PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie postojowe BFL

beast
20-04-2010, 12:33
jest mozliwosc wlaczenia tego bajeru wlasnie sie z tym bawilem. bez zaplonu po nacisnieniu Auto wlaczaja sie wentylatory i mozna regulowac temperatura powietrza. Zainteresowanie na PW

DaVePGN
20-04-2010, 12:44
A to nie jest tak, ze oddaje po prostu zgromadzone cieplo? Po kilku minutach samo sie wylaczy. Ja przynajmniej tak mam. I to jest to cale ogrzewanie postojowe??

beast
20-04-2010, 12:46
A to nie jest tak, ze oddaje po prostu zgromadzone cieplo? Po kilku minutach samo sie wylaczy. Ja przynajmniej tak mam. I to jest to cale ogrzewanie postojowe??

dokladnie na tej zasadzie to dziala. jak siedzisz w aucie to nie musisz na zaplonie ani z wlaczonym silnikiem siedziec tylko sam nawiew chodzi

doncortino
20-04-2010, 12:47
hmmm taki bajer to chyba każda bfl ma w standardzie - przy wyjętym kluczyku wciskam "auto" - zapala się temperatura na wyświetlaczu, mogę ją regulować, rusza też dmuchawa - jednak jej siły ani kierunku już się zmienić nie da.
Nie rusza u mnie pompka pod zbiorniczkiem wyrównawczym - jeśli o możliwości jej uruchomienia z poziomu tech-2 piszesz to sprawa jest wielce ciekawa

DaVePGN
20-04-2010, 12:50
Don.. ale mozesz ustawic na cieple i sie tobie to powietrze nie wystudza z czasem?

doncortino
20-04-2010, 13:02
wystudza się. Gdyby jednak chodziła pompka pod zbiorniczkiem to do nagrzewnicy ciągle napływałby gorący płyn z silnika - tego ciepła starczy na dość długo.

piniu78
20-04-2010, 15:11
czy dotyczy to również B?

rafja
20-04-2010, 16:16
eee, instrukcji nie czytacie.
jest tam opisane, ze po wcisnieciu AUTO, oddawne jest ciepło z ukłądu klimy, na długo ono nie wystarcza ale zawsze to coś.
Patentu nie odkryliście...

beast
20-04-2010, 16:17
eee, instrukcji nie czytacie.
jest tam opisane, ze po wcisnieciu AUTO, oddawne jest ciepło z ukłądu klimy, na długo ono nie wystarcza ale zawsze to coś.
Patentu nie odkryliście...

pewnie - tyle ze nie wyszystkie bfl to maja. zalezy od wyposazenia.

kamracik
20-04-2010, 23:03
Koledzy mylicie pojęcia. Ogrzewanie postojowe to zupełnie osobne urządzenie z własnym układem paliwowym i wykorzystujące układ chłodzący samochodu. Pozwala to np. jeśli jest dołączone sterownie pilotem włączyć sobie grzanie jeszcze przed wyjściem do auta, więc wsiadamy sobie do nagrzanego auta, to jest ogrzewanie postojowe powietrzne, natomiast jest jeszcze drugi rodzaj ogrzewania postojowego, mianowicie wodne. Ono służy do rozgrzewania silnika dodatkowo. Produkują je np. Webasto lub Ebespaecher. Odsyłam do serwisu montującego takie cuda: [Only Registered Users Can See Links]

21-04-2010, 01:31
Koledzy mylicie pojęcia.

tym bardziej, ze napisał to beast, a ten lubi precyzje i czepia sie niedomówień, często nadgorliwie... a tu taki placek...

wegorz1991
21-04-2010, 01:38
No tak, ale Beast'owi chodziło o standardowe na wyposażeniu omegi ogrzewanie postojowe a nie dokładane webasto. Bo takie to do każdego auta można założyć...

kamracik
21-04-2010, 01:44
Z tego co mi wiadomo w niektórych Omegach były fabryczne ogrzewania postojowe, ale jak sama nazwa mówi "postojowe" wystarczy, że samochód stoi, a ja nie muszę najpierw go nagrzewać, aby oddał mi ciepło. Ogrzewania postojowe grzeją same z siebie wtedy kiedy się chce.

No chyba, że Beast się źle wyraził :) Bo jeśli chodzi o oddawanie ciepła to i u siebie jak nagrzeje się silnik z nagrzewnicą wyłączam silnik i dmuchawa nadal mi ciepło do środka pakuje :D ale to tam samo jest ogrzewanie postojowe jak maluch limuzyną :)

fnd
21-04-2010, 01:52
U mnie w Mercedesie to o czym pisze Beast nazywa się ogrzewaniem resztkowym ;) Odzyskuje się ciepło z płynu chłodzącego.

zygzak
21-04-2010, 03:48
To w końcu fabryczne ogrzewanie postojowe w BFL = ogrzewanie postojowe typu webasto?
Ogrzewanie "resztkowe" (trafna nazwa) to mam nawet u siebie klima manual:) tylko stacyjkę muszę przekręcić na pozycję zapłon (bez odpalania silnika).

