PDA

Zobacz pełną wersję : Policja........

Strony : [1] 2

mih2
23-11-2009, 00:37
Po wypadku jaki miałem w maju moja opinia o policjantach jest zgodna z dowcipem:

Dlaczego policjanci chodzą parami???

Bo jeden umie czytać a drugi pisać.

Sprawozdanie z przebiegu wypadku złe, numery vin źle spisane uszkodzenia ciała złe, nawet geniusze godziny pomylili dałem im dokumenty o 7 20 a w notatce napisana 11, jedyne co pamiętam co dobrze zrobili to pilnowali krwi do badania:P Akt oskarżenia po polsku to on napisany na pewno nie był. Wyrok że nie po polsku to już wiadomo bo po takim akcie oskarżenia, ale to co w nim było napisane to się nawet z geografia nie zgadzało. Dobrze że sądownictwo to nauka humanistyczna bo gdyby to było związane z jakąkolwiek inną dziedziną wiedzy to by sędziowie się podpisać nie umieli. Jedyne co dobrze wypisali to mandat bardzo skomplikowany druczek :jump:.

Następnie dostałem skierowanie na psychotesty (Oczywiście nawet szablony mają z błędami). Po wypadku miałem połamaną prawą rękę i stłuczoną lewą więc dzwonie do komendanta (z tego co czytałem powinien przejść te testy) który to podpisał i pytam się czy psychotesty wymagają sprawności fizycznej a on że nie według niego sprawdzają samopoczucie badanego , no to nie odwołuje się od skierowania. Idę na psychotesty w przedostatni dzień no a pani każe mi guziki na czas naciskać. Testy zdałem papierek zaniosłem i prawko uratowałem.

Inny przypadek wjechano mi w płot zgłosiłem na 997 przysłali dzielnicowego pierwszy raz tego Pana na oczy widziałem.... a on mi mówi że szanse na znalezienie winnego są zerowe. Ale jak sam bym go znalazł to mam go powiadomić to wypisze mu mandat za ucieczkę z miejsca wypadku.....

Jakikolwiek mój kontakt z policją utwierdza mnie w przekonaniu że w testach na inteligencje to Kononowicza by nie wyprzedzili a jedyne do czego się nadają to stanie i wystawanie mandatów po krzakach za za wysoką prędkość.

pysio1981
23-11-2009, 00:44
a jedyne do czego się nadają to

grabienia lasów:)albo tarcia chrzanu

ale cóż nic nie poradzimy taki już kraj miałęś pecha poprostu

eliks
23-11-2009, 01:26
Nie generalizujcie panowie.... wszędzie są ofiary losu, w każdym zawodzie. Zobaczcie ile jest idiotów w zawodach lekarzy a przecież wykształceni porządnie. Mnie też czasami Policjanci irytują ale to ludzie jak my wszyscy a co do inteligencji to zapewniam was koledzy że 3 na 10 z nas zdało by psychotesty do Policji.

redies
23-11-2009, 10:59
bez komentarza panie mih2 napisz pan jeszcze artykuł do Przyjaciółki tam większa rzesza fanek za panem stanie po tak obszernym i interesującym artykule.:pad:

mih2
23-11-2009, 15:11
Nie do Przyjaciółki do policja pisze że złapała dilera z 0,5 gr trawki i dają zdjęcia jak komendant z bananem na twarzy wręcza nagrody......... za zasługi:ziele::ziele::ziele: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: A pan redies to widzę że z policji dlatego wie gdzie pisać:P

redies
23-11-2009, 17:00
dopuki posiadanie jak to pan ujął trawki będzie w naszym kraju karane doputy Policja będzie ścigała ich posiadaczy i jak trzeba to nagrody za to dostanie a panu to przeszkadza czy jest pan zazdrosny? bo nie rozumiem:) Jeszcze jedna rada jak pan chce do Policji napisać to nie ten dział, na IFP niech pan napisze już będzie lepiej

Payatz
23-11-2009, 17:08
Panowie!
Prewencyjnie zabiegam o to, żeby się nie kłócić :) Żebyśmy nie doszli do takiego momentu, że trzeba będzie za zbyt ostre słowa dawać ostrzeżenia.

Bardzo Was proszę.

mih2
23-11-2009, 17:51
Najpierw mam napisać do Przyjaciółki teraz może do IFP. Wiem że jak się jest w pracy to się rozkazuję ludziom i oni zazwyczaj robią co każą (nie z powodu szacunku do munduru lecz z żalu za kwotą jaką pan wypisze) ale mam nadzieje że jest pan po pracy panie redies i nie okrada pan Polskiego Obywatela. Ale skoro jest pan po pracy to czemu mi rozkazuje??

eliks
23-11-2009, 17:57
mih2 - proszę Cię... Panowie nie rozstząsajmy znowu tematu Policji na tym forum.

redies
23-11-2009, 19:09
Najpierw mam napisać do Przyjaciółki teraz może do IFP. Wiem że jak się jest w pracy to się rozkazuję ludziom i oni zazwyczaj robią co każą (nie z powodu szacunku do munduru lecz z żalu za kwotą jaką pan wypisze) ale mam nadzieje że jest pan po pracy panie redies i nie okrada pan Polskiego Obywatela. Ale skoro jest pan po pracy to czemu mi rozkazuje??

Nigdy nikogo nie okradłem i nie wiem dlaczego mi pan to zarzuca jest pan jasnowidzem czy jak? To że jest pan źle ustawiony do Policji to nie znaczy , że może pan mówić na jej temat co chce ja bynajmniej na to nie pozwolę bo jestem jej ogniwem aż do emerytury , która jest blisko. A detektywa to z pana zapewne nie będzie:dziura: Ponadto skąd pan wie na czym polega praca w Policji pisząc, że jak się w niej jest to się ludziom rozkazuje ja raczej nic o tym nie wiem . Wiem natomiast , że rozkazy wydaje się w wojsku a więc myli pan pojęcia w Policji panie szanowny wydaje się polecenia służbowe.
Ale żeby tak zbytnio nie odbiegać od tematu to powrócę do wątku początkowego zaczął pan pisać coś na temat nieudolnego zachowania Policji na miejscu kolizji z pańskim udziałem a może niech pan napisze coś więcej na temat pańskiego zachowania na drodze po którym doszło do kolizji bo nic pan nie śmiał o tym napisać, jestem ciekawy. Pisze pan , że był Akt oskarżenia a więc wychodzi na to , że to pan uznany został za sprawcę tego zdarzenia czy się mylę?

23-11-2009, 19:21
Już samo 'panowanie sobie' w tym wątku ma wydzwięk dość nieprzyjazy.
Skończcie to, bo źle to sie skonczy.

vis1966
23-11-2009, 19:23
Nie wiem po co te kłótnie mialem wiele razy do czynienia z policja ale to praca jak kazda inna i jak kolega eliks napisal wszedzie sa ofiary losu.Dlatego sie czasami dziwie tylko jak niektorzy sie tam dostali bo nie maja predyspozyji do tej pracy.Ale ogólnie nic do policji nie mam, choc zazwyczaj byly to nieprzyjemne spotkania ale chyba na wlasne zyczenie.

manbuba
23-11-2009, 19:36
Nie wiem po co te kłótnie mialem wiele razy do czynienia z policja ale to praca jak kazda inna i jak kolega eliks napisal wszedzie sa ofiary losu.Dlatego sie czasami dziwie tylko jak niektorzy sie tam dostali bo nie maja predyspozyji do tej pracy.Ale ogólnie nic do policji nie mam, choc zazwyczaj byly to nieprzyjemne spotkania ale chyba na wlasne zyczenie.

Otóż właśnie nie, praca w policji nie jest pracą jak każda inna - dlatego nie mogą zdarzać się tam ofiary losu.Jestem zdania, iż przez niedoinwestowanie tej służby policja cierpi na brak odpowiedniego personelu - globalnie. Uważam, że doczekamy się porządnej policji, gdy płace w niej będą zachęcały osoby wykształcone i inteligentne z predyspozycjami. Na razie tego nie ma, a możliwość wcześniejszej emerytury zachęca raczej tych mniej ambitnie nastawionych do życia.
Ponadto czasem policjantom brakuje elementarnej świadomości po co zostali powołani do słuzby. Szeryfują i często wykorzystują niepotrzebnie władzę jaką posiadają, nie rozumieją tego, że ich głównym zadaniem jest utrzymanie porządku i POMOC społeczeństwu

robert19790910
23-11-2009, 19:44
Nie generalizujcie panowie.... wszędzie są ofiary losu, w każdym zawodzie. Zobaczcie ile jest idiotów w zawodach lekarzy a przecież wykształceni porządnie. Mnie też czasami Policjanci irytują ale to ludzie jak my wszyscy a co do inteligencji to zapewniam was koledzy że 3 na 10 z nas zdało by psychotesty do Policji.

he to jak wyjasnic takie zachowanie policjantow ?:)

23-11-2009, 19:47
he to jak wyjasnic takie zachowanie policjantow ?

niczego nie insynuując ... ale skąd wiesz jak było naprawde?
Skąd wiesz, jak wygląda sytuacja patrzac na nią z tej drugiej strony?

Łatwo wyrokować ... siedząc za ekranem komputra.

robert19790910
23-11-2009, 20:01
niczego nie insynuując ... ale skąd wiesz jak było naprawde?
Skąd wiesz, jak wygląda sytuacja patrzac na nią z tej drugiej strony?

Łatwo wyrokować ... siedząc za ekranem komputra.

drogi kolego adminie :) to jacy sa policjanci nie trzeba mowic nie wszyscy ale doza czesc a mialem sam osobiscie pare historyjek i przygod z policja i bylo bardzo podobnie jak nie prawie tak samo wiec nie pisz zewyrokuje pisalem ogolnie o zachowaniu policji a dokladniej co nie ktorych policjantow ! uzyl bym innych slow aby ich nazwac ale to nie czas i miejsce temat byl o poliscjantach i ich pracy ale załóżmy moze sade kto jrest zadowolony z "obslugi " policji i zobaczymy zdaniem klubowiczy jak to jest

jacekczewa
23-11-2009, 20:21
miałem kilka razy do czynienia z policja i to nie w związku z wykroczeniami
( mandaty ) lecz okradziono mnie , jako świadek itp. niestety zawsze trafiałem na pożal sie boże policjantów chyba z łapanki na podmiejskich dyskotekach, szkoda opowiadac - wrażenia wręcz niesmaczne ......

Roozga
23-11-2009, 20:30
jak kiedyś za małolata mnie okradli (oberwałem czymś w łeb i straciłem przytomność, jak się otrząsłem już nie miałem roweru) to po 3 tygodniach wezwali mnie na okazanie - myślę sobie - jak w filmach pewnie za jakąś szybą żeby mnie nie widzieli itd - a ja wszedłem do pokoju gdzie typy stały i prosto na mnie się patrzyli - jest jeszcze kilka kwiatków - ale szkoda gadać.

Mam nadzieje że moje dzieciaki będą miały więcej szczęścia niż ja

kocyk
23-11-2009, 20:31
ja proponuję zamknąć ten temat , bo z doświadczenia wiem że każdy podobny skończył się ostrzeżeniami więc poco znów kusić los tym bardziej że temat nic nie wnosi (poza sporami) i nic nie wyjaśnia , za chwilę będziemy narzekać na księży , panią w okienku , listonosza , kominiarza - tylko PO CO , co to zmieni , wylewanie żali na forum proszę bardzo jeśli ktoś lubi , tylko po co te personalne podjazdy.

Roozga
23-11-2009, 20:44
po to jest ten dział - by wylewać żale

mnie tam łątwiej jak znajduje więcej osób co myśli tak jak ja :)

kocyk
23-11-2009, 20:50
jak płyną tylko żale to OK

gmurawsk
23-11-2009, 21:07
Albo wy pechowcy albo ja szczęściaż. Kontakty z policją zawsze wspominam dobrze ( no może te z mandatami nie, ale to moja wina). Nie powiem dostałem kiedyś blondyną po plecach, ale jak się bójki chce na koncercie to co się dziwić. Miałem do czynienia po włamaniu, jako świadek, próby wstąpienia nawet w ich szeregi. Według mnie społeczeństwo jest uczulone do Policji zwyczajowo po Milicji. Mam znajomych tam, robiłem dla komend i zawsze miło wspominam. Pomyślcie co by było jakby jej nie było? Kto by się odważył na ulicę wyjść?

mih2
23-11-2009, 21:10
Ja z wypadku nic nie pamiętam miał miejsce 2 km od domu pamiętam że do auta wycieraczki przykręcałem że jechałem już nie pamiętam potem pobudkę w szpitalu na chirurgi... Z opisu wypadku wynika że zjechałem na pobocze 2 kołami wpadłem nimi w poślizg i zajechałem drogę ciężarówce. Śladów hamowania moich bądź ciężarówki nie było ukarany zostałem za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu powyżej 7 dni stłuczenie mięśnia czy jakoś tak. Nie mówię że wszyscy policjanci nadają się do niczego Niemieccy pomogli mi nawet koło zmienić. Ale ci w moim regionie to **** dupę pogania z 2 lata temu pojechało 2 na interwencję to dostało wpieprz od 56 letniego kolesia i jego ojca oby dwaj pijani. Policjant potem chodził z 2 połamanymi rękami. Jak oczekujesz pomocy od ****** to się z ciebie śmieją poszedłem zgłosić zagubienie dokumentów to mi kazał czytać tablicę z informacjami format A1 pełno ogłoszeń na niej wisiało i się śmiał zamiast od razu powiedzieć że się ustawa zmieniła i zgłasza się w origanie wydającym. A jak wrócił jeden z wojska i narąbany był to puszkami z piwem w nich rzucał a oni szybko pojechali żeby nic nie musieć robić. Poza spalaniem gazu w swojej kia ceed nic nie potrafią zrobić pokraki jedne.

Payatz
23-11-2009, 22:03
to jacy sa policjanci nie trzeba mowic nie wszyscy ale doza czesc

Domyślam się że dysponujesz jakąś konkretną statystyką pisząc to co powyżej. Bo jeśli 'tak Ci się wydaje', to... To pozostawiam bez komentarza.

Ogólnie to mnie śmieszy taka dysputa, bo każdy opiera na swoich doświadczeniach i zdarzają się różne, ale tych normalnych nikt nie przytacza. Ja niejednokrotnie musiałem współpracować w tych czy innych sprawach z niebieskimi, i fakt, zdarzał się beton, ale nie było to regułą, było marginesem.

Jak słyszę na CB 'mobilki, Policja bada trzeźwość tu i tam' to mnie krew zalewa. Taka jest właśnie nasza moralność. Wolimy przez CB ostrzec potencjalnego pijanego mordercę za kółkiem.

Nie róbmy z siebie świętych - tyle ode mnie.

