory czy od dolu ?

Rafa
14-09-2006, 23:44
Z g鏎y. Od do逝 masz skrzyni. :wink:

Dextran
14-09-2006, 23:58
Nie mog znale潭 tego czyjnika. Kupi貫m nowy oryginalny i chcia豚ym go wymieni. Mo瞠 ma kto jaki rysunek lub zdj璚ie gdzie m鏬豚ym zorientowa si o jego dok豉dmym po這瞠niu ??

niko
04-11-2006, 14:27
Czy kto mi powie gdzie w moim silniczku umieszczony jest ten nieszcz瘰ny czujnik temp. silnika w x20xev (czyli 2.0 16v)?
i dlaczego cita napisa co nast瘼uje?:
[Only Registered Users Can See Links]
mi w sklepie facet pokazywa taki czujni, w niekt鏎ych postach te by豉 mowa o nim i nie wiem teraz o co chodzi z t miseczk, o kt鏎ej pisze Cita?
help please!

04-11-2006, 15:35
w niekt鏎ych postach te by豉 mowa o nim i nie wiem teraz o co chodzi z t miseczk, o kt鏎ej pisze Cita?
help please!

ja pisa貫m o czujniku poziomu p造nu, kt鏎y jest w zbiorniczku wyr闚nawczym.

Czujnik temp. silnika dla kompa w Vce jest za silnikiem, trza rozebra podszybie, zeby sie do niego dostac. W 2,0 nie wiem gdzie jest, ale na 100% mozna tam sie dosta nie rozbieraj帷 po這wy samochodu, jak w Vce ;)

niko
04-11-2006, 16:54
ja pisa貫m o czujniku poziomu p造nu, kt鏎y jest w zbiorniczku wyr闚nawczym.

Czujnik temp. silnika dla kompa w Vce jest za silnikiem, trza rozebra podszybie, zeby sie do niego dostac. W 2,0 nie wiem gdzie jest, ale na 100% mozna tam sie dosta nie rozbieraj帷 po這wy samochodu, jak w Vce ;)
Dzi瘯i Cita, teraz poj掖em.

PS.
A mo瞠 jednak kto wie gdzie dok豉dnie ten czujnik jest w mojej Omce 2.0 16v (x20xev)?
Dzi瘯i z g鏎y

Dextran
04-11-2006, 18:27
Pod aparatem zap這nowym. Trzeba raczej wej嗆 pod auto (tak podaj w TIS).
Mam taki nowy oryginalny do sprzedania:

CZUJNIK TEMPERATURY ([Only Registered Users Can See Links] v_x18xe_c20sel.html)

niko
04-11-2006, 20:16
OK... i tak nie wiem jaki pasuje do mojego silnika poniewa Dextran pisze na swojej aukcji:
Pasuje do ka盥ego z silnik闚: X20XEV (tylko numery silnika: 14374800 - 31000032, Vectra do 1998 roku)
Co to znaczy ..."tylko do numer闚 silnika xxxx-xxxx, Vectra itp..?".. to znaczy, 瞠 pasuje r闚nie do Omegi? i co o jakie numery tu chodzi? gdzie je odczyta?

A tutaj zebra貫m zdj璚ia, kt鏎e zebra貫m w postach.
nr 1 i 2 maj tej samej d逝go軼i wtyczk, ale r騜ne "czpeczki"
z kolei za nr 3 (ten od Dextrana) ma kr鏒k wtyczk!
Czy kto jest w stanie powiedzie mi uczciwie (bez bajery), kt鏎y z nich pasuje do mojej Omy 2.0 16v?
:cry: :cry: :cry: [Only Registered Users Can See Links]

04-11-2006, 20:18
Pasuje do ka盥ego z silnik闚: X20XEV (tylko numery silnika: 14374800 - 31000032, Vectra do 1998 roku)
Co to znaczy ..."tylko do numer闚 silnika xxxx-xxxx, Vectra itp..?".. to znaczy, 瞠 pasuje r闚nie do Omegi? i co o jakie numery tu chodzi? gdzie je odczyta?

kt鏎y z nich pasuje do mojej Omy 2.0 16v?
:cry: :cry: :cry:

X20XEV to wlasnie 2,0 16V, np. w Omedze.

