PDA

Zobacz pełną wersję : Cieknie na dole silnika

klimi
27-11-2009, 11:19
Witam!
Coś mi cieknie ale dokładnie nie wiem co to, czy olej czy płyn chłodniczy? Oleju w zasadzie nie ubywa dużo - na 6 tyś. dolałem z 300 ml. Płynu chłodniczego też nie ubywa.
Załączam foto, może ktoś wie skąd coś może ciec bo dostęp jest marny. Na zdjęciu widać jak się świeci :)

serek
27-11-2009, 11:59
napewno olej. albo masz maly wyciek z przedniej czesci pokryw zaworow lub symering na wale powiedzial bay bay, najlepiej umyj spod silnika i wtedy bedziesz mogl zdiagnozowac skad jest wyciek. moze otpowietrzenie skrzyni korbowej jest ztkane i temu zaczyna ci wypychac olej przez uszczelki.

doncortino
27-11-2009, 12:01
weź to na język
jak gorzkie- glikol
jak bez smaku - olej

serek
27-11-2009, 12:07
weź to na język
jak gorzkie- glikol
jak bez smaku - olej

chyba jak sie go napije to bedzie mu goszko:D jesli troszke na jezyk to raczej lekko slodki posmak przynajmniej u mnie taki jest;)

klimi
27-11-2009, 12:11
Heh. Ostatnio był robiony rozrząd i wymieniane uszczelki pokrywy zaworów jak i zimmeringi przy napinaczach?? no i wymieniony płyn hamulcowy, i tak sobie teraz myślę że przy wymianie mógł sobie tam polecieć. Jeszcze popatrzę sobie co to może być. Odkąd kupiłem to autko to zawsze w tym miejscu było trochę mokro, ale nigdy plam po sobie nie zostawiam.

doncortino
27-11-2009, 12:19
chyba jak sie go napije to bedzie mu goszko:D jesli troszke na jezyk to raczej lekko slodki posmak przynajmniej u mnie taki jest;)

glikol naturalnie ma lekko słodkawy smak, więc żeby ktoś go nie spożywał w ilościach przemysłowych dodaje się substancje dające gorycz. Próbowałem w życiu wielu płynów chłodniczych (oczywiście odrobinę na palec i na język, a potem płukanie ust) i każdy zostawiał w ustach przez długi czas trudne do usunięcia uczucie nieprzyjemnej gorzkości

bredo1
30-11-2009, 02:12
Witam!
Coś mi cieknie ale dokładnie nie wiem co to, czy olej czy płyn chłodniczy? Oleju w zasadzie nie ubywa dużo - na 6 tyś. dolałem z 300 ml. Płynu chłodniczego też nie ubywa.
Załączam foto, może ktoś wie skąd coś może ciec bo dostęp jest marny. Na zdjęciu widać jak się świeci :)

Mam u siebie wyciek w tym samym miejscu i będzie to olej na pewno. Oleju z bagnetu jakoś nie ubywa i nigdy nie ciekło po misce. Ostatnio wyczyściłem to miejsce i po czasie pojawiło się znów troszkę oleju. Kolega pisze że miał wymieniany simering wału i dalej cieknie. Czy jest tam też możliwy wyciek z pompy olejowej oraz jeśli tak to czy po zdemontowaniu koła paska rozrządu wału jest dostęp tam?

biszek
30-11-2009, 09:22
A nie cieknie wam spod wałków rozrządu ?
w okolicach pompy wody to olej chyba jedynie spod wałków i spod głowicy może lecieć . Nawet spod pokryw zaworów chyba w tą stronę nie poleci tylko na bok silnika.

marek_kloss
30-11-2009, 10:30
A może zdejmij dolot powietrza , obudowę rozrządu umyj miejsce zabrudzone olejem, pojeździj trochę i obserwuj , a nie snujemy tu jakieś teorie .

zygzak
30-11-2009, 17:04
Heh. Ostatnio był robiony rozrząd i wymieniane uszczelki pokrywy zaworów jak i zimmeringi przy napinaczach?? no i wymieniony płyn hamulcowy, i tak sobie teraz myślę że przy wymianie mógł sobie tam polecieć. Jeszcze popatrzę sobie co to może być. Odkąd kupiłem to autko to zawsze w tym miejscu było trochę mokro, ale nigdy plam po sobie nie zostawiam.

Weź to wymyj i miej na oku.
Dokładnie popatrz na pokrywki zaworów, to najgorsze plastikowe dziadostwo.
Zerknij z latarką między głowice tam gdzie jest termostat czy jest tam sucho.
Może przecieka to co było robione?
Jak patrzysz od dołu (z kanału) to tylko przód jest mokry?
A pompę wody wymieniałeś?

klimi
30-11-2009, 17:13
Weź to wymyj i miej na oku.
Dokładnie popatrz na pokrywki zaworów, to najgorsze plastikowe dziadostwo.
Zerknij z latarką między głowice tam gdzie jest termostat czy jest tam sucho.
Może przecieka to co było robione?
Jak patrzysz od dołu (z kanału) to tylko przód jest mokry?
A pompę wody wymieniałeś?
Nie wymieniałem pompy wody:) Nie mam możliwości zaglądnięcia z kanału. No ale tak jak mówię odkąd kupiłem to autko to zawsze było tam mokro. Spróbuję to wyczyścić i zobaczę czy będzie dalej leciało. Dzięki za porady :)

zygzak
01-12-2009, 00:55
Nie wymieniałem pompy wody:) Nie mam możliwości zaglądnięcia z kanału. No ale tak jak mówię odkąd kupiłem to autko to zawsze było tam mokro. Spróbuję to wyczyścić i zobaczę czy będzie dalej leciało. Dzięki za porady :)

może z pod pompy wody coś się sączy na twoich fotkach nie widać a mechanik by zauważył jak rozrząd robił.
Jeżeli ustalisz że to olej to pompę można wykluczyć.
Jednak i tak podejrzewam pokrywy zaworów, może sobie gdzieś skromnie podcieka.
Zobacz czy płynu wspomagania nie ubywa. Czasami różne dziwne rzeczy się trafiają.
Nie zapomnij się odezwać jak zrobisz/ustalisz przyczynę!

klimi
01-12-2009, 13:54
No i teraz zauważyłem że zostawiam plamy oleju :( Jutro go odstawie do mechanika i niech patrzą gdzie cieknie :(

Okazało się pokrywy zaworów ciekły i mechanik dał je na jakąś pastę, efekt: olej dalej przez nie wyciekał. Pokrywy zostały przecięte i przyklejone na pastę. Dodam że pokrywy mam krzywe. Zobaczę jak będzie teraz i dam znać.