A do autora - no, miałeś po prostu pecha, bo bajzel panuje równo w każdej dziedzinie administracji w tym kraju, i nic się z tym nie dzieje. Beton!

eliks
23-11-2009, 23:59
A ja bym chciał żeby Policja miała takie prawa jak w USA. Wtedy dopiero byście żale wylewali.
Jakość Policji sie zmienia, dążymy do Europy, chociaż jeszcze troche nam brakuje, a sam rząd robi buble jak np. nowe mundury Policyjne, kolega redies zapewne potwierdzi. Przynajmniej te na lato kompletnie sie nie nadawały jeśli chodzi o materiał, to samo z butami. Praca Policjanta nie jest łatwa, potrzeba dużo wyrzeczeń i wbrew pozorom ma się związane ręce. Idziesz po cywilu po mieście to jesteś wyzywany od psów i jeszcze gorszych. Ja zdawałem egzaminy do prewencji w 2002r w Olsztynie. Wtedy testy sprawnościowe były wiele trudniejsze niż teraz, ale dostawało sie wiecej ludzi bez predyspozycji psychologicznych. Teraz to wszystko jest bardziej rygorystyczne, same psychotesty, rozmowa kwalifikacyjna i test wiedzy ogólnej. Troszke jednak trzeba sie inteligencja wykazać i TO własnie oblewa większość teraźniejszych rekrutów. Prewencja nie jest łatwa, praktycznie nie masz praw na akcji. Zobaczcie jak wyglądała przepychanka Policjantów ze stoczniowcami, kiedy ci drudzy nawalali ich kijami i płytkami wyrwanymi z chodnika a potem był płacz ze dostali gazem po oczach. Chłopaki maja cieżko, zwłaszcza ze większość to chuderlaczki tylko z przeszkoleniem teoretycznym. Ja nie po to ćwiczyłem boks i chodziłem na siłownię żeby obrywać kamieniami po kasku i nie móc nic sie normalnie bronić a tak niestety jest, chłopaki tylko sie przepychaja i ew. używają gazu łzawiącego, dlatego długo mnie tam nie było :)

Spójrzcie na pracę Policjanta z tej własnie strony. To ludzie jak my ale nikt nie jest idealny. Zgadzam sie ze większość teraz idzie bez powołania chęcią zysku i szybkiej emerytury ale jak ich poznać? W każdym zawodzie są czarne owce, lekarz, hydraulik, mechanik samochodowy czy kierowca tira. I pamiętajcie że teraz są możlwości skarżenia sie na Policję, czy to przez telefony zaufania czy osobiście do komendanta lub tzw. funkcjonariuszy zespołu kontroli.

gmurawsk
24-11-2009, 00:11
A ja bym chciał żeby Policja miała takie prawa jak w USA
Zacząć od okresu pracy. Będąc w USA usłyszałem takie pytanie: " Czy Polska jest aż taka bogata ledwie po przeszkoleniu służby mundurowe puszcza się na emeryturę. Dobry funkcjonariusz uczy się 15lat a potem pracuje. U was praktycznie nie pracują" Poprostu niektórzy niedouczeni. Jak się nauczą to są już na emeryturze. Co to jest wcześniejsza emerytura? Druga sprawa. W USA konstytucja ma format A4 a u nas książka. Oni maja na niej oparte prawo a u nas tomy opasłych innych jeszcze ustaw z których nic nie wynika.

24-11-2009, 00:20
A ja bym chciał żeby Policja miała takie prawa jak w USA. Wtedy dopiero byście żale wylewali.

otóż to.

lord_craven
24-11-2009, 00:35
ja też bym dużo chciał :p

vis1966
24-11-2009, 01:12
Ponadto czasem policjantom brakuje elementarnej świadomości po co zostali powołani do słuzby. Szeryfują i często wykorzystują niepotrzebnie władzę jaką posiadają, nie rozumieją tego, że ich głównym zadaniem jest utrzymanie porządku i POMOC społeczeństwu[/QUOTE]

To wlasnie chodzi o te ofiary jak w kazdym zawodzie dostali sie po znajomosci ale wielu i coraz wiecej jest prawdziiwych normalnych ludzi.I mozna z nimi porozmawiac jak z kazdym.

tomspeed
24-11-2009, 01:43
jak zginie lapowkarstwo, cwaniactwo i ogolne nastawienie policjantow do cywilow, to moze wtedy w ich szeregi beda wstepowali normalni ludzie.
jak narazie duuzo takich policjantow liczy na szybka emeryture i latwa kase.
mamy prawo jakie mamy. jak ktos go nieprzestrzega i dostaje za to kare to niech sie nie powinien sie pozniej zalic. tylko dlaczego policjanci (nie wszyscy) stoja ponad prawem??
dlaczego wciaz inaczej traktuje sie kolegow po sluzbie od innych ludzi??

wczoraj mijalem sie z nieoznakowanym passatem. teren zabudowany, a pasek lecial grubo ponad 120 km/h. rozumiem ze jak sie kogos goni to trzeba. ale oni nie mieli nikogo przed soba. gdzie tu jest pies pogrzebany?? pojedziesz za takim autem to ciebie nagraja i dostaniesz mandat.

wiem ze niektorym cisnienie wzrasta jak ktos inny zle pisze o policji. ale chcialem przypomniec ze mamy wolnosc slowa i wyrazania wlasnych opini. i tego sie trzymajmy.
jak ktos zle pisze o rumunach z jakiegos stadionu to nikt sie nie burzy, a to tacy sami ludzie jak policjanci.

policja nie byla, nie jest i nie bedzie swieta. tak samo policjanci, ksieza, lekarze i prawnicy.

jedno jest tylko pewne, jaka by nie byla policja to dobrze, ze ja mamy.
chociaz takiej policji jak maja ruskie to ja bym nie chcial

eliks
24-11-2009, 08:38
chociaz takiej policji jak maja ruskie to ja bym nie chcial
bo tam ów stróże prawa to jak nasze ZOMO :)

Roozga
24-11-2009, 10:28
mih2 - o ile frustracja zrozumiana ale ostrzeżenie ode mnie - nie przeklinaj - przekleństwa Ci wygwiazdkowało - więc uważaj na słownictwo :police:

redies
24-11-2009, 10:33
moim zdaniem mih2 zasługuje na czerwoną kartkę za określenia jakich użył w swoich tematach proszę o przeanalizowanie tego przed włodarzy forum dziękuję za uwagę oraz przepraszam za fakt , że zboczyłem nieco z tematu ale wymaga tego dobro naszego forum. Jeżeli tak ma wyglądać pisanie postów na forum to ja osobiście się wypisuję. Wszystko można zrozumieć między innymi brak wiedzy ale brak wychowania i ciągłe zniewagi to zbyt dużo.

BzQ
24-11-2009, 12:43
To już przestaje być śmieszne. Kolego redies, ja rozumiem że bronisz kolegów po fachu ale to co wypisujesz to już jest przesada. Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię (czy to o Policji czy o innych służbach państwowych). Wyzwisk oczywiście nie pochwalam, ale wytykanie niekompetencji niektórych - podkreślam, niektórych - funkcjonariuszy nie można nazwać zniewagą.

Ja akurat swoje spotkania z Policją wspominam nieźle (nawet przy mandatach - moja wina, zostałem ukarany, ale zostałem potraktowany jak człowiek a nie kryminalista) z jednym wyjątkiem jak mi stuknął facet Omę 2 tygodnie po zakupie i uciekł, wtedy odniosłem wrażenie że mają mnie w poważaniu (że o organizacji przejazdu na zlocie nie wspomnę - to już była totalna porażka - kto był ze mną ten wie o co chodzi).

Od jakiegoś czasu pojawia się temat dotyczący w ten czy inny sposób i za każdym razem pojawiają się Twoje wypowiedzi nie dopuszczające ŻADNEJ krytyki. Zrozum że wszędzie trafiają się ludzie którzy nie spełniają dobrze swoich obowiązków. I po to jest ten dział żeby się wypłakać i pożalić.

bzyku_2002
24-11-2009, 15:01
moim zdaniem mih2 zasługuje na czerwoną kartkę za określenia jakich użył w swoich tematach proszę o przeanalizowanie tego przed włodarzy forum dziękuję za uwagę oraz przepraszam za fakt , że zboczyłem nieco z tematu ale wymaga tego dobro naszego forum. Jeżeli tak ma wyglądać pisanie postów na forum to ja osobiście się wypisuję. Wszystko można zrozumieć między innymi brak wiedzy ale brak wychowania i ciągłe zniewagi to zbyt dużo.

Twoim zdaniem zasługuje na czerwoną kartkę, a moim to powinieneś wypisać mu mandat :pokoj:

czesiek
24-11-2009, 16:49
Kolego redies, Wypisz się. Proszę.

Dzięki temu unikniemy Twojego nieadekwatnego do sytuacji unoszenia się na krytykę policji/policjantów.

Pozdrawiam.

madagaskar
24-11-2009, 17:23
każdy może wstąpić do Policji o odpowiednim wieku , zdrowiu , rozumie a w tedy poglądy radykalnie się zmienią, Panowie strzelamy do tych którzy są po drugiej stronie barykady tak było i będzie ,zawsze można wyjechać do jakiegoś egzotycznego kraju tam jest Policja "na papierze" zobaczymy jak długo przeżyjemy

BzQ
24-11-2009, 17:41
Kolego madagaskar, proszę nie bądź kolejną osobą która pochopnie wyciąga wnioski. Nikt nie pisał przecież że cała Policja jest be i do bani - piętnujemy "wyjątkowe" przypadki niekompetencji/nieuprzejmości i tyle. A te jak pisałem zdarzają się w każdym zawodzie.

Tylko niektórzy nie potrafią tego przyznać :(

Na przykład kolega redies - jak tylko ktoś napisze niepochlebne słowo na temat funkcjonariuszy - zaraz podnosi larum, że nie wiemy jak jest po drugiej stronie a osądzamy itp. Ale powiedzcie mi proszę czy naprawdę Policjant nie może pokazać ludzkiej twarzy w stosunku do np. poszkodowanego, tylko zdarzają się takie przypadki że człowiek ma wrażenie że sam zawinił (mimo że jest poszkodowany nie ze swojej winy) ?

Sam takie coś przerobiłem jak pisałem wyżej - moja fura oberwała, sprawca zbiegł a przy zgłaszaniu sprawy miałem wrażenie jakby temat olewali i chcieli się mnie jak najszybciej pozbyć. To był akurat przypadek w którym poszedłem po pomoc i zostałem potraktowany conajmniej nieprofesjonalnie. I to było moje pierwsze niemiłe spotkanie z Policją. Wcześniej nawet jak dostałem mandat za to czy inne wykroczenie zawsze było elegancko i mimo mandatów nie mam złych wspomnień (jechałem za szybko więc się z tym liczyłem).

Ale jakbym usłyszał tekst typu "peszek że ukradli" przy zgłaszaniu kradzieży auta czy czegoś innego to by mnie krew zalała. Przecież to nie my jesteśmy dla nich tylko Policja dla Nas. Zarówno w sytuacji gdy my potrzebujemy pomocy jak i gdy coś przeskrobiemy (bo o przestępstwach to już jest inna bajka) da się załatwić sprawę uprzejmie. Ale nie wszyscy potrafią i takie zachowania są piętnowane i nie dziwne że ludzie się wkurzają.

Dobra, skończyłem śmiecenie.

madagaskar
24-11-2009, 19:03
a może teraz o "fachowcach" którzy remontują drogi ....ciągle;)

BzQ
24-11-2009, 20:04
Nie o tym jest temat, możemy pogadać w nowym wątku, chociaż nie wiem czy jest sens się wkurzać :D

baron_kr
24-11-2009, 20:07
Wy jeszcze o tej Policji dajcie juz spokoj koledzy szkoda nerwów

redies
24-11-2009, 20:36
Kolego redies, Wypisz się. Proszę.

Dzięki temu unikniemy Twojego nieadekwatnego do sytuacji unoszenia się na krytykę policji/policjantów.

Pozdrawiam.

nie zrobię tego choćby ze względu na to co Napisałeś i będę trwał na straży w dalszym ciągu oczywiście :)

To , że jestem sam wśród wielu przeciwników nie znaczy , że przestanę pisać to jeszcze bardziej motywuje mnie do działania. Nie po to rejestrowałem się na to Forum żeby mieszać przyjemne z pożytecznym czyli pracę z czasem wolnym ale jak czytam jak się nazywa funkcjonariusza Policji no to ja dziwię się , że ci ludzie jeszcze nie ponieśli konsekwencji regulaminowych tego Forum (ale to nie do mnie należy).

jacekczewa
24-11-2009, 21:30
lekarz na lekarza zlego słowa nie powie, policjant na policjanta , polityk na polityka z tej samej partii ... i tak sie kreci :D

madagaskar
24-11-2009, 21:32
kolego redies chyba krótki czs w firmie bo emocje biorą górę ,wyluzuj jestem po twojej stronie nie lepiej ze spokojem poczytać i swoje myśleć ,ile postów tyle opini dobrych i złych

eliks
24-11-2009, 21:37
To jest właśnie potęga intetrnetu. Inaczej ludzie się zachowują twarzą w twarz. Jak ktoś oglądał "Jay i cichy Bob kontratakują" to chodzi mi o samą końcówkę :)

GISKARD
24-11-2009, 22:12
Nikt nie pisał przecież że cała Policja jest be i do bani - piętnujemy "wyjątkowe" przypadki niekompetencji/nieuprzejmości i tyle
niestety nie znajduje to zrozumienia...

robert19790910
24-11-2009, 22:17
Domyślam się że dysponujesz jakąś konkretną statystyką pisząc to co powyżej. Bo jeśli 'tak Ci się wydaje', to... To pozostawiam bez komentarza.

Ogólnie to mnie śmieszy taka dysputa, bo każdy opiera na swoich doświadczeniach i zdarzają się różne, ale tych normalnych nikt nie przytacza. Ja niejednokrotnie musiałem współpracować w tych czy innych sprawach z niebieskimi, i fakt, zdarzał się beton, ale nie było to regułą, było marginesem.

Jak słyszę na CB 'mobilki, Policja bada trzeźwość tu i tam' to mnie krew zalewa. Taka jest właśnie nasza moralność. Wolimy przez CB ostrzec potencjalnego pijanego mordercę za kółkiem.

Nie róbmy z siebie świętych - tyle ode mnie.