Numery silnika odczytasz - albo z umowy kupna, albo z silnika - s wyt這czone na bloku.

niko
05-11-2006, 13:09
X20XEV to wlasnie 2,0 16V, np. w Omedze.
Dzi瘯i za info, ale tyle to ju wiem (lekcje odrobi貫m... :mrgreen:)

Numery silnika odczytasz - albo z umowy kupna, albo z silnika - s wyt這czone na bloku
co to jest ten blok? i jak to odczyta? mam wyj望 silnik?... :razz:
Sory Cita za zupe軟 ignorancj, ale zupe軟ie si nie znam tej terminologii :cry:

05-11-2006, 13:48
co to jest ten blok? i jak to odczyta? mam wyj望 silnik?... :razz:
Sory Cita za zupe軟 ignorancj, ale zupe軟ie si nie znam tej terminologii :cry:

blok to inaczej m闚i帷 korpus silnika. Wszytsko inne jest do niego przymocowane.
Numer silnika wyglada zwykle jako嗆 tak:
ale reg馧 nie ma, a powy窺ze obrazki to nie s silniki opla, ale ju mi sie nie chcialo dalej goglac. Nie pamietam w kt鏎ym miejscy jest numer w 20 16V, ale musisz szuka na silniku miejsca, gdzie kawa貫k 瞠liwa jest wypolerowany i na nim s wyt這czone numery. Zwykle miejsce jest na tyle brudne, a czasem i skorodowane, ze moze by ci篹ko znale潭...

niko
05-11-2006, 13:53
Cita, wielkie dzwi瘯i
W豉郾ie gada貫m z innymi i ma這 kto wie gdzie s wybite te numery..
zaraz wk豉dam kalosze (bo leje) i id z ciekawo軼i sprawdzi...
pozdro

PS
Zmok貫m, ubrudzi貫m si ... i nie znalaz貫m tego numerku :evil: mo瞠 meches mi pomo瞠 :cry:
nio trudno si m闚i, ale jakby kto wiedzia, gdzie w Omesi 2.0 16v s wybite te g闚niane numery, to prosz o cynk :cool:
nara

wolf
05-11-2006, 17:28
tu s numery silnika w x20xev [Only Registered Users Can See Links]

slawek66
05-11-2006, 18:57
Cita, wielkie dzwi瘯i
W豉郾ie gada貫m z innymi i ma這 kto wie gdzie s wybite te numery..
zaraz wk豉dam kalosze (bo leje) i id z ciekawo軼i sprawdzi...
pozdro

PS
Zmok貫m, ubrudzi貫m si ... i nie znalaz貫m tego numerku :evil: mo瞠 meches mi pomo瞠 :cry:
nio trudno si m闚i, ale jakby kto wiedzia, gdzie w Omesi 2.0 16v s wybite te g闚niane numery, to prosz o cynk :cool:
nara

Nic dziwnego, 瞠 ich nie znalaz貫! :wink:

One s wybite w pobli簑 陰czenia silnika ze skrzyni. Stoj帷 z przodu auta to po prawej stronie. Za kolektorem wydechowym - pisane s od g鏎y do do逝. Nie wiem jak to lepiej wyt逝maczy! Proponowa豚ym zabra jak捷 latark!

