PDA

Zobacz pełną wersję : "Choinka" na tablicy...

TheKaszel
06-08-2012, 22:08
Witam.
Wlasnie wracalem do domu i na tablicy ("zegarach" ;) ) zaczely mrugac wszystke kontrolki, po chwili zapalily sie na jakies 10-15 sekund a potem zgasly wszystkie oprocz ladowania. Pulsuje w czasie jazdy.

Niestety jest za pozno na jakiegokolwiek mechanika a wczesnie rano mam wyjazd (auto pracuje na siebie..)

Macie jakies pomysly-sugestie co to moze byc i jak sie z tym uporac po "domowemu"?

Z gory dziekuje

Adam10
06-08-2012, 22:10
słaba masa, albo styki przy zegarach

machony79
06-08-2012, 22:10
alternator do regeneracji.
Sprawdż przed demontażem ładowanie miernikiem.

Adam10
06-08-2012, 22:14
alternator do regeneracji.
Sprawdż przed demontażem ładowanie miernikiem.

też miałem dopisać :D

i od tego bym zaczął zeby sprawdzić ladowanie, a potem szukać innych rzeczy

pers58
07-08-2012, 00:08
Ja miałem choinke jak padł mi regulator napięcia.

TheKaszel
07-08-2012, 10:13
Dzieki za porady, na 98% alternator - poradzono mi prosty sprawdzian... zapalic i zdjac kleme. Gasnie - alternator, chodzi - szukac...

Niestety natychmiast zgasl. I tu moje pytanie, a wlasciwie dwa (moze glupie dla niektorych :oonie: )

1. Wymiana (szrot) czy regeneracja? (planowalem ja sprzedac badz zezlomowac w styczniu)

2. Jesli wymiana to musi byc od tego modelu silnika czy pasuja tez od innego. (pytam bo tu 90% omeg to diesle i strasznie ciezko znalezc cos do benzyny)

Przybek
07-08-2012, 11:20
poradzono mi prosty sprawdzian... zapalic i zdjac kleme
To jest najprostszy sposob zeby spalic ECU i pare innych rzeczy w instalacji. Altka sprawdzasz miernikiem!! Bo jezeli masz zwarcie na regulatorze i altek laduje ile sil to po odpieciu klemy caly prad idzie na instalacje auta.