A do autora - no, miałeś po prostu pecha, bo bajzel panuje równo w każdej dziedzinie administracji w tym kraju, i nic się z tym nie dzieje. Beton!
Domyślam się że dysponujesz jakąś konkretną statystyką pisząc to co powyżej. Bo jeśli 'tak Ci się wydaje', to... To pozostawiam bez komentarza

nier wydaje mi sie he a sytuacji nie bede opisywal bo zal mi naszej policji z tego powodu ze tacy sa nie wszyscy ale doza czesc czego nie powinno byc ! policja he ty7le odemnie sa potrzebni ale wykrztalceni i myslacy!

sypus
24-11-2009, 22:22
jak czytam jak się nazywa funkcjonariusza Policji no to ja dziwię się , że ci ludzie jeszcze nie ponieśli konsekwencji regulaminowych tego Forum
Jak się wstępuje do Policji to się te różne "nazwy" bierze niestety z Dobrodziejstwem Inwentarza jako konsekwencję niechlubnej "służby dla społeczeństwa" poprzedników w latach minionych. Przez zmianę nazwy z Milicja na Policja, nagle nie odzyskano w społeczeństwie właściwego szacunku i autorytetu. Przy przyjęciu, albo na kursach nie mówili Wam o tym, że nie będzie lekko i za milicjantów, ormowców i zomowców trzeba będzie tą żabę przez wiele lat konsumować ???

Według mnie, stosując metodę "Zero Luzu i Dystansu" nie poprawiasz wizerunku Policji na tym Forum, a wręcz przeciwnie odbierany jesteś jako straszny Sztywniak. Ale to tylko moje zdanie.

samba-77
24-11-2009, 22:57
Co powiesz na to kolego redies:confused: Niestety jest tak b.często:(
wczoraj mijalem sie z nieoznakowanym passatem. teren zabudowany, a pasek lecial grubo ponad 120 km/h. rozumiem ze jak sie kogos goni to trzeba. ale oni nie mieli nikogo przed soba. gdzie tu jest pies pogrzebany?? pojedziesz za takim autem to ciebie nagraja i dostaniesz mandat.

gmurawsk
24-11-2009, 23:13
Widzę, że dyskusja zaczyna się robić personalna i zaraz mogą posypać się nagrody. Proszę trzymać się tematu

samba-77
24-11-2009, 23:26
Widzę, że dyskusja zaczyna się robić personalna i zaraz mogą posypać się nagrody. Proszę trzymać się tematu

Jeśli chodzi o mnie to żadna personalna,chcę tylko poznać zdanie policjanta na ten temat,chyba można:confused: W końcu to temat o policji. Jeśli jednak naruszam czyjeś dobre imię to proszę usunąć moje posty.

bzyku_2002
24-11-2009, 23:44
chcę tylko poznać zdanie policjanta na ten temat,chyba można W końcu to temat o policji

No i ja też jestem tego zdania i w końcu to jest dział Off

pysio1981
25-11-2009, 00:30
na poprawienie humorku wam wszystkim:)
[Only Registered Users Can See Links]

GISKARD
25-11-2009, 00:59
dobre dobre

redies
25-11-2009, 10:28
kolego redies chyba krótki czs w firmie bo emocje biorą górę ,wyluzuj jestem po twojej stronie nie lepiej ze spokojem poczytać i swoje myśleć ,ile postów tyle opini dobrych i złych

powiedział bym , że 10 lat minęło jak jeden dzień to chyba nie mało to nie są emocje ale dzięki za rady i za to , że jest ktoś po mojej stronie.

samba-77
25-11-2009, 16:30
Kolego redies,czesto bronisz policjantów(co jest zrozumiałe),prosiłem o odpowiedz w poście 50. Chciałbym poznać Twoje zdanie. Co o tym sądzisz:confused: (do zarządu:to nie jest nic personalnego)

redies
25-11-2009, 18:28
Kolego redies,czesto bronisz policjantów(co jest zrozumiałe),prosiłem o odpowiedz w poście 50. Chciałbym poznać Twoje zdanie. Co o tym sądzisz:confused: (do zarządu:to nie jest nic personalnego)

tu chodzi raczej o nr. 49 . Nie jestem jasnowidzem i nie wiem dlaczego ci panowie w tym Passacie rozwinęli taka prędkość na ograniczeniu ale mogę jedynie podejrzewać i proszę nie brać tego że tak akurat musiało być , że po prostu otrzymali drogą radiową polecenie czy tez informację o jakimś zdarzeniu czy o czymkolwiek innym gdzie dojazd wymagał właśnie takiego zachowania ale to tylko moje podejrzenie - tyle k woli wyjaśnienia z mojej strony.

jacekczewa
25-11-2009, 19:28
na pewno.....( jesli znasz sie na przepisach to powini użyc sygnałów swietlno - dzwiekowych )

samba-77
25-11-2009, 19:54
Dzięki redies.
Niestety ale ja podejrzewam coś innego.Już nie raz widziałem oznakowany radiowóz,który przekracza i to znacznie prędkość. Kiedyś nawet jechałem za takim na 40-tce ponad 80km/h przez ok 2-3 km. Ten na miejscu pasażera tylko się na mnie oglądał co ja też robie:D Na szczęście nie mieli wideorejestratora:p
Dlaczego policja nie zapina pasów:confused:(oczywiscie nie wszyscy)
Napiszę dlaczego,bo kto ich ukara w ich mieście:confused: Nawet w innych miastach pokazuje blachę jak coś przeskrobie i może liczyć (prawie zawsze) na wymiganie się od kary. Niestety takie są realia. :mad:

robert19790910
25-11-2009, 19:56
więc mógł by ktoś założyć sonde ilu z nas jest zadowolonych z pracy policji lub ich zachowania? i wszystko nam się wyjaśni :)

samba-77
25-11-2009, 19:58
więc mógł by ktoś założyć sonde ilu z nas jest zadowolonych z pracy policji lub ich zachowania? i wszystko nam się wyjaśni

kocyk
25-11-2009, 19:59
Dlaczego policja nie zapina pasów(oczywiscie nie wszyscy)

a niema przypadkiem przepisu że jak na służbie to nie musi

samba-77
25-11-2009, 20:07
a niema przypadkiem przepisu że jak na służbie to nie musi
Z tego co się orientuje to jeśli jadą sami to muszą,jeśli z podejrzanym to nie. Podobnie taksówkarz,z pasażerem nie samemu tak.

robert19790910
25-11-2009, 20:12
[Only Registered Users Can See Links] kolego z policji wytłumacz mi np takie zachowanie funkcjonariuszy? nie widzę ani sygnałów świetlnych ani dzwiękowych ch a jazda hm jak by to określić ja bym się tak bał he :)

kocyk
25-11-2009, 20:19
no no tym to faktycznie się spieszyło jakby ich diabeł gonił :D raz na wozie raz pod wozem [Only Registered Users Can See Links]

robert19790910
25-11-2009, 20:20
Ty też możesz,więc zakładaj :)

nie bardzo wiem jak

mih2
25-11-2009, 20:25
Hehe to ci ode mnie wyprzedzali mnie radiowozem jak jechałem 50 w strefie zabudowanej na krzyżowce. Jeździ się tam zawsze więcej bo to zabudowany z widzi mi się burmistrza bo w tej strefie najbliższe zabudowanie to stacja benzynowa na która skręcałem dalej przez 2 km nic. A zapamiętałem to bo jechałem zatankować a te osły prawie ode mnie szczała zarobiły bo na lewoskręcie byłem.

samba-77
25-11-2009, 20:25
Niezła jazda i niestety b.często praktykowana. Jednak myślę,że kolega z policji nic nie poradzi na takie zachowania, miejmy nadzieję,że on jest ok (w co nie wątpie) No i broni swoich co też jest zrozumiałe.

nie bardzo wiem jak
Zakładasz nowy temat,dajesz tytuł ankiety i odchaczasz "Tak, dołącz ankietę do tego wątku" z lewej strony i dalej już pójdzie łatwo.(chyba :) )

W sumie to lepiej jak damy sobie spokój z tą ankietą bo zrobi się nie miło he i przy pierwszym lepszym spocie będą problemy Twój pomysł twoja decyzja.

robert19790910
25-11-2009, 20:32
W sumie to lepiej jak damy sobie spokój z tą ankietą bo zrobi się nie miło he i przy pierwszym lepszym spocie będą problemy :)

madagaskar
25-11-2009, 22:07
kolego redies zasada nr.1 nie wdawać się w dyskusję na temat policji jeśli sam nim jestem gdy nie widzę rozmówcy, zasada nr.2 nie komentuję na forum zachowań kolegów po fachu

redies
26-11-2009, 00:41
więc mógł by ktoś założyć sonde ilu z nas jest zadowolonych z pracy policji lub ich zachowania? i wszystko nam się wyjaśni :)

co Ci się wyjaśni przecież żaden z Was nie jest zadowolony to po co tu sonda, nie róbmy śmiechu panowie.

kolego redies zasada nr.1 nie wdawać się w dyskusję na temat policji jeśli sam nim jestem gdy nie widzę rozmówcy, zasada nr.2 nie komentuję na forum zachowań kolegów po fachu

Dlaczego mam nie wdawać się w dyskusję kiedy mowa i o mnie , dlaczego mam siedzieć z kitą podwiązaną pod tyłkiem , czy muszę komuś patrzyć w oczy żeby z nim rozmawiać? chyba nie ma takiej potrzeby - po to jest to forum żeby rozmawiać na odległość, nie oceniałem kolegów po fachu starałem się wyjaśnić z jakiego powodu mogli poruszać się z taką prędkością , jednakże oczywiście po raz kolejny propozycja mojej wersji wydarzeń nie zyskała uznania a dlaczego ? bo jaka odpowiedź by nie padła i tak była by zła bo jestem Policjantem ale oczywiście nie mam czego się wstydzić i kiedy trzeba zabieram głos i nie chowam głowy w piasek jak co niektórzy:dziura:

lendio
26-11-2009, 01:17
Dlaczego mam nie wdawać się w dyskusję kiedy mowa i o mnie
Nierozumie, czemu tak osobiscie to odbierasz ??? Stajesz w obronie calej policji >> reczysz za wszystkich ?

Szafarbp
26-11-2009, 01:24
Sory ze sie wtracam ale tego juz sie nie da czytac

Piszesz
kiedy trzeba zabieram głos

wg mnie jest wlasnie odwrotnie i go zabierasz wtedy kiedy nie powinienes

sorry za OT

grinchi
26-11-2009, 02:45
A ja swoje zdanie na temat Policji pisałem niejednokrotnie. Temat łamania przepisów w nieoznakowanych radiowozach był juz przerabiany w innym wątku. Z naszym dyżurnym policjantem na forum też już ostro dyskutowaliśmy. Prawda redies?
Może i kolega trochę przesadza z tą obroną Policji, ale z drugiej strony go rozumiem. Bardziej szanuję takich ludzi, którzy w każdej sytuacji są konsekwentni w swej lojalności, niż takich, którzy w pracy włażą pracodawcy w tyłek, a za jego plecami mówią (piszą) jaki to kawał *****.
Liczę na to, że będę mógł z rediesem pogadać w realu na najbliższym zlocie w bardziej sprzyjających rozmowie warunkach :piwo2:

A tak na marginesie, to lubię pić z policjantami - przynajmniej zawsze ma mnie kto do domu odwieźć :D

redies
26-11-2009, 11:52
co niektórzy panowie faktycznie nie potrafią zrozumieć co chcę przekazać ale z Grinchim się zgadzam jestem konsekwentny w tym co robię i to chyba widać oczywiście nie daję głowy obcinać sobie za wszystkich biorę udział w wielu dyskusjach ale nie staję za nikim murem a jedynie wyrażam swoje zdanie czy komuś się to będzie podobało czy nie panie SZAFARBP (nie Ty będziesz dyktował kiedy mam zabrać głos tu chyba nieco przesadziłeś)

Oczywiście panie Grinchi mam nadzieję , że jeszcze nie raz będziemy mięli okazję razem wysączyć nie jedno piwo bo przecież nie taki diabeł straszny jak go malują. ;)

jacekczewa
26-11-2009, 15:12
prawdopodobnie bardzo uczciwa policjantka....
[Only Registered Users Can See Links] dzmi,wydarzenie_lokalne.html

madagaskar
26-11-2009, 15:47
policjant to też człowiek chwila słabości i wpadka murowana tylko że o wybryku policjanta będą pisać wszystkie lokalne gazety no i czsami w tvn 24 na żółtym pasku ,dlatego rozum to podstawa w tej profesji a kto go nie ma to wcześniej czy póżniej zostanie wyeliminowany tylko szkoda że z takim rozgłosem i dziwić się że takie zdanie mają o policjantach prawda kolego redies

jacekczewa
26-11-2009, 18:01
policjant to osoba publicznego zaufania - takie stosuje sie okreslenie - powinna byc osoba do której mamy pełne zaufania, uważamy ja za nieskazitelną, a tu kombinacje, łapówki, jazda po pijaku..... niestety .....

Szafarbp
26-11-2009, 20:12
nie Ty będziesz dyktował kiedy mam zabrać głos

wcale nie mialem takiego zamiaru, chodzilo mi raczej o to ze nawet kiedy jest "ewidentnie" wina jakiegos policjanta to Ty i tak idziesz w zaparte ze on jest dobry a ktos inny bee

siuAda
26-11-2009, 20:16
policjant to osoba publicznego zaufania
:o :smiech::smiech::smiech: sorki

jacekczewa
26-11-2009, 22:11
:o :smiech::smiech::smiech: sorki
siuada, przynajmniej taką powinna byc w teorii nazewnictwa ;)

GISKARD
26-11-2009, 22:25
chodzilo mi raczej o to ze nawet kiedy jest "ewidentnie" wina jakiegos policjanta to Ty i tak idziesz w zaparte ze on jest dobry a ktos inny bee
bo to sie nazywa obiektywna opinia...

siuAda
26-11-2009, 22:46
przynajmniej taką powinna byc w teorii nazewnictwa
No wiem wiem:wink::smiech::smiech::smiech::smiech::smiech: :smiech::smiech::pupa:

jacekczewa
26-11-2009, 23:02
siuada jestes niepoprawny my tu powaznie o powaznych rzeczach .....:jump:

siuAda
26-11-2009, 23:38
jestes niepoprawny
Nauczyłem się tego między innymi od policjantów z którymi przez ostatnie kilka lat miałem bardzo ożywione kontakty. Wniosek jeden policja być musi ale to co dziś nazwane jest tak bardzo górnolotnie to jedno wielkie G..... I jeden czy dwa rodzynki w tym czymś nie spowoduje że zmienię zdanie. Za pisanie po murach tych wszystkim znanych czterech liter ucinałbym rękę niestety jest to twierdzenie dużej części społeczeństwa. I bardzo mi za to wstyd. Pisać można dużo ale po co i tak to nic nie zmieni. Pozdrawiam wszystkich urzędników państwowych "policjantów" Jutro jak co dzień idę tyrać na ICH wypłatę i emeryturę.
,To napisałem poważnie o poważnych:tere-fere::smiech::smiech::smiech:

samba-77
27-11-2009, 12:04
A tak na marginesie, to lubię pić z policjantami - przynajmniej zawsze ma mnie kto do domu odwieźć :)
Oczywiście panie Grinchi mam nadzieję , że jeszcze nie raz będziemy mięli okazję razem wysączyć nie jedno piwo bo przecież nie taki diabeł straszny jak go malują. ;)
Mam nadzieję,że potem nie będziecie się odwozić do domu :D

robert19790910
27-11-2009, 18:43
he powodzonka panowie:D:)

redies
28-11-2009, 00:06
Mam nadzieję,że potem nie będziecie się odwozić do domu :D

sami się odwozić nie będziemy słowo harcerza.:D

robert19790910
28-11-2009, 14:27
Panowie dajmy spokój policji weżmiemy się za lekarzy he:D

jacekczewa
28-11-2009, 16:51
księży...... ( mam uczulenie na sukienkowych)

robert19790910
28-11-2009, 17:00
jak wielu z nas :D też za nimi nie przepadam !!!!