P.S. O kolega Wolf by szybszy, tylko nie wiem czemu jego postu nie widzia貫m :nie_wiem:

Dextran
05-11-2006, 19:06
Numery ci篹ko odczyta z samego bloku silnika. Powinny by w dowodzie rejestracyjnym (teraz ju nie tylko w starych) lub w Briefie jesli auto z Niemiec a juz na pewno w ksiazce serwisowej jesli z Niemiec. Czujniki na tych zdjeciach 1, 2 to sa starsze, ten moj nr 3 jest wlasnie do silnikow X20XEV o podanym zakresie numerow silnika. roznica jest we wtyczce. Kupilem ten czujnik kupujac inne czesci przy okazji, za raz po zakupie Omegi, jednak zalozylem gaz i teraz nie ma on znaczenia dlatego nie wymieniam...

wolf
05-11-2006, 19:23
jednak zalozylem gaz i teraz nie ma on znaczenia dlatego nie wymieniam...
nie ma znaczenia je瞠li masz ll gen i odpalasz auto na lpg,we wszystkich innych przypadkach gdzie odpala si na benie sprawny czujnik jest konieczny

omega zamo嗆
06-11-2006, 22:39
Powiedzcie mi prosz, bo ju zg逝pia貫m: Gdzie si znajduje ten czujnik w mojej omedze?
Omega A 2.6 Caravan. Z waszych opis闚 wynika i ma by z ty逝 silnika (szczeg馧owo rozpisa si wolf w temacie o problemach z odpalaniem silnika). Ja niestety nie dokopa貫m si tam do niego. Za to mam wra瞠nie 瞠 to mo瞠 by ten z przodu silnika, po lewej stronie od korka wlewu oleju do silnika. Wygl康a podobnie jak ten na zdj璚iu nr 2 tylko 瞠 ma bia造 貫pek - na zdj璚iu jest niebieski. Nie wykr璚a貫m go.
Czy to jest w豉郾ie ten czujnik? A jak nie to od czego on jest?
:?:

KillerTHM
14-02-2008, 21:50
Numery ci篹ko odczyta z samego bloku silnika. Powinny by w dowodzie rejestracyjnym (teraz ju nie tylko w starych) lub w Briefie jesli auto z Niemiec a juz na pewno w ksiazce serwisowej jesli z Niemiec. Czujniki na tych zdjeciach 1, 2 to sa starsze, ten moj nr 3 jest wlasnie do silnikow X20XEV o podanym zakresie numerow silnika. roznica jest we wtyczce. Kupilem ten czujnik kupujac inne czesci przy okazji, za raz po zakupie Omegi, jednak zalozylem gaz i teraz nie ma on znaczenia dlatego nie wymieniam...

A ja mam takie pytanko:
czy czujniki te r騜ni si tylko wtyczkami i ewentualnie d逝go軼i, czy tak瞠 parametrami?
bo u mnie powinien by czujnik ze zdj璚ia 3 (po numerach silnika mi wysz這) a mam ten z niebiesk wtyczk( wtyczk te mam niebiesk). Kole w sklepie mi nie potrafi na to pytanie odpowiedzie :mad:

Demetrius
28-02-2008, 00:59
Mi pojawi si b陰d po tym jak odebra貫m samoch鏚 po remoncie. Wymieni貫m czujnik na ten najta雟zy z niebiesk ko鎍闚k ale to nic nie da這. Niedawno kupi貫m jaki za 22 z do X20XEV i zanim go w這篡貫m to sprawdzi貫m jaki daje op鏎
na zimnym(temp. gara穎wa) - pokazywa ~ 4,5
a jak go podgrzewa貫m farelk to spada這 w okolice 0

Ten ta雟zy natomiast na zimnym mia chyba mniej ni 1 , a jak go podgrzewa貫m to uros這 do 1,3.
Nie daje g這wy, 瞠 tak jest ale wiem 瞠 by貫m zdziwiony :shock:
OT - wymiana w moim przypadku nic nie daje bo dzisiaj potwierdzi這 si to, 瞠 to wina kabla.
Tylko jak go naprawi :neutral: nie wiem jak on idzie.

KillerTHM
28-02-2008, 01:59
U mnie czujnik(sprawny) mia ok. 3,3k Ohm na"zimno" i ok. 2,6k Ohm jak go chwilk potrzyma貫m w r璚e.
Co do kabli to id one (u mnie przynajmniej) ko這 cewki zap這nowej, wchodz w plastik nad wtryskiwaczami - a dalej to ju nie wiem - bo s w peszelkach, i nie mia貫m potrzebyich szuka.