DamianSz
21-04-2010, 07:02
Z tego co mi wiadomo w niektórych Omegach były fabryczne ogrzewania postojoweto o czym mówisz to były dogrzewacze spalinowe w dieslach ja na przykład taki mam, ale swoją drogą ciekawe czy tego ustrojstwa by się jakoś niedalo podpiąć ale u mnie po wciśnięciu AUTO pokazuje się temperatura tylko po stronie kierowcy, włącza się nawiew i jedyne co można regulować to tylko tą temp.

beast
21-04-2010, 07:21
faktycznie po czesci macie racie.

ogrzewanie postojowe to potoczna nazwa webasto albo ebersprachera ale nie jest dla nich zarezerwowana :p

a czy jesli stoimy na postoju i wlaczymy ogrzewanie bez uzycia zaplonu to nie jest to ogrzewanie postojowe ? :p

a wracajac do tematu Damian - to dokladnie tak dziala. ja u siebie w B jak stalem kiedys w zime i czekalem musialem na zaplonie wlaczonym stac zeby dmuchawa wiala. w Bfl pomysleli i troche to usprawnili.

kamracik
21-04-2010, 09:40
to o czym mówisz to były dogrzewacze spalinowe w dieslach
No tego dokładnie nie wiem więc się nie wypowiem dokładnie :)

ogrzewanie postojowe to potoczna nazwa webasto albo ebersprachera ale nie jest dla nich zarezerwowana
Jasne, że nie :) Ale akurat z tymi miałem styczność dlatego wymieniłem :)

a czy jesli stoimy na postoju i wlaczymy ogrzewanie bez uzycia zaplonu to nie jest to ogrzewanie postojowe
Pytanie ile na takim ogrzewaniu akumulator pociągnie :P Bo chyba tylko po to wymyślili te postojówki :)

@Beast: A to ogrzewanie samo się wyłącza po jakimś czasie? I czy dałoby radę przenieść do B je czy raczej nie bardzo?

doncortino
21-04-2010, 10:58
zdaje się, że to ogrzewanie resztkowe wyłącza się po pół godziny. POza tym jeśli temp. płynu chłodniczego spadnie dmuchawa zwyczajnie się zatrzymuje - wówczas prąd żre tylko elektronika i wyświetlacz - raczej aku nie wyładuje.
Lepsze auta - na pewno MB, być może omega również monitoruje napięcie akumulatora i jeśli ono zanadto spadnie wyłączane są niepotrzebne odbiorniki

martafleszar
11-11-2010, 22:21
witam mam pytanie jak właczyc webasto?

DamianSz
11-11-2010, 22:37
witam mam pytanie jak właczyc webasto?nie ten temat i jakie masz ogrzewanie znaczy dogrzewacz czy ogrzewanie postojowe ?

beast
11-11-2010, 22:41
pilotem albo programatorem. jak nie masz to nie masz webasta tylko eberspracher

martafleszar
11-11-2010, 22:45
nie mam pojęcia jakie to ogrzewanie nie posiadam zadnego pilota ani dodatkowych przyciskow przy kierownicy w prawym rogu pod maska iest urządzenie z małą rurą wydechowa ale nic nie buczy i nie dymi.no i jak to włączyc.pomóżcie,

beast
11-11-2010, 22:46
samo sie powinno wlaczyc jak jest zimno. ty nie masz na to wplywu. podjedz do kogos na kompa niech ci sprawdzi dzialanie dogrzewacza uruchamiajac cykl

DamianSz
12-11-2010, 02:23
Ty masz tylko dogrzewacz ebera D3WZ który odpala się z automatu poniżej 3 stopni, o ile jest sprawny

djlotus
12-11-2010, 03:51
nie mam pojęcia jakie to ogrzewanie nie posiadam zadnego pilota ani dodatkowych przyciskow przy kierownicy w prawym rogu pod maska iest urządzenie z małą rurą wydechowa ale nic nie buczy i nie dymi.no i jak to włączyc.pomóżcie,

Jak poszukasz to znajdziesz na forum ...
Ja zrobiłem projekt jak przerobić dogrzewacz na ogrzewanie postojowe i są tematy jak dogrzewacz uruchomić w tym dziale zapraszam do lektury poczytaj TU klick ([Only Registered Users Can See Links]) następne
Tu masz mój projekt przeróbki na ogrzewanie postojowe KLICK ([Only Registered Users Can See Links])lub
tu KLICK ([Only Registered Users Can See Links])
Miłej zabawy:p:jump:

nie ten temat i jakie masz ogrzewanie znaczy dogrzewacz czy ogrzewanie postojowe ?

pewnie sam nie wie jak ja rok temu ;-)