redies
28-11-2009, 20:16
a ja myślę sobie że żaden czy żadna z nas nie należy do żadnego z kółek różańcowych a więc raczej zajmijmy się bardziej przyziemnymi sprawami jakimi są np. rozpoczęte puchary świata w skokach narciarskich albo biegi narciarskie bo tam mamy przecież czołówkę światową.:D

dlotiv
28-11-2009, 20:26
jak wielu z nas też za nimi nie przepadam !!!!

ehem... to czyli... tak... JP 80% ?
Skończcie wreszcie biadolić na policję. Jak wszędzie są rózni ludzie. Zapytam tak z ciekawości: Do kogo dzwonicie w razie "w" ? do mamy? taty? wujka? żony? kochanki?
może do kogoś jeszcze innego?
Nie kochani, dzwonicie na policję albo na numer alarmowy, gdzie osoba dyzurująca i tak powiadamia m.in. policję. Ciekawe co by bylo, gdyby któregoś pięknego dnia zabrakło wsparcia tej tak opluwanej przez Was policji....
Aha, żeby nie było niejasności - nie jestem policjantem ani nie mam żadnego w rodzinie :).
A że dzisiaj ostatki to :party::party::party::drink::drink::piwo2::piwo:

Ozma
28-11-2009, 21:40

O! Widzę, że nie jestem z tym sam...
Czyżby kolejny temat do Pręgierza?

waldus244
28-11-2009, 21:59
ja już miałem sie nie wypowiadać na temat policji bo nie miaem z nimi problemów ale w środe ******* i sie do mnie bo spod jednego sklepu pod drugi(300metrów) jechałem bez pasów i jak na złość zapomniałem dokumentów i 150zł mandatu chcieli mi dać ale postenkałem i dali mi tylko 50 za brak dokumentów a czy nie mogli mi odpuścić przecierz nic takiego nie zrobiłem

kocyk
28-11-2009, 22:12
no przecież 100 odpuścili :)

waldus244
28-11-2009, 22:15
no przecież 100 odpuścili :)

ale mogli mnie w ogóle nie zatrzymywać :pto bym 50 zl nie stracił i kupił bym coś do omki;);)

kocyk
28-11-2009, 22:21
za 50 zeta to byś nie poszalał :jump:

Mariusz
28-11-2009, 22:25
Ciesz się , że z tej 100 - ówki zrezygnowali:D

waldus244
28-11-2009, 22:32
za 50 zeta to byś nie poszalał :jump:

ale 10 choinek o zapachu kokosowym bym miał co nie??:pokoj:

siuAda
28-11-2009, 22:40
Przecież zaoszczędziłeś stówę, możesz coś kupić. :D

waldus244
28-11-2009, 22:44
Przecież zaoszczędziłeś stówę, możesz coś kupić. :D

ja wiem tylko boli mnie to że to taka nasza miejscowa polisja to swoim za takie wogóle nieszkodliwe przewinienia mogli by dać spokój ewentualnie jakieś pouczenie a nie mandat. a za ta stówe to żonie kolczyki kupie:):D

kocyk
28-11-2009, 23:13
za brak dokumentów to auto mogli Ci na parking strzeżony odholować

waldus244
28-11-2009, 23:18
za brak dokumentów to auto mogli Ci na parking strzeżony odholować

ale tylko prawka nie miałem a od auta wszystkie

tomspeed
28-11-2009, 23:29

chcecie podyskutowac na temat ksiezy??
zle sie to moze skonczyc. mozemy kogos urazic.

ja osobiscie jestem wierzacy. praktykujacy ale nigdy nie zaakceptuje kosciola jako instytucji.
znam wiele ksiezy z powolania. niektorych osobiscie, ale w wiekszosci przypadkow (tak jak w policji) ksieza nie zachowuja sie tak jak powinni.

jezeli chcemy podyskutowac na temat ksiezy i wiary to prosze abysmy zachowywali sie kulturalnie, bo temat dla wiekszosci (glownie starszych) polakow moglby byc bardzo drazliwy

jacekczewa
29-11-2009, 00:16
wiesz , ja juz do mlodych nie należe do starych tez nie ( na pewno nie do moherów) no i uważam że mohery do nas raczej nie zagladają ( predzej do tv trwam lub radyjka maryja) wiec uważam ze mozemy bezpiecznie podyskutowac :)

DaVePGN
29-11-2009, 02:15
ale 10 choinek o zapachu kokosowym bym miał co nie??Buhahaha.. i czyja to wina, że nie miałeś dokumentów? ;)

Payatz
29-11-2009, 02:28
wiesz , ja juz do mlodych nie należe do starych tez nie ( na pewno nie do moherów) no i uważam że mohery do nas raczej nie zagladają ( predzej do tv trwam lub radyjka maryja) wiec uważam ze mozemy bezpiecznie podyskutowac :)

Mimo wszystko temat niedobry do publicznej dyskusji. Ja mam swoje poglądy, Ty masz swoje, ktoś inny ma swoje.

Tylko od siebie powiem że uważam nasz kraj za max zaściankowy w tej kwestii (choćby krzyże w każdej klasie, co mam nadzieję się zmieni nim moje dzieci (oby były :ok:) pójdą do szkoły, oraz wieeeele innych).

Ale to mój punkt widzenia, i gdyby komuś przypadkiem :peace: założył się taki temat, to będę go uważnie śledził. :)

Tym czasem wracamy do głównego nurtu tej dyskusji. Bardzo mnie cieszy że niektórzy zauważają pozytywne aspekty działań Policji. Gdyby nie kontrola, kolega waldus244 zasmrodziłby swoją omcię paskudnym kokosowym zapachem, a tak omcia ma luzik :p

tomspeed
29-11-2009, 04:12
.........................................
Tym czasem wracamy do głównego nurtu tej dyskusji. Bardzo mnie cieszy że niektórzy zauważają pozytywne aspekty działań Policji. Gdyby nie kontrola, kolega waldus244 zasmrodziłby swoją omcię paskudnym kokosowym zapachem, a tak omcia ma luzik :p

jak wszyscy wiemy. policja byc musi. miejmy tylko nadzieje ze bedzie dzialac zgodnie z prawem. jezeli dzieje sie inaczej to mamy do tego odopwiednie organa (aby to zdglosic) niestety w wiekszosci przypadkow, prawo nie jest po naszej stronie. chocbysmy nagrali film komorka to i tak bekniemy za naruszenie przepisow drogowych. dziwne natomiast, ze policja w nieoznakowanych radiowozach nieodpowiada za naruszanie przepisow tak jak my. a nie jest pojazdem uprzylijowanym. dziwne ale polskie

waldus244
29-11-2009, 10:38
Buhahaha.. i czyja to wina, że nie miałeś dokumentów? ;)

miałem tylko do sklepu skoczyć to tylko kase wziąłem a prawka nie. a wina jest policjantów bo mnie zatrzymali;):D

redies
29-11-2009, 21:13
no tak sobie czytam i myślę na razie i nie mam co napisać jedyne co mi przychodzi do głowy to to że kolega kandydat na "prezydenta" :D waldus jest człowiekiem z wielkim poczuciem humoru co bardzo mi się podoba .

robert19790910
03-12-2009, 15:20
Mimo wszystko temat niedobry do publicznej dyskusji. Ja mam swoje poglądy, Ty masz swoje, ktoś inny ma swoje.

Tylko od siebie powiem że uważam nasz kraj za max zaściankowy w tej kwestii (choćby krzyże w każdej klasie, co mam nadzieję się zmieni nim moje dzieci (oby były :ok:) pójdą do szkoły, oraz wieeeele innych).

Ale to mój punkt widzenia, i gdyby komuś przypadkiem :peace: założył się taki temat, to będę go uważnie śledził. :)

I tu się z kolegą zgadzam precz z kokosami :D

no tak sobie czytam i myślę na razie i nie mam co napisać jedyne co mi przychodzi do głowy to to że kolega kandydat na "prezydenta" :D waldus jest człowiekiem z wielkim poczuciem humoru co bardzo mi się podoba .

i tak trzeba czasami traktować pewne wypowiedzi wiecej luzu :D:)

redies
03-12-2009, 20:09
jestem najbardziej wyluzowany:jump:m człowiekiem pod słońcem

madagaskar
03-12-2009, 21:28
kolego redies trzeba było przyjechć 1 grud. do Warszawy na manifestację tam dopiero był luziiik a byli koledzy z twoich stron

robert19790910
03-12-2009, 21:37
jestem najbardziej wyluzowany:jump:m człowiekiem pod słońcem

bez obrazy ale bylo widac:D!!!!he

redies
03-12-2009, 22:59
jeszcze mnie nie znacie a papier wszystko przyjmie:p po prostu lubię walczyć o swoje a na manifestację miałem zdecydowanie za daleko a poza tym nie będę się na ten temat wypowiadał bo nie znam szczegółów mam obecnie głowę czym innym zajętą tam była wytypowana delegacja z mojej jednostki . Jak mają wypłacić zaległości to niech je wypłacą najważniejsze żeby na koncie było. Jak się coś należy to ma być i już przecież każdy walczy o swoje nie tylko w Policji.

eliks
04-12-2009, 01:52
Tak sobie pomyślałem kto ich powstrzyma jak będą zamieszki :D

robert19790910
04-12-2009, 12:15
Tak sobie pomyślałem kto ich powstrzyma jak będą zamieszki :D

He dobre pytanie !
PS wojsko?:D

Sołtys
16-01-2010, 16:18
Letko odświeże :p

Ostatnio (jakieś 2 tyg.) zmienia mi się zdanie odnośnie policji :oczoplas:
i to na "dobre zdanie" :p
A miało na to wpływ dwie sytuacje które opisze:
pierwsza:
wracam w poniedziałek z kolegą dwoma zestawami z Gryfic niestety na około przez Szczecin bo to była jedyna przejezdna droga :(
W Pyrzycach za przejazdem kolejowym w mieście zatrzymaliśmy się w korku i nagle kolega woła przez radio że Daf mu umarł :(, na kompie wyświetliły się błędy 6-7 szt (awaria silnika,ASB,EBS,ABS itp)
Zblokowaliśmy całe Pyrzyce :D:jump:
Chwile potem pojawiła się Policja bo jakiś "uprzejmy" zadzwonił :mad:
Pytają się co się stało, więc kolega mówi że padł komputer i nie może żadnego biegu załączyć a policjanci na to co?
Zamiast dopierdzielić mandat zapytali się czy można holować na to my że raczej tak bo silnik chodzi więc są hamulce i wspomaganie ale auta są na gwarancji więc musi holownik ze serwisu przyjechać (z Gryfina) bo nikt nie będzie potem za pomoc drogową chciał zapłacić a oni na to że załatwią ze strażą pożarną i oni kolegę odholują za darmo jakieś 2-3km na parking.
I tak też zrobiliśmy :D
Kolega wypił sobie piwko i poszedł spać bo czekał do rana na bezpiecznym parkingu za serwisem a ja obeszłem się smakiem i "ogień" na Poznań :D

Druga:
Dziś rozładowałem się w Środzie i jak wyjechałem spod sklepu okazało się że stoi sobie bmw tak że mu pół :pupa: wystaje i nie mogę przejechać :(
"trąby" i czekam,czekam,czekam,......
Po około 15 min. blokowania drogi (jeden pas z pasem zieleni po środku, dla wtajemniczonych ul Hallera) zadzwoniłem pod 997 i poinformowałem oficera dyżurnego o zaistniałej sytuacji, powiedział że zaraz przyśle patrol w celu udzielenia mi pomocy :o
Chłopaki podjechali po jakiś 2-3 min. , szybko ustalili właściciela do którego zadzwoniono do domu a tam ktoś z domowników do niego na komórkę i po około 10 min. po telefonie już jechałem :D
Jako że lubię sobie pogadać zadzwoniłem jeszcze raz na 997 i podziękowałem za pomoc :D

Tak że patrząc na te dwie sytuacje mogę powiedzieć że są jeszcze normalni policjanci nie starający się tylko dopindolić za byle co ale również pomóc :D i to się chwali

eliks
16-01-2010, 16:26
są ludzie ktorzy w Policji widzą tylko zło, ale to ci, którzy mają cos do ukrycia

nesfor
04-02-2010, 09:10

kto by pomyslal, co Wy na to ? ( mnadat za grzanie silnika)

cugiel
04-02-2010, 09:26

juz jest watek na ten temat:D

mkaminski100
04-02-2010, 16:28

Trzeba bylo nie spac tylko czytac przepisy, a ten jest juz od dawna. :)

Soltys - oby takich policjantow bylo jak najwiecej. Generalnie w Pyrzycach policja jest dosc aktywna jezeli chodzi o ruch, ale tez slyszalem, ze sa dosc pomocni.

redies
04-02-2010, 20:03
dumny jestem z zachowania moich kolegów i z tego że koledze Sołtysowi pomogli to bardzo ważne aby postrzegać Policję z tej lepszej strony.:D

loghard
04-02-2010, 23:20
Niestety nie mogę podzielić się dobrymi wiadomościami odnośnie policji tak jak kolega Soltys .Dziś na moje osiedle wjechal TIR i sie zakopal (wszyscy wiedzą jak wyglądają teraz osiedlowe drogi po mega opadach) .W 3 sekundy przyjechal patrol i wlepil kierowcy 200zeta mandatu za to ze sie zakopal .Ludziska z osiedla wzięli lopaty ,piach i i pchaliśmy go , za jakiś czas zorganizowaliśmy CATA i go w końcu wyciągnąl. Gościu mandatu nie przyjąl .Ciekawe jak się skończy ta historia.Dodam że nie ma zadnego znaku zakazującego wjazd na osiedle ciężarówkom.Może kierowcy ciężarówek się wypowiedzą czy policja miala prawo wlepić mandat?

kocyk
04-02-2010, 23:30
wlepil kierowcy 200zeta mandatu za to ze sie zakopal

no co Ty , niemożliwe , raczej za coś innego dostał

grinchi
04-02-2010, 23:38
no co Ty , niemożliwe , raczej za coś innego dostał

Za nie dostosowanie prędkości do warunków jazdy :smiech: Jakby jechał szybciej i się nie zatrzymywał, to by się nie zakopał.:laugh: Jeden z pararagrafów na podstawie których zawsze można wlepić mandat, nawet jak jedziesz przepisowo.