Davidian
28-02-2008, 07:22
Witam wszystkich.Jestem wlasnie w trakcie zakupu omegi c z 99r .2.2 benzyna.I sprzedajacy wymieniajac mi "znane" przez niego minusy pojazdu ,powiedzial mi ze wlasnie czujnik temperatury silnika nie dziala.Znaczy pojawia sie blad przy odpaleniu silnika na komputerze ,ale on twierdzi ze wystarczy zignorowac ,bo i tak jest wskaznik temperatury sinika na desce.Czy ten czujnik moze wyzadzic krzywde silnikowi ,czy mozna bezpiecznie jezdzic z jego usterka?

Przepraszam ze slownictwo ,ale nie mam wielkiej wiedzy o samochodach.

jesli wszystko dobrze pojdzie niedlugo bede szczesliwym posiedaczem Omegi... :bad:

bogumil.s
28-02-2008, 13:30
,powiedzial mi ze wlasnie czujnik temperatury silnika nie dziala. zalezy kt鏎y bo czujniki sa 2, jeden dla ECU drugi na zegary, cze嗆 ta nie jest droga a i wymiana skomplikowana nie jest

sebekvw
05-04-2011, 20:45
Pod陰cz si do tematu a mianowicie kt鏎y czujnik jest odpowiedzialny za wskaz闚k temperatury na desce rozdzielczej czy jest to ten w ch這dnicy g鏎ny na dwa piny bo dolny jak si nie myl jest odpowiedzialny za wentylatory ,wskaz闚ka mi le篡 wi璚 musz wymieni czujnik ale mam rozkmink bo go嗆 w sklepie m闚i mi 瞠 s dwa jeden na dwa piny a drugi na jednego pina ale z tego widz to ten od ECU te jest ma dwa piny ????????

dora2470
05-04-2011, 20:53
Pod陰cz si do tematu a mianowicie kt鏎y czujnik jest odpowiedzialny za wskaz闚k temperatury na desce rozdzielczej czy jest to ten w ch這dnicy g鏎ny na dwa piny bo dolny jak si nie myl jest odpowiedzialny za wentylatory ,wskaz闚ka mi le篡 wi璚 musz wymieni czujnik ale mam rozkmink bo go嗆 w sklepie m闚i mi 瞠 s dwa jeden na dwa piny a drugi na jednego pina ale z tego widz to ten od ECU te jest ma dwa piny ????????

szukaj z tylu silnika przy cewce ,jest na jeden pin

machony79
05-04-2011, 20:55
oba czujniki nie sa w ch這dnicy tylko za silnikiem przy termostacie(chyba tam jest termostat).Ten na jedn wsuwke jest od wskaz闚ki.

dora2470
05-04-2011, 20:58
oba czujniki nie sa w ch這dnicy tylko za silnikiem przy termostacie.Ten na jedn wsuwke jest od wskaz闚ki.

[Only Registered Users Can See Links] termostat jest z przodu po prawej

machony79
05-04-2011, 21:08
termostat jest z przodu po prawejmasz racj.Przykr璚a sie do tego cewk.
12174
Czujnik temperatury na zegary zaznaczony na czerwono.
12175

benji
05-04-2011, 21:26
Sprawd czy ci wsuwka nie spad豉

grzes1903
01-11-2011, 13:05
Witam, podepn sie do tematu, 2 razy wymieni貫m czujnik temperatury (ten na jedn wsuwk) i dalej nic nie pokazuje - wskaz闚ka ani drgnie,dotyka貫m przewodem od czujnika do masy i wskaz闚ka skaka豉 czyli dzia豉, co mo瞠 by przyczyn ze nie pokazuje temperatury?

Witam, nie dzia豉 mi wska幡ik temperatury - czujnik ( na 1 wsuwk ) wymieni貫m ju 2 razy , bez efektu - dalej nie dzia豉, jak przewodem od czujnika dotyka貫m mase to wskaz闚ka skacze, co mo瞠 by przyczyn ze nie pokazuje temperatury?