eliks
04-02-2010, 23:53
Co do tego oddalania sie od auta przy włączonym silniku to fakt, mandat za to jest, tyle ze kierowcy są nieświadomi. Nie ma tego w testach na kat. B, co dziwniejsze jednak, takie pytanie znajduje sie w testach na kat. A

jacekczewa
05-02-2010, 15:46
Co do tego oddalania sie od auta przy włączonym silniku to fakt, mandat za to jest, tyle ze kierowcy są nieświadomi. Nie ma tego w testach na kat. B, co dziwniejsze jednak, takie pytanie znajduje sie w testach na kat. A podczas bardzo niskich temperatur które ostatnio były ( ponizej - 20) wieczorkiem kilkanascie minut grzałem auto żeby nie było przemarzniete na rano , auto odpalałem i zamykałem drugim kluczykiem , niech nmi nagwiżdzą o ile wogóle bedzie im sie chciało wyjsc w 20 stopnowy mróz z ciepłego komisariatu ....

redies
05-02-2010, 15:48
Niestety nie mogę podzielić się dobrymi wiadomościami odnośnie policji tak jak kolega Soltys .Dziś na moje osiedle wjechal TIR i sie zakopal (wszyscy wiedzą jak wyglądają teraz osiedlowe drogi po mega opadach) .W 3 sekundy przyjechal patrol i wlepil kierowcy 200zeta mandatu za to ze sie zakopal .Ludziska z osiedla wzięli lopaty ,piach i i pchaliśmy go , za jakiś czas zorganizowaliśmy CATA i go w końcu wyciągnąl. Gościu mandatu nie przyjąl .Ciekawe jak się skończy ta historia.Dodam że nie ma zadnego znaku zakazującego wjazd na osiedle ciężarówkom.Może kierowcy ciężarówek się wypowiedzą czy policja miala prawo wlepić mandat?

kolego znak musi być a jak nie ma to w/g przepisów na osiedle powyżej 3,5 tony jest zakaz i on jeszcze dyskutował wjechał pod zakaz , zakopał się i utrudniał ruch , w/g mnie nie powinien wjeżdżać bynajmniej powinien uprzednio sprawdzić czy droga przejezdna a nie nad gabarytem na osiedle.

mkaminski100
05-02-2010, 15:49
Jacku [Only Registered Users Can See Links]

redies
05-02-2010, 15:50
Za nie dostosowanie prędkości do warunków jazdy :smiech: Jakby jechał szybciej i się nie zatrzymywał, to by się nie zakopał.:laugh: Jeden z pararagrafów na podstawie których zawsze można wlepić mandat, nawet jak jedziesz przepisowo.

grinchi mylisz się za niedostosowanie prędkości do panujących warunków nie ma mandatu , mandat dostajesz za konkretne wykroczenie w ruchu drogowym.

TEQUILA
05-02-2010, 16:17
to fakt ze powinien sprawdzic czy moze tam wjechac ale wiem z zycia(jezdze duzym) ze tak sie robi chocby po to zeby dostarczyc towar do sklepu a gdyby policja była bardziej wyrozumiała to nie powinni nic zrobic kierowcy tym bardziej ze mamy fatalne warunki na drogach

redies
05-02-2010, 16:25
to fakt ze powinien sprawdzic czy moze tam wjechac ale wiem z zycia(jezdze duzym) ze tak sie robi chocby po to zeby dostarczyc towar do sklepu a gdyby policja była bardziej wyrozumiała to nie powinni nic zrobic kierowcy tym bardziej ze mamy fatalne warunki na drogach

no to tym bardziej , że mamy złe warunki na drogach nie powinien wjeżdżać tam gdzie wjechał tym bardziej tirem , gdyby był to mały dostawczak, który dostarcza towar do sklepu nie było by zapewne problemu , to już była decyzja będących na miejscu policjantów oni ocenili , że jego zachowanie było wykroczeniem i postanowili go ukarać MKK, kierowca nie przyjął MKK i sprawa wyląduje w Sądzie . Z doświadczenia wiem , że policjanci nie karali by kierowcy jeżeli nie mięli by ku temu podstaw a więc wydaje się , że kierowca jest na straconej pozycji.

grinchi
05-02-2010, 22:44
grinchi mylisz się za niedostosowanie prędkości do panujących warunków nie ma mandatu , mandat dostajesz za konkretne wykroczenie w ruchu drogowym.
Napisałem trochę żartem. Wiem, że jeśli nic się nie wydarzy to za niedostosowanie prędkości mandatu się nie wlepia. Ale już przy wypadnięciu z drogi (bez szkody dla innych) stosuje się ten przepis. Ot taka furtka, jak już nie będzie za co, a ukarać trzeba.

jacekczewa
06-02-2010, 00:15
( o grzaniu samochodów) duren przepis wymyślił a drudzy durnie wlepiaja mandaty - rano te same durnie co dzien wczesniej wlepiali mandaty grzeją auta żeby miec w nich ciepło, żeby wyjechac i dalej wlepiac mandaty ....

bzyku_2002
06-02-2010, 01:16
( o grzaniu samochodów) duren przepis wymyślił a drudzy durnie wlepiaja mandaty - rano te same durnie co dzien wczesniej wlepiali mandaty grzeją auta
żeby miec w nich ciepło, żeby wyjechac i dalej wlepiac mandaty ....

Na zachodzie jeśli auto chodzi ok 30 min (chodzi o ciężarówki) na parkingu to mogą się przyczepić. Jeśli jest zima i zimno to nieraz auta chodzą całą noc i nikt się za bardzo nie unosi.

Natomiast na Skandynawii jeśli jest naprawdę zimno i auto nie chodzi, natomiast działo webasto. Wiadomo, żeby było ciepło w dupę :-) Policja zapuka z drzwi i każe zapalić auto i ma chodzić całą noc !!!!!!

jacekczewa
06-02-2010, 10:54
bzyku ... bo trzeba byc człowiekiem ( jesli cos terkoce w bardzo mrozna noc/dzien żeby sie zagrzac - to pewnie innego wyjscia nie ma) a nie bezmyslnym XXXXXem który chce sie wykazac i wlepia mandat...- bo się "zasłuży"

mkaminski100
06-02-2010, 11:31
Panowie - przypominam po raz ostatni, że temat o grzaniu aut na postoju już powstał i proszę tam kontynuować. Podałem już nawet link!

jacekczewa
06-02-2010, 13:02
przepraszam

redies
06-02-2010, 16:02
( o grzaniu samochodów) duren przepis wymyślił a drudzy durnie wlepiaja mandaty - rano te same durnie co dzien wczesniej wlepiali mandaty grzeją auta żeby miec w nich ciepło, żeby wyjechac i dalej wlepiac mandaty ....

wydaje mi się kolego że trochę przeginasz z tymi durniami przecież wiadomo o kogo chodzi nie ci durnie których masz na myśli wymyślili te przepisy a respektować trzeba i basta. Ja równiez przepraszam mkaminski ,ale nie mogę tego czytać.

tomspeed
06-02-2010, 16:40
wydaje mi się kolego że trochę przeginasz z tymi durniami przecież wiadomo o kogo chodzi nie ci durnie których masz na myśli wymyślili te przepisy a respektować trzeba i basta. Ja równiez przepraszam mkaminski ,ale nie mogę tego czytać.

ja czegos tu nie rozumiem. o politykach mozna mowic zle, o lekarzach, prawnikach, mechanikach mozna mowic zle, ale policjanci to co swieci sa czy jak??

jezeli mamy do czynienia durniami w mundurach to dlaczego tego nie nazwac po imieniu?? co bo mundur nam zabrania?? niektorym niedorozwojom jakos nikt nie zabronil wstapic w szeregi policji, a po to mamy tutaj taki temat, aby pokazac na forum publicznym jakie wynalazki sluza w policji.

i jak czytam takie rzeczy jak wlepianie mandatu dla kierowcy ktory sie zakopal na osiedlowej drodze to mnie krew zalewa. najpierw trzeba udzielic pomocy delikwentowi i dopiero ukarac. no ale bycia czlowiekiem nie da sie nauczyc.

eliks
06-02-2010, 17:02
i jak czytam takie rzeczy jak wlepianie mandatu dla kierowcy ktory sie zakopal na osiedlowej drodze to mnie krew zalewa
ale to są patologie, wyjątki, przecież nie można generalizować

i jestem ciekaw, tych którzy tak psioczą na Policję, ilu z was chciało by być na miejscu tych w czarnym mundurze [Only Registered Users Can See Links]
Nic przyjemnego, wierzcie mi.

kocyk
06-02-2010, 18:31
ja czegos tu nie rozumiem. o politykach mozna mowic zle, o lekarzach, prawnikach, mechanikach mozna mowic zle, ale policjanci to co swieci sa czy jak

ale tematu o lekarzach ,politykach i prawnikach nie ma , jak będzie to i tam będą sprzeciwy

dla mnie temat jest bez sensu bo każda wypowiedź w tym temacie jest subiektywna , jak pomogli to OK jak nie to są bee , a zauważcie że rzadko chwali się policjantów bo jak nam pomogą to za co im dziękować przecież to ich obowiązek a jak nam mandat wlepią to miesza się ich z błotem a egzekwowanie prawa i w konsekwencji czasem mandat to też ich obowiązek . Pretensje o głupie przepisy trzeba mieć do tych co je wymyślają a nie do tych którzy je egzekwują .

Ps. a w ogóle to lubicie drażnić się z Rediesem , po co przecież On nie odpowiada za całą policję tylko przedstawia swój punkt widzenia ,który nomen omen może mieć każdy tylko po co od razu tak agresywnie , takie sprawy można przedyskutować na spokojnie a nawet ze śmiechem :)

jacekczewa
06-02-2010, 18:49
musze..... lekarz nie powie żle o lekarzu, ksiądz o księdzu, i policjant o policjancie, dziwne ze politycy jedni na drugich skacza i pluja choc w kuluarach chleja razem....
kolego redies co tu respektowac - że wyszedłeś zagrzac auto ??????????? idz łap zlodzieji , bandytów i pijaków za kierownica a nie czepiaj człowieka który skrobie auto z lodu ( jak u nas miesiąc temu zalodzialo wszystko co stalo i auto trze bylo grzac przez godzine zeby 3 cm lód obkuć)
Ciekawe co ty robisz - oczywiście nie grzejesz bo nie zewalaja przepisy, jezdzisz zawsze wyłacznie z dozwolona predkością ..... przestan sie ośmieszac człowieku......
( moderator może mnie ukarac )

kocyk
06-02-2010, 19:18
ale z tego co zauważyłem to redies nie wypowiadał się w temacie grzania samochodu a więc jednak będzie odpowiadał za całą policję w Polsce , ludzie dajcie już spokój .

eliks
06-02-2010, 20:33
a nie czepiaj człowieka który skrobie auto z lodu
Zawsze jest wyjście - nie przyjąć mandatu. Policjant z reguły 3 razy wtedy by pomyślał czy ma pisać wniosek do Sądu grodzkiego czy odpuścić, uwierz mi. Ja bym w zyciu za takie cos mandatu nie przyjął a jeśli sprawa trafiła by do Sądu, napewno zrobiło by się o tym głośno.

lord_craven
06-02-2010, 22:03
mi słów zabrakło:
[Only Registered Users Can See Links]=6138339,c=1

jacekczewa
06-02-2010, 22:26
rzecznik w materiale z linku chcial zabłysnąć - znał numer ale nie wiedzial co dalej :) nie wpomne o dalszych realcjach.... niestety nic sie nie zmienilo od lat ....może we dwójke poszlo by im lepiej :), niestety i tak na każdym kroku.....

kocyk
06-02-2010, 22:36
no ci to faktycznie się popisali ,może czytali z ruchu warg :D , chociaż nie bo za nim jechali

tomspeed
06-02-2010, 22:43
mi słów zabrakło:
[Only Registered Users Can See Links]=6138339,c=1

nie no ale o co chodzi?? przeciez za chwile podniosa sie glosy ze napewno mieli podstawy, powody itp.

no i dlatego wlasnie jest stworzony taki temat. nie zawsze opinie negatywne o policji sa czysto subiektywne. ja akurat temu kolesiowi z filmiku wierze.

redies
06-02-2010, 23:58
musze..... lekarz nie powie żle o lekarzu, ksiądz o księdzu, i policjant o policjancie, dziwne ze politycy jedni na drugich skacza i pluja choc w kuluarach chleja razem....
kolego redies co tu respektowac - że wyszedłeś zagrzac auto ??????????? idz łap zlodzieji , bandytów i pijaków za kierownica a nie czepiaj człowieka który skrobie auto z lodu ( jak u nas miesiąc temu zalodzialo wszystko co stalo i auto trze bylo grzac przez godzine zeby 3 cm lód obkuć)
Ciekawe co ty robisz - oczywiście nie grzejesz bo nie zewalaja przepisy, jezdzisz zawsze wyłacznie z dozwolona predkością ..... przestan sie ośmieszac człowieku......

skąd wiesz , że właśnie tego nie robię , że nie łapię złodziei ? ale działania Policji nie polegają jedynie na łapaniu złodziei między innymi również do zadań Policji należy eliminować wykroczenia społecznie uciążliwe oraz wykroczenia w ruchu drogowym , no niestety ja tego nie ustalałem ale między innymi również do mnie należy egzekwowanie tego wśród kierowców . Nie wiem dlaczego w większości z Was nie mówię o wszystkich żeby nie było odzywa się złość i zniesmaczenie w momencie kiedy trzeba odpowiedzieć za swoje błędy , przecież na tym polega egzystencja w społeczeństwie , która polega miedzy innymi na przestrzeganiu przepisów , zawiniłeś musisz za to odpowiedzieć jeżeli się nie zgadzasz z decyzją w tym przypadku policjanta zadecyduje Sąd są zawsze dwa wyjścia. Po co psioczyć jak można zapobiegać.