Czarny
01-11-2011, 20:59
Witam, nie dzia豉 mi wska幡ik temperatury - czujnik ( na 1 wsuwk ) wymieni貫m ju 2 razy , bez efektu - dalej nie dzia豉, jak przewodem od czujnika dotyka貫m mase to wskaz闚ka skacze, co mo瞠 by przyczyn ze nie pokazuje temperatury?
w V-a販e masz jeszcze drugi czujnik ,kt鏎y daje sygna na wskaz闚ke ,znajduje sie on miedzy g這wicami od strony sciany grodziowej. Zobacz tam czy wszystko gra.

Jacu21
15-12-2011, 18:18
Witam,

R闚nie mam taki problem, 瞠 nie pokazuje mi temp. czasami wskaz闚ka skoczy lekko w g鏎 do ok 80 stopni ale po chwili znowu ani drgnie i jest na samym dole;/ Jak konkretnie nazywa si ten drugi czujnik od 軼iany grodziowej ? Da si to wymieni bez rozbierania po這wy samochodu ?

z g鏎y dzi瘯i,
pozdrawiam

kocyk
15-12-2011, 21:38
R闚nie mam taki problem, 瞠 nie pokazuje mi temp. czasami wskaz闚ka skoczy lekko w g鏎 do ok 80 stopni ale po chwili znowu ani drgnie i jest na samym dole;/

to popraw wsuwk na czujniku bo traci kontakt

NOWY NABYTEK
20-04-2012, 21:50
Podepn si pod temat bo nie chc zak豉da nowego .........
czy powodem awarii czujnika temperatury p造nu ch這dz帷ego mo瞠 by objaw 瞠 samoch鏚 z trudem odpala na zimnym silniku i do momentu rozgrzania pracuje na niskich obrotach?

Z g鏎y thx

Ziutek50
22-04-2012, 10:55
chyba chcia貫 napisa:
"czy powodem trudnego zapalania na zimnym silniku a do rozgrzania pracuje na niskich obrotach, mo瞠 by czujnik temperatury?"
Bo to co napisa貫 nie ma wi瘯szego sensu. a odpowied by brzmia豉: nie nie jest powodem.

Ale na pocz徠ek powiedz nam jakie auto i silnik, bo w profilu masz: "nie mam omegi"

NOWY NABYTEK
22-04-2012, 12:01
Dok豉dnie tak mia這 brzmie pytanie :)
precyzuj帷 - Rolka 97 1,4 4E-FE

Ziutek50
22-04-2012, 13:56
Tak mo瞠 by powodem czujnik temp. na ECU dlatego silnik nie pracuje na ssaniu na zimno.

a ja my郵a貫m 瞠 ju masz Omeg :)

ps.dziwne okre郵enie dla Corolli :hmm:

NOWY NABYTEK
22-04-2012, 21:51
Dzi瘯i za diagnoz

Mam nadziej ju niebawem zakupi omeg z wiadomego 廝鏚豉 :)
- "Corolla czyli Rolka" to samoch鏚 穎ny

Pzdr

karpiol
20-11-2012, 22:06
koledzy mo瞠 kto zaznaczy na tych zdj璚iach gdzie znajduje si ten choler...czujnik temperatury p造nu ch這dz帷ego?

oliver84
21-11-2012, 22:23
w za陰czniku fota kolegi DavePNG czujniki temperatury cieczy: 1 blat czujnik 2 ecu.

karpiol
21-11-2012, 23:04
czyli musze wymieni ten z niebiesk ko鎍闚ka? wskaz闚ka pokazuje mi normalnie tylko ten co idzie na komputer szwankuje

Lukasboss
21-11-2012, 23:39
2 - czujnik ecu
niebieski to 1 czyli na blat...

topserwis
22-11-2012, 00:21
Czujnik ECU jest 2 pinowy!!