Co tu dużo gadać panowie ja osobiście nie odważył bym się napisać na forum , że jakiś lekarz czy ksiądz to dureń a na naszym forum stwierdzenia że policjant to dureń występują na porządku dziennym , niech w takim razie każdy kto w ten sposób wypowiada się przemyśli temat i wbije się w skórę tego durnia. Nie chciałbym być postrzegany na forum jako ten , który zeżarł wszystkie rozumy ale panowie żyjemy w cywilizowanym świecie myślę , że każdy z nas ma trochę zdrowego rozsądku a więc przestańcie wreszcie pisać co Wam na język przyjdzie ja nie czuję się gorszy od Was a na pewno nie jest mi przyjemnie wiecznie czytać jacy policjanci to nie są ****** czy durnie , słownik języka polskiego nie kończy się jedynie na tego typu określeniach. To jest jedynie moja skromna prośba nic więcej.

myślę , że nie ma co komentować , generalnie wyraziłem swoją opinię na wcześniejszą wypowiedż odnośnie nazewnictwa jakiego użyłeś i pisząc to wcale sie nie ośmieszam to Twoja wypowiedź jest ośmieszająca bo nie potrafisz zachować się na poziomie pisząc na forum. Ja zawsze staram się zabierać głos w tematach związanych z Policją i nadal będę to robił.

mkaminski100
07-02-2010, 02:23

Żeby zakończyć temat grzania - nie miej pretensji do policjantów, że są takie przepisy. Były, są i będą, więc nie pisz, ze policja jest dlatego zła. Temat zboczył, dlatego, że ktoś odkrył przepis istniejący od wielu lat, a nie dlatego, że policja za to kara. Ja nie znam nikogo kto był za to ukarany.

jacekczewa
07-02-2010, 10:27
Policja jak jest taka jest , sama zasłużyła sobie na takie "uznanie" przez wiele lat funkcjonowania ( policja-milicja) i wcale nie są to stereotypy - mamy z tym do czynienia na codzien, czasami zakrawa to na totalna błazenade, wprowadzenie za kilka lat "normalnego" ststusu emerytalnego tych panow zapewne zweryfikuje kadry - do pracy w policji pójdą ci ktorzy chcą naprawde coś robic a nie opykac 15-20 lat do emeryturki.
Co do "nadgorliwości" niektórych policjantów podam przykład mojego sąsiada , za czasów milicji pracował w SB - IV departament , byl mlody nadgorliwy, wkładał mandaty za wycieraczki na parkingu tym co stali na chodniku, syna sasiada który mial 19 lat i niechcący uderzył drzwiami klatki schodowej jego tesciowa zawlókł na komisariat i razem ze swoim braciszkiem tak go pałowli że chłopak ( dziś ma prawie 50 lat) jest w świrowie. Rodzinka tego SB- eka panoszyla sie nad wszystkimi sąsiadami, dziś po 30 latach nikt nawet dzien dobry im nie mowi. Pociesza mnie to że marnie skonczył nasz SB - musiał wyjechac bo narobił jakis przekrętów w i słuch o niz na jakiś czas zaginął.Dlaczego przytoczyłem przykład tego Sb ka - bo mówia że nawet złodziej nie kradnie na własnym podwórku a nadgorliwy funkcjonariusz potrafi mieszac .....

Kolego Redies - chwała ci za to że dzielnie bronisz swoich kolegów wręcz idziesz w zaparte , dumne hasło honor i patria do ciebie pasuje ale do wielu twoich kolegów niestety nie przystoi zaznaczam ze moje slowa nie sa oparte na pojedynczych przypadkach.

robert19790910
07-02-2010, 10:44
Witam wszyscy piszecie na pilicje ja tez na poczatku pisalem i zdania w nie ktorych sprawach nie zmienie ale ostatnio jadac w sobotni wieczor w samochodzie oprucz mie 4 osoby pijace palace i nagle w srodku miasta bach kontrol he mysle sobie leze (oczywiscie wszyscy bez pasow) i szybkie zapinanie pasow itd z samochodu jak z wigwamu dym lecial a mlody policjant podchodzi otwiera drzwi i pyta sie sie mie panie kierowco w jakich warunkach uzywamy swiatel przeciw mgielnych a ja na to ze we mgle itd to mie sie spytal czemu jade w normalna pogode w srodku miasta na nich he fakt taki ze kontrolka przy przycisku mi siadla i naprawde z deski ni9e widzialem co przekazalem funkcjonariuszowi i ku mojemu zdziwieniu dostalem pouczenie ! wszyscy nie sa zli nie panikujmy !

jacekczewa
07-02-2010, 11:34
a jednak powinien ci wystawić mandat.... :) trzeba przestrzegac przepisów ( pasy, światła):D

mkaminski100
07-02-2010, 13:23
Jacku, ale dalej podałeś przykład jednego kretyna, który mógł tak samo być wojskowym czy pastwić się nad kolegami pracując w piekarni, na budowie czy innym miejscu. Poza tym SB to nie policja, tak samo jak Strażnicy Graniczni - w latach 80 tych brano tylko łatwych do manipulacji i potem w swojej wiosce donosili na wszystkich, łącznie z bliską rodziną.
Ja znam przypadki służbistów, ale znam przypadki normalnych policjantów, tak samo jak pracując trafiałem na idiotów, krętaczy i ludzi donoszącymi na innych, ale głównie pracowałem z normalnymi ludzmi.

jacekczewa
07-02-2010, 14:14
Marcin po co udawac wiemy jak jest ,jesli otrzymałem mandat za wykroczenie to cóz - zasłużyłem i nie mam nic w tym momencie do policji, wkurza mnie to że kolega Redies choć wymieniają mu przykłady nieuczciwych policjantów on mówi że tak nie jest , kruk krukowi oka nie wykole ja wiem, ale po co tak ściemniac ...

Przejezdzam prawie codziennie jedną z ulic Czestochowy -rano pod sklepem mięsnym z radiowozu wyładowuja w pojemnikach mieso i wędliny do sklepiku pewnie kogos z rodzyny policjanta - takie zaopatrzenie za państwowe pieniądze...

Co do wypowiedzi kolegi Rediesa o lekarzach i księżach - wiem że to nie ten temat ale spróbuj iśc do lekarza w czetochowskich szpitalach bez pieniędzy w portfelu - sami łapówkarze prostego badania nie zrobia ci bez pieniędzy a najlepiej żebys szedł do prywatnego gabinetu pana doktora, a o księżach to już chyba nie trzeba nic mówić.
Powiedzcie dlaczego nie mówi sie żle o strażakach, pogranicznikach ( nie mylic z celnikami -kolejną służbą skorumpowna służbą ) ?

eliks
07-02-2010, 15:01
Jacek a ty gdzie pracujesz?

jacekczewa
07-02-2010, 16:01
hm... to żadna tajemnica jestem automatykiem , elektrykiem w duże firmie produkującej kostke brukową

eliks
07-02-2010, 16:26
I w twoim gronie współpracowników wszyscy są święci.

jacekczewa
07-02-2010, 16:40
Wiesz , wiedziałem że zadasz mi takie pytanie - moich wspólpracowników nie opłaca budżet panstwa, nie mają przywilejów emerytalnych, nie są grupą publicznego ( społecznego) zaufania - to jest własnie róznica miedzy policją, lekarzem, wojskiem - w tych zawodach zreszta juz kiedys o tym pisałem powinni być ludzie o nieskazitelnych życiorysach, oczywiście ,nie twierdze że kolega Redies który broni policje że nie jest uczciwym policjantem, nie twierdze także że nie ma uczciwych policjantow, ale nie można twierdzic że nie ma w policji ludzi o brudnych rękach ( ilez to łapówek daje sie przy zatrzymaniu..- kto z was nie dawał w łape jak go zatrzymali na suszarke ) , policjantów którym odwala palma na stanowisku bo są przy wladzy ... można by wyliczac w nieskonczonośc .

marek_kloss
07-02-2010, 16:49
Panowie ostatnie ostrzeżenie temat nie jest do dyskusji na temat kto gdzie pracuje
następne posty nie na temat zostaną nagrodzone

eliks
07-02-2010, 16:54
No to prawda oczywiście. W każdym zawodzie są czarne owce, tak samo w moim, twoim czy Rediesa. Zawód Policjanta jest jednak starsznie niewdzięczny i niedoceniany, zwłaszcza w dobie dzisiejszej kultury młodzieżowej, gdzie lansuje sie ludzi z hasłem **** na ustach. Taki kibol zrywa fotele na stadionie, wali kamieniami w Policję a potem płacze do kamery TV że dostał pałką przez łeb albo gazem w oczy. Tak samo tutaj, ktoś dostał mandat za nieprawidłowo zaparkowane auto, za szybkość czy zły stan techniczny pojazdu a potem przelewa żale na forum jaka to ta Policja niedobra jest. I wierzcie mi, procent z was tutaj na forum w tym momencie dostała by sie do Policji, bo łatwo nie jest, chociaż osobiście znam przypadki że przez kazde sito, jakiś babol sie przedostanie i te osoby własnie psują cały wizerunek Policji.

mkaminski100
07-02-2010, 17:46
Z tego co czytam to Redies pisze, że on jako policjant wypełnia swoje obowiązki, oraz egzekwuje przepisy które ktoś wyżej wymyślił. I szczerze rozumiem jego odpowiedzi na zarzuty, że policja jest głupia, bo ktoś nagle znalazł głupi przepis który istnieje od wielu lat, ale za który pewnie żaden z nas, ani nasi znajomi nie byli ukarani. To nie znaczy, że policja jest taka lub inna i jak Redies napisał, on jest jednym z policjantów i uogólniając, że policja to głupki obrażacie i jego.
Wśród policjantów, lekarzy, wojskowych, celników, straży granicznej, kierowców itd są kretyni i są normalni ludzie i nie można uogólniać. Są lepsi i gorsi i tyle.

sypus
07-02-2010, 18:15
Zawód Policjanta jest jednak starsznie niewdzięczny i niedoceniany, zwłaszcza w dobie dzisiejszej kultury młodzieżowej, gdzie lansuje sie ludzi z hasłem **** na ustach.
Nikt nikomu nie każe być policjantem, to jest wolny wybór. O co te larum, ze niektórych policjantów nazywa się durniami ?? W zamian za to mają parę przywilejów.

redies
07-02-2010, 19:49
a jednak powinien ci wystawić mandat.... :) trzeba przestrzegac przepisów ( pasy, światła):D

jesteś złośliwy pisząc w ten sposób ale oczywiście Cię rozumiem bo musisz mi się odegrać ja tego robił nie będę a dodam jedynie że w kodeksie wykroczeń istnieje coś takiego jak instytucja POUCZENIE i ten oto młody policjant z tego skorzystał , bardzo dobrze ja też bym tak postąpił.

Panowie ostatnie ostrzeżenie temat nie jest do dyskusji na temat kto gdzie pracuje
następne posty nie na temat zostaną nagrodzone

Marku no jak nie na temat przecież tytuł to Policja a o czym my rozmawiamy?

Ozma
07-02-2010, 19:56
kto z was nie dawał w łape jak go zatrzymali na suszarke

Ja na przykład. Nigdy przy kontroli nie próbowałem się "dogadać". Jeżeli przewiniłem to płaciłem mandat. Jeżeli uważałbym, że niesłusznie - odwoływałbym się i mandatu nie przyjął.
A s..synowi, który by się chociaż zająknął na ten temat podczas kontroli utrułbym życie i to znacznie.

Wiem, że to temat na osobny wątek, ale uważam, że ten, kto daje w łapę nie ma moralnego prawa otwierać nawet japy na temat korupcji i tego typu s...syństwa w Polsce.

redies
07-02-2010, 20:04
Wiesz , wiedziałem że zadasz mi takie pytanie - moich wspólpracowników nie opłaca budżet panstwa, nie mają przywilejów emerytalnych, nie są grupą publicznego ( społecznego) zaufania - to jest własnie róznica miedzy policją, lekarzem, wojskiem - w tych zawodach zreszta juz kiedys o tym pisałem powinni być ludzie o nieskazitelnych życiorysach, oczywiście ,nie twierdze że kolega Redies który broni policje że nie jest uczciwym policjantem, nie twierdze także że nie ma uczciwych policjantow, ale nie można twierdzic że nie ma w policji ludzi o brudnych rękach ( ilez to łapówek daje sie przy zatrzymaniu..- kto z was nie dawał w łape jak go zatrzymali na suszarke ) , policjantów którym odwala palma na stanowisku bo są przy wladzy ... można by wyliczac w nieskonczonośc .

temat łapówkarstwa oczywiście dotyczy Policji ale nie tylko i dodam , że ja nigdy w swoich wypowiedziach nie broniłem jednostkowo żadnego Policjanta za jego zachowanie bo przecież nie mi jest oceniać ich zachowania jedynie co to staram się wyjaśniać na ile potrafię i na ile pozwala mi moja wiedza niektóre zachowania , no myślę że pośród Was szanowni panowie to jako policjant posiadam większą wiedzę i zarazem co za tym idzie doświadczenie. Moje wypowiedzi nie są skierowane przeciwko Wam a jedynie po to aby pomóc zinterpretować poszczególne problemy poruszane przez Was na forum. Jak czegoś nie wiem lub nie rozumiem to nie zabieram głosu.

Ja na przykład. Nigdy przy kontroli nie próbowałem się "dogadać". Jeżeli przewiniłem to płaciłem mandat. Jeżeli uważałbym, że niesłusznie - odwoływałbym się i mandatu nie przyjął.
A s..synowi, który by się chociaż zająknął na ten temat podczas kontroli utrułbym życie i to znacznie.

Wiem, że to temat na osobny wątek, ale uważam, że ten, kto daje w łapę nie ma moralnego prawa otwierać nawet japy na temat korupcji i tego typu s...syństwa w Polsce.

popieram.

Z tego co czytam to Redies pisze, że on jako policjant wypełnia swoje obowiązki, oraz egzekwuje przepisy które ktoś wyżej wymyślił. I szczerze rozumiem jego odpowiedzi na zarzuty, że policja jest głupia, bo ktoś nagle znalazł głupi przepis który istnieje od wielu lat, ale za który pewnie żaden z nas, ani nasi znajomi nie byli ukarani. To nie znaczy, że policja jest taka lub inna i jak Redies napisał, on jest jednym z policjantów i uogólniając, że policja to głupki obrażacie i jego.
Wśród policjantów, lekarzy, wojskowych, celników, straży granicznej, kierowców itd są kretyni i są normalni ludzie i nie można uogólniać. Są lepsi i gorsi i tyle.

podoba mi się ta wypowiedź ponieważ kolega zrozumiał co chcę przekazać w swoich wypowiedziach , ja nie chcę być postrzegany za łapówkarza , gnoja, czy też innego bubla o których co po niektórzy tu na tym forum piszą. Jeżeli ktoś z Was zna konkretny przypadek policjanta i wie z jakiej jest on jednostki lub jak się nazywa i jest to informacja potwierdzona to niech się tym posiłkuje a nie wypisuje bzdury oczerniając całą Policję, nigdy się z tym nie zgodzę ja znam swoją wartość i wiem na co mnie stać i nie pozwolę żeby ktokolwiek mnie oczerniał czy mi ubliżał.

jacekczewa
07-02-2010, 20:15
Nikt nie wypisuje bzdur, te bzdury widac na codzien na naszych ulicach, w gazetach i tv, z całym szacunkiem Redies, ty po prostu tego nie zauważasz lub zyjesz w wyimaginowanym świecie policji - w świecie który nie wygląda tak jak ty sobie wyobrażasz

redies
07-02-2010, 20:22
Nikt nie wypisuje bzdur, te bzdury widac na codzien na naszych ulicach, w gazetach i tv, z całym szacunkiem Redies, ty po prostu tego nie zauważasz lub zyjesz w wyimaginowanym świecie policji - w świecie który nie wygląda tak jak ty sobie wyobrażasz

nie no nie przesadzaj kolego oczywiście że dużo czytam i zapewniam , że nie wybieram artykułów a wciągam wszystko jak odkurzacz , żeby wiedzieć więcej , zauważyłem , że nasza odmienność polega na tym , że ja muszę przetrawić wszystko co tyczy się Policji i co się o niej pisze , żeby móc się w temacie wypowiedzieć w miarę treściwie i na temat i muszę być przy tym bardzo ostrożny.\ i tak to właśnie wygląda a głównie wypowiadam się w taki sposób aby nikogo nie urazić i na tym polega równica w naszych wypowiedziach bo zauważam również , że Tobie nie zależy i z łatwością przychodzi Ci palnąć , że ten czy inny to dureń.
A honor&patria to moje motto życiowe.

jacekczewa
07-02-2010, 20:49
i jak zwykle - wszyscy sie mylą oprócz policji..