smokebite
22-11-2012, 00:34
dok豉dnie kto zamieni opis. Ten 1-pinowy bierze og鏊n mas i idzie na blat. Na kompa jest dok豉dniejszy i ma kabelkiem dan mas

a jak kto nie wierzy to wystarczy odpi望 ten 1-pinowy na ciep造m silniku i wskaz闚ka le篡 :p

karpiol
22-11-2012, 18:40
czyli ok musz wymieni ten z niebiesk ko鎍闚k (2 pinowy)

i teraz dwa pytania
- czy oby na pewno da si to zrobi od g鏎y bez wchodzenia pod samoch鏚 bo szczerze to doj軼ie jest kiepskie
- dzwoni帷 do sklepu, go軼iu zapyta mi si jak mam wtyczk, to znaczy jaki kszta速 (prostok徠ny czy owalny)

dora2470
22-11-2012, 20:43
czyli ok musz wymieni ten z niebiesk ko鎍闚k (2 pinowy)

i teraz dwa pytania
- czy oby na pewno da si to zrobi od g鏎y bez wchodzenia pod samoch鏚 bo szczerze to doj軼ie jest kiepskie
- dzwoni帷 do sklepu, go軼iu zapyta mi si jak mam wtyczk, to znaczy jaki kszta速 (prostok徠ny czy owalny)
da sie wymienic ,w moim jest owalna

omegg1
26-11-2012, 21:53
A powiedzcie jak jest z wymian da jako rady od g鏎y, bez demontowania jakichkolwiek cz窷ci?

AndrewOne
27-11-2012, 02:34
Ja u siebie wymieniłem od g鏎y, jak jesteś szybki to będziesz miał jedynie mały wyciek płynu. Najlepiej odkręć cewke. Przed kupnem też sobie sprawdź czujnik bo są 2 typy, jeden jest z niebieską końc闚ką a drugi z białą

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

omegg1
27-11-2012, 18:03
Dzi瘯i za pomoc.

kifffor
23-07-2013, 22:51
witam mo瞠 te fotki komu pomog bo widz 瞠 jest wiele pyta ;) pozdr

chris585
10-08-2013, 21:57
Witam serdecznie. Mam problem w mojej OMIE. Mianowicie po wymianie silnika wywala b陰d P0115 i P0403. Czujnik temp. cieczy wymieni貫m ju dwa razy i niestety nie idzie wykasowa tego b喚du. ten drugi niby zaw鏎 recyrkulacji spalin daje si wykasowa lecz po jakim czasie nadal wraca. na zimnym silniku ci篹ko jest ruszy, bardzo si dusi i ga郾ie.

Ruki1989
27-02-2014, 02:58
Witam. Czeka mnie r闚nie wymiana czujnika podaj帷ego sygna dla wska幡ika w zegarach, wi璚 podpinam si pod temat. Po rozgrzaniu pokazuje temperatur ok. 100st. Celsjusza, a podczas jazdy w trasie z pr璠ko軼i 140km/h nawet 105st. Komputer otrzymuje prawid這we dane, po rozgrzaniu ok. 88-90st. tak瞠 obstawiam w豉郾ie czujnik. Silnik to X20XEV.

W zwi您ku ze zbli瘸j帷 si wymian zrodzi造 si nast瘼uj帷e pytania ;) :
1. Jakiego producenta tego czujnika zalecacie?
2. Wyst瘼uje tylko jeden rodzaj wtyczki w przypadku czujnika do zegar闚 czy r闚nie dwa jak w przypadku tego do ECU?
3. Co nale篡 zdemontowa by si do niego dobra? Wygodniej od do逝 czy mo瞠 jednak od strony podszybia? Jakie konkretne narz璠zia wystarcz czy grzechotka z nasadk, ewentualnie klucz p豉ski za豉twi spraw?
4. Ostatnie pytanie: Jakiej wysoko軼i temperatur czujnik powinien wskazywa na postoju i podczas jazdy w prawid這wym zakresie? Niestety Omeg kupi貫m ju z walni皻ym czujnikiem, tak瞠 ch皻nie si dowiem przy jakim wskazaniu zaczyna obawia si o ewentualne przegrzanie :)

Pozdrawiam