07-02-2010, 21:07
i jak zwykle - wszyscy sie mylą oprócz policji..

Nie biore udziały w dyskusji, bo nie chce mi sie politykowac.
Fakt jednak pozostaje faktem - bardzo często "bronie" policji (nie ludzi, a instytucji) na pewnej grupie dyskusyjnej i zwykle w odpowiedzi słysze, ze jestem "komuszek" albo jeszcze mniej miłe epitety. Niestety ludzie nie rozumieją, ze jesli popełniają wykroczenie (bo zwykle o tym sie rozmawia) to należy sie kara i tyle. Miast tego zwykle słysze kombinowanie jakby tu kary uniknać - długo by pisać, a nie w tym rzecz.
Po prostu ludzie to hipokryci - bo jak coś im nie pasuje to winna jest policja i jakby na to nie patrzeć tak zwykle jest. Śmieszne jest w tym to, ze jak policja nie zatrzyma kogoś i ktoś im ucieknie, to podnoszą sie głosy, ze policja jest nieudolna, źle wyposażona itd. Jak innym razem jak ktoś im ucieka i użyją broni, czy też innych srodków (choćby pościgu samochodem) to ludziska krzyczą, ze policja nadużywa swoich uprawnień, a pościg moze zaszkodzić postronnym osobom.
Wniosek jest taki - ze nigdy nie dogodzi sie wszystkim i zawsze znajdzie sie jakiś niedorozwój, ktorego w :pupa: źle. Tak jak niektorzy na forum narzekają na mnie, jako Admina, bo dostali ostrzezenie

Niestety dotyczy to także policji. Mimo, ze chcialbym, zeby policja byla wolna od wad .. to nigdy tak nie bedzie. Nie bede też narzekał na dzialania policji bo to są ich obowiązki.
Problem w tym, ze czasem znajdzie sie czarna owca w szeregach policji i zadaniem wydziałów wewnętrznych (i nie tylko) jest eliminacja takich jednostek, a my jako społeczeństwo mozemy na takie jednostki narzekac - tyle, zwykle robią to ludzie nie mający racji i robiący z igły widły (jak choćby malkontenci piszczący na nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, ze niby one przekraczają swoje uprawnienia nie zatrzymując sprawców wykroczeń natychmiast po popełnieniu wykroczenia).

Cóż - zdażało sie, ze widzialem (choćby w Uwaga pirat) ze faktycznie policjanci mogliby zrobić ruch wczesniej, ale bez jaj - to nie oni popełniają wykroczenia w tym momencie, co jednak nie znaczy, ze nigdy żaden radiowóz oznakowany czy nie nie popełnił wykroczenia drogowego. Piętnować? Jasne, ale obiektywnie, a nie tak jak ma to zwykle miejsce - na hurra, a przy okazji wrzyca sie wszystko do jednego worka.

Apel zatem do tych z jednej i drugiej strony - po częci każdy z Was ma racje, ale ani "slepy atak" ani "zmasowana obrona" nie są najlepszym posunięciem, bo większość sytuacji jak zwykle ma dwie strony medalu.

Bądzcie tak dobrzy i dajcie se siana - policjanci i niepolicjanci. Żadne z Was nie jesy święte.

Z mojej strony EOT

FPL
08-02-2010, 11:34
lekarz na lekarza zlego słowa nie powie, policjant na policjanta , polityk na polityka z tej samej partii ... i tak sie kreci :D

To jedno. A drugie, że ja też jak dotąd miałem spokojne spotkania z policją i z urzędem skarbowym. Powiem więcej, panie z US były wręcz miłe. Nie wiem, może im się podobałem. W każdym razie czytając tysiące opinii ludzi, którzy zostali potraktowani źle lub skandalicznie zrozumiałem, że bywa różnie. I teraz boję się policji, choć nie mam nic na sumieniu. Po prostu wierzę ludziom, że można zostać pobitym za nic. I bardzo się stresuję, kiedy jestem zatrzymywany w środku nocy bez podania przyczyny kontroli. Czy nie będą chcieli sobie poprawić statystyk, podrzucając mi coś do bagażnika itp. Nie wiem, może mam paranoję. W każdym razie mój kolega jak pyskował, to teraz ma w papierach "pobicie policjanta". Bo kazali mu wysiąść, a on otwierając drzwi "uderzył" nimi policjanta w kolano. Oczywiście policjant stał tak, żeby go te drzwi trąciły. Mimo to wierzę, że większość jest normalna i chce służyć społeczeństwu. I rozumiem, że czasem jak się gnojek stawia, ma wypisane na bluzie ***** i śmieje się im w twarz na przesłuchaniu, to im czasem puszczą nerwy.

tu chodzi raczej o nr. 49 . Nie jestem jasnowidzem i nie wiem dlaczego ci panowie w tym Passacie rozwinęli taka prędkość na ograniczeniu ale mogę jedynie podejrzewać i proszę nie brać tego że tak akurat musiało być , że po prostu otrzymali drogą radiową polecenie czy tez informację o jakimś zdarzeniu czy o czymkolwiek innym gdzie dojazd wymagał właśnie takiego zachowania ale to tylko moje podejrzenie - tyle k woli wyjaśnienia z mojej strony.

A może wiesz dlaczego często suną 20 km/h po dużej, szerokiej i ruchliwej drodze, na której normalnie każdy jedzie 70 km/h? Dla mnie to prowokacja. Często to widuję. Nie wiem, może dobrze się czują z tym, że ludzie się ich boją? Boją się wyprzedzić itd.

A propos zasady nr 2 to przez to właśnie funkcjonują w Polsce różne kliki zawodowe.
I nikt nie ponosi za to odpowiedzialności.
To jest chore.
Idziesz do lekarza-idioty. Dostajesz zalecenia dotyczące leczenia, które mogą Cię zabić.
Idziesz do drugiego lekarza i pytasz: panie doktorze, a może przepisałby mi Pan to i to [to co zapisał Ci ten pierwszy]? To się dowiesz, że absolutnie, bo to Cię zabije.

Ale jeśli pójdziesz i powiesz, że drugi lekarz Ci to przepisał, to w życiu nie usłyszysz, że to idiota. Tylko będą wymyślać, że medycyna to sztuka i widocznie tak trzeba było. Gardzę ludźmi, którzy nie mają odwagi cywilnej, żeby przyznać, że ich kolega po fachu to idiota, który szkodzi pacjentowi. Czasem ze skutkiem śmiertelnym.

To całe sądzenie przez kolegów to śmiech na sali. Policjanci z tej samej jednostki mają sądzić policjantów, sędziowie sędziów, lekarze lekarzy itd. Jaja na kółkach.

chcecie podyskutowac na temat ksiezy??
zle sie to moze skonczyc. mozemy kogos urazic.

ja osobiscie jestem wierzacy. praktykujacy ale nigdy nie zaakceptuje kosciola jako instytucji.
znam wiele ksiezy z powolania. niektorych osobiscie, ale w wiekszosci przypadkow (tak jak w policji) ksieza nie zachowuja sie tak jak powinni.

jezeli chcemy podyskutowac na temat ksiezy i wiary to prosze abysmy zachowywali sie kulturalnie, bo temat dla wiekszosci (glownie starszych) polakow moglby byc bardzo drazliwy

No ja z Tobą chętnie podyskutuję. Większość tych, którzy deklarują się jako katolicy Pisma Świętego nie miała nigdy w ręce. Mało tego, nawet nie zna katechizmu. Ich wierzenia są zbitką katolicyzmu i jakichś ludowych obrzędów. Im się tylko wydaje, że wiedzą, czego uczy ta religia. Znają jakieś podstawy i tyle. A resztą sobie wybierają, co im akurat pasuje, resztę odrzucając. Nie wiem, ile katolików zdaje sobie sprawę z tego, że jest dogmat o nieomylności papieża w sprawie wiary. Ilu się z nim zgadza, a ilu go olewa. Niby każdy taki kościółkowy, ale wybiórczo, wybiórczo. Ja na przykład zupełnie nie identyfikuję się z instytucją kościoła i nie potrzebuję jej do wiary. Nie odpowiadają mi afery pedofilskie na każdym kroku, tuszowanie występków księży, machinacje finansowe itd. Nie odpowiada mi to, że katolicyzm jest w dużej mierze oparty nie na Biblii, tylko na tym, co panowie w sukienkach sami sobie wydumali. Nie chcę być jak reszta, że wybiera sobie z religii tylko to, co im pasuje. Niby każdy wie, że seks przed ślubem to grzech. Że prezerwatywa to grzech. Że ślub cywilny bez kościelnego to wielki grzech. Nie wolno komunii itd. Dziwka może, złodziej może, a ktoś ze ślubem cywilnym nie. Dajcie spokój... Większość "katolików" olewa te zasady. Ale co z nich za katolicy? Ja nie znoszę obłudy. Powymyślali sobie jakieś rzeczy jak celibat i durni ortodoksi nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że to wymysł księży. Ludowi się wydaje, że Bóg tak chciał. Ja nie udaję świętego. A za każdym razem, jak odczuwałem potrzebę pójścia do kościoła, był on zamknięty. Nawet w największe święta. Otwierają tylko na godzinę mszy, a potem lecą do siebie, bo gospodyni już naszykowała kotlety i leci Familiada. A kościoły były budowane za pieniądze ludzi i są dla ludzi. Jak się boją kradzieży to niech ochroniarzy zatrudnią albo babcie posadzą, żeby pilnowały. Niech im powiedzą, że będą od tego świętsze. Dajcie spokój ...
A co ciekawe gdyby większość tych tak zwanych katolików była choć w niewielkim stopniu osobami światłymi, to wiedzieliby, że tak naprawdę, interpretując Biblię po swojemu, odrzucając głupoty związane z katolicką interpretacją życia płciowego i nie godząc się na występki księży oraz wymyślone przez nich rzeczy nie mające poparcia w Biblii, są tak naprawdę ... luteranami.

Ale się rozpisałem. Można by tak godzinami. W każdym razie mało osób MYŚLI. Więszkość postępuje schematycznie, tak jak otoczenie. A ksiądz choćby zjadał dzieci na śniadanie, to i tak niektórzy będą ich bronić. Jakby o. Tadeusz dał emerytce po buzi na ulicy, to i tak jego wyznawcy uznaliby, że widocznie jej się należało :D

O! Widzę, że nie jestem z tym sam...
Czyżby kolejny temat do Pręgierza?

Ja Wam poddam kolejny temat. Ma ktoś jakieś dojście do polityków? Dlaczego do tej pory nie powstała partia kierowców? Taka z prawdziwego zdarzenia. Żebyśmy mieli wreszcie porządne drogi, drzewa do lasu, tanie i dobre paliwo itd.?

Dziwię się, że obecne partie nie wpadły na to, żeby złożyć takie właśnie obietnice. Poparcie mieliby ogromne. A jeśliby jeszcze dotrzymały tych obietnic ...

kto z was nie dawał w łape jak go zatrzymali na suszarke

Ja :)
Dawać trzeba umieć.
99% chce zarobić, ale skąd wiesz, czy nie trafisz akurat na tego nieskazitelnego?

chociaż osobiście znam przypadki że przez kazde sito, jakiś babol sie przedostanie i te osoby własnie psują cały wizerunek Policji.

Nie, nie te osoby, tylko to, że przełożeni nie wyciągają wobec nich konsekwencji. Podobnie jak w kościele.

jacekczewa
08-02-2010, 14:08
tylko ryby nie biorą ... no i w programie Uwaga Pirat

FPL
08-02-2010, 14:19
tylko ryby nie biorą ... no i w programie Uwaga Pirat

Ja się zawsze dziwię, jak mało inteligentni są ci ludzie, którzy widząc kamery telewizyjne nadal próbują się "dogadywać" z policjantami. Przecież taki policjant musiałby być skończonym kretynem, żeby wziąć łapówkę. No chyba, że podzieliłby się z ekipą, a materiału by nie puścili. Ale wtedy nie mieliby materiału na program ;-)

grinchi
08-02-2010, 16:11
ale tematu o lekarzach ,politykach i prawnikach nie ma , jak będzie to i tam będą sprzeciwy O politykach było niejednokrotnie, jak chcieli wprowadzać kolejne durne przepisy.
Jesteśmy kierowcami i dyskutujemy o tych służbach, które denerwują nas na drogach. Policja do nich należy, drogowcy też:
O lekarzach, księdzach itp. nie będziemy przecież gadać na forum bądź co bądź motoryzacyjnym.

Co tu dużo gadać panowie ja osobiście nie odważył bym się napisać na forum , że jakiś lekarz czy ksiądz to dureń
A ja uważam, że głupotę trzeba piętnować (konstruktywnie). Milczenie nie jest rozwiązaniem, a Policja nie jest tematem TABU.

tomspeed
08-02-2010, 19:35

eliks
08-02-2010, 20:02
dołączę się do komentarzy pod filmem na YT i też napisze że żal i nic śmiesznego, aczkolwiek dobra muza z moich lat buntu :)

Coś dla kontratu [Only Registered Users Can See Links]
Może mi ktos wyjaśni skąd się biorą tacy ludzie jak ci co robili ten film?

mkaminski100
08-02-2010, 20:12
To tak dla kontrastu [Only Registered Users Can See Links] akcja policji w Gorzowie.
I kolejne pobicie, tez w Gorzowie [Only Registered Users Can See Links]

I za to nalezy im sie szacunek.

Eliks - nic nie widac na tym filmie. "Cfaniaczki" sa "mondre" tylko w grupie, zmieniaja ton na komendzie. Jak poslucha sie ludzi manifestujacych **** czy JP to kwiecistosc wypowiedzi oraz argumenty mowia bardzo duzo. Jak wyciagniesz przeklenstwa to zostaje glownie "yyyy" i "no ten".

Jaszczur
08-02-2010, 21:38
Ja powiem tak narazie na policje nie mam co narzekać, nie jestem może świętym kierowcą ani obywatelem ale jak narazie dostałem tylko mandat za picie w miejscu publicznym (moja wina jeszcze w liceum) i mandat bo nawigacja mnie wprowadziła w ulicę z zakazem wjazdu. Wtedy zostałem potraktowany ulgowo tylko 50 zł i bez punktów (wzasadzie można uznać to za pouczenie :D ). Ale ostatnio troche mnie zdenerwowali, a mianowicie wracałem z żoną z Kielc i na jednym z węzłów gdzie wiem że lubią stać widze z oddali auto na awaryjnych, myślę stoją. Zwolniłem z moich 85 km/h do przepisowych 70 nawet chyba mniej jak się zbliżyłem zobaczyłem że stoją dwa auta na awaryjnych żadne policji a obok na łące auto na boku jeszcze pracujące. Odrazu zjechałem aby pomóc. Okazało się że kobitka jechała Audi straciła panowanie i jak mówił koleś który widział wszystko zcieła latarnie poszła na dach i na swoje podniebne podróże skończyła na boku. Pomogliśmy kobicie wyjść twierdziła że nic jej się nie stało. Wezwana pilocja przyjechała szybko mineło może 5 minut najpier nieoznakowany radiowóz drogówki a po kolejnych pięciu może nawet mniej już normalny. Kobitka upierała się że nic jej się nie stało ale mi się wydaje że policja poinformowana o takim wypadku powinna przyjechać z karetką bądź odrazu ich zawiadomić. Pan policjant bardzo miły zapytał się jej jeszcze dwa razy czy chce pogotowie, jak zaprzeczyła dał za wygraną. Nie wiem co się działo później bo policjant powiedział że moge jechać skoro nie widziałem zajścia. Ale na miłość boską każdy z was jak miał jakieś zdarzenie drogowe lub nie tylko jakikolwiek wypadek wie że w szoku mało co się czuje i pamięta. Mam nadzieje że kobiecie nic się nie stało ale moim zdanie powinien po wypadku obejżeć ją lekarz i policja powinna tego dopilnować

tomspeed
08-02-2010, 22:04
Ja powiem tak narazie na policje nie mam co narzekać, nie jestem może świętym kierowcą ani obywatelem ale jak narazie dostałem tylko mandat za picie w miejscu publicznym (moja wina jeszcze w liceum) i mandat bo nawigacja mnie wprowadziła w ulicę z zakazem wjazdu. Wtedy zostałem potraktowany ulgowo tylko 50 zł i bez punktów (wzasadzie można uznać to za pouczenie :D ). Ale ostatnio troche mnie zdenerwowali, a mianowicie wracałem z żoną z Kielc i na jednym z węzłów gdzie wiem że lubią stać widze z oddali auto na awaryjnych, myślę stoją. Zwolniłem z moich 85 km/h do przepisowych 70 nawet chyba mniej jak się zbliżyłem zobaczyłem że stoją dwa auta na awaryjnych żadne policji a obok na łące auto na boku jeszcze pracujące. Odrazu zjechałem aby pomóc. Okazało się że kobitka jechała Audi straciła panowanie i jak mówił koleś który widział wszystko zcieła latarnie poszła na dach i na swoje podniebne podróże skończyła na boku. Pomogliśmy kobicie wyjść twierdziła że nic jej się nie stało. Wezwana pilocja przyjechała szybko mineło może 5 minut najpier nieoznakowany radiowóz drogówki a po kolejnych pięciu może nawet mniej już normalny. Kobitka upierała się że nic jej się nie stało ale mi się wydaje że policja poinformowana o takim wypadku powinna przyjechać z karetką bądź odrazu ich zawiadomić. Pan policjant bardzo miły zapytał się jej jeszcze dwa razy czy chce pogotowie, jak zaprzeczyła dał za wygraną. Nie wiem co się działo później bo policjant powiedział że moge jechać skoro nie widziałem zajścia. Ale na miłość boską każdy z was jak miał jakieś zdarzenie drogowe lub nie tylko jakikolwiek wypadek wie że w szoku mało co się czuje i pamięta. Mam nadzieje że kobiecie nic się nie stało ale moim zdanie powinien po wypadku obejżeć ją lekarz i policja powinna tego dopilnować

nie ma w polsce przymusowej opieki lekarskiej. niestety, ale przyjazd karetki zwiazany jest z kosztami. jezeli kobieta mowila ze jej opieka lekarska nie jest potrzebna to pewnie tak bylo.
w zachowaniu tych policjantow nie widze nic zlego

redies
08-02-2010, 22:13
A ja uważam, że głupotę trzeba piętnować (konstruktywnie). Milczenie nie jest rozwiązaniem, a Policja nie jest tematem TABU.

no ja mam odmienne zdanie. Oczywiście ja przecież nie mówię , że nie należy rozmawiać i że jakiś temat jest tabu chodzi mi jedynie o ważenie słów i tyle.

08-02-2010, 22:18
no ja mam odmienne zdanie. Oczywiście ja przecież nie mówię , że nie należy rozmawiać i że jakiś temat jest tabu chodzi mi jedynie o ważenie słów i tyle.

znaczy sie jakie?
Pod dywan z brudami?

Uważasz, ze to dziala na korzyść policji? Jesli tak, to mylisz sie. Tylko jasność i klarowność działań daje gwarancje publicznego zaufania

redies
08-02-2010, 22:20
A może wiesz dlaczego często suną 20 km/h po dużej, szerokiej i ruchliwej drodze, na której normalnie każdy jedzie 70 km/h? Dla mnie to prowokacja. Często to widuję. Nie wiem, może dobrze się czują z tym, że ludzie się ich boją? Boją się wyprzedzić itd.

nie chcę się wymądrzać ale przeczytaj definicję prowokacji a po drugie nikt nie broni wyprzedzić radiowozu policyjnego gdyż jest on jak inny pojazd uczestnikiem ruchu drogowego jest tylko jeden przypadek kiedy nie można go wyprzedzić a mianowicie wówczas kiedy ma włączone świetlne i dźwiękowi sygnały.

tomspeed
08-02-2010, 22:21

ale o jakie wazenie slow chodzi?? przeciez nie zachowujemy sie na forum jak mlodzi ludzie z chaslami JP 100% i podobnymi.
jezeli ktos zachowuje sie jak duren to tak to trzeba nazwac. a ze ten temat o policji, wiec tym bardziej. zreszta tyczy sie to wszystkich zawodow
nie mozna gów.a ubrac w piorka i powiedziec ze pachnie. tak sie nie da.

redies
08-02-2010, 22:26
znaczy sie jakie?
Pod dywan z brudami?

Uważasz, ze to dziala na korzyść policji? Jesli tak, to mylisz sie. Tylko jasność i klarowność działań daje gwarancje publicznego zaufania

o czym ty mówisz widać nie rozumiesz tego co piszę przecież nie chodzi mi o to aby zachowywać się jak by nigdy nic sie nie stało chodzi mi o to abyś pisząc to czy tamto na temat w tym przypadku Policji bo to jest istotą naszej debaty ważył słowa a mianowicie nie ubliżał przy tym nikomu jak coraz częściej dzieje się to na naszym forum , ja z takimi zachowaniami będę walczył i nikt mi nie zabroni i gęby nie zamknie tu możesz być pewny a co do rzeczowych wypowiedzi bez cenzury nie mam nic przeciwko jestem nawet za.

ale o jakie wazenie slow chodzi?? przeciez nie zachowujemy sie na forum jak mlodzi ludzie z chaslami JP 100% i podobnymi.
jezeli ktos zachowuje sie jak duren to tak to trzeba nazwac. a ze ten temat o policji, wiec tym bardziej. zreszta tyczy sie to wszystkich zawodow
nie mozna gów.a ubrac w piorka i powiedziec ze pachnie. tak sie nie da.

według mnie nazwaniem kogoś durniem czy psem wiadomo o kogo chodzi w geście zemsty bo dostał biedaczyna MKK czy prowadzi się przeciw niemu jakąś sprawę karną jest nie na miejscu tym bardziej na forum, pytam się czy policjant wystawiający MKK jest durniem? cofnij się do kilku postów wstecz i zobaczysz jak nazywany jest taki właśnie policjant bo wystawił MKK zgodnie z procedurą i tak ma wyglądać rozmowa.

tomspeed
08-02-2010, 22:29
nie chcę się wymądrzać ale przeczytaj definicję prowokacji a po drugie nikt nie broni wyprzedzić radiowozu policyjnego gdyż jest on jak inny pojazd uczestnikiem ruchu drogowego jest tylko jeden przypadek kiedy nie można go wyprzedzić a mianowicie wówczas kiedy ma włączone świetlne i dźwiękowi sygnały.

przeciez mozna wyprzedzac pojazd uprzywilejowany poza terenem zabudowanym, chyba ze przespalem zmiane przepisow.

jezeli normalny uczestnik ruchu drogowego bedzie jechal z predkoscia 20km/h w miejscu gdzie mozna jechac np 70 km/h to bedzie to traktowane jako utrudnianie ruchu. i za to nalezy sie mandat czyz nie??
wiec dlaczego policja ma prawo??
rozumiem ze jadac z taka predkoscia dzialaja prewencyjnie, ewentualnie obserwuja otoczenie, chodniki itp.
ale takie cos powinno miec zapis w przepisach. jezeli takowego nie ma to policja nie powinna utrudniac innym ruchu ;)

według mnie nazwaniem kogoś durniem czy psem wiadomo o kogo chodzi w geście zemsty bo dostał biedaczyna MKK czy prowadzi się przeciw niemu jakąś sprawę karną jest nie na miejscu tym bardziej na forum

wiesz duzo tez zalezy od kontekstu wypowiedzi.
dla mnie nazwanie policjanta psem nie jest sformulowaniem obrazliwym.
ogolnie przyjete w polsce okreslenia jak pies, psiarnia, pały, czy tez suka dawno juz stracily swe obrazliwe znaczenia.
nie wiem dlaczego wiele policjanow mowi ze pracuja w firmie??
obrazaja tym samym samych siebie czy jak??

siuAda
08-02-2010, 22:31
to policja nie powinna utrudniac innym ruchu
a co im kto zrobi?:police::lol::lol::lol:

redies
08-02-2010, 22:44
jezeli normalny uczestnik ruchu drogowego bedzie jechal z predkoscia 20km/h w miejscu gdzie mozna jechac np 70 km/h to bedzie to traktowane jako utrudnianie ruchu. i za to nalezy sie mandat czyz nie
wiec dlaczego policja ma prawo

Wskazane jest aby Policjanci będący w służbie jadący radiowozem mięli wgląd na wszystko i wszystkich dookoła czyż nie? jak wyobrażasz sobie policjantów w patrolu jadących 70 czy 90 km/h to jest bezsensowne spalanie paliwa i bez produktywne a więc zastanów się co lepsze.

dla mnie nazwanie policjanta psem nie jest sformulowaniem obrazliwym.
ogolnie przyjete w polsce okreslenia jak pies, psiarnia, pały, czy tez suka dawno juz stracily swe obrazliwe znaczenia.
nie wiem dlaczego wiele policjanow mowi ze pracuja w firmie
obrazaja tym samym samych siebie czy jak

no nadal się z Tobą nie zgadzam ci co chcą aby ich tak nazywano niech sobie chcą ja się na to nie godzę i tyle mi takie nazewnictwo się nie podoba bo ja nie jestem ni jak podobny do psa a tym bardziej do suki . Ja osobiście byłem wiele razy w ten sposób znieważany przez obywateli aż w końcu moja cierpliwość sie skończyła i założyłem sprawę cywilną , którą wygrałem i zażądałem zadość uczynienia w postaci wpłaty 1000 zł na wybrany Dom Dziecka.

rozumiem ze jadac z taka predkoscia dzialaja prewencyjnie, ewentualnie obserwuja otoczenie, chodniki itp.
ale takie cos powinno miec zapis w przepisach. jezeli takowego nie ma to policja nie powinna utrudniac innym ruchu

po co Ci taki zapis przecież to wynika z Ustawy o Policji i Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji tam można wyczytać co należy do obowiązków policjanta będącego w służbie , nie ma sensu tworzyć kolejnych przepisów bo komuś się tak podoba , to wiąże się ze zdrowym rozsądkiem , oczywiście przepisy te nie dotyczą dróg ekspresowych i autostrad a jedynie dróg powiatowych i gminnych to chyba jasne.

Masz rację oczywiście dużo zależy od kontekstu wypowiedzi , ja nie czepiam się tych normalnie formuowanych zdań czy sformuowań a jedynie tych , które są rażące na kilometr

a co im kto zrobi?

Kolega chyba nie wie co pisze , postaram się wytłumaczyć. A mianowicie policjant popełniający wykroczenie w ruchu drogowym np. odpowiada za nie podwójnie a mianowicie jak każdy kierowca otrzymuje MKK oraz od Komendanta nagrodę za to , że wykroczenie popełnił w postaci np. zabrania dodatku służbowego na 3 miesiące lub np. zabiera 20 % premii rocznej i można by mnożyć te przykłady , zwykły obywatel karany jest tylko raz. To tylko jeden z przykładów.

samba-77
08-02-2010, 22:54
lub np. zabiera 20 % premii rocznej
a Ci niedobrzy górnicy mają barbórki....,w mundurówce premie roczne 13 pensje i jakoś nikt tego nie dostrzega.

no ale w temacie,w policji jak wszędzie-są d.b.le i są ludzie normalni,takie jest życie. Mnie wnerwia tylko jak polcjanci łamią przepisy-prędkość,przejazd na czerwonym itp. Kto niby ich ukara? kolega z tej samej komendy? nie sądzę.

tomspeed
08-02-2010, 23:07
ale takie cos powinno miec zapis w przepisach. jezeli takowego nie ma to policja nie powinna utrudniac innym ruchu

po co Ci taki zapis przecież to wynika z Ustawy o Policji i Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji tam można wyczytać co należy do obowiązków policjanta będącego w służbie , nie ma sensu tworzyć kolejnych przepisów bo komuś się tak podoba , to wiąże się ze zdrowym rozsądkiem , oczywiście przepisy te nie dotyczą dróg ekspresowych i autostrad a jedynie dróg powiatowych i gminnych to chyba jasne.

wiesz ale ja jako kierowca powinienem znac glownie kodeks drogowy, czy jak to zwal i sie do niego stosowac. jak kazdy uczestnik ruchu drogowego, takze kierowca radiowozu. i tu nic nie wskazuje na to ze radiowoz moze sie po drodze slimaczyc.

jak sami to zauwazylismy takie wolne poruszanie sie radiowozu wiaze sie ze zdrowym rozsadkiem i sluzy ogolnemu bezpieczenstwu.

redies
08-02-2010, 23:11
a Ci niedobrzy górnicy mają barbórki....,w mundurówce premie roczne 13 pensje i jakoś nikt tego nie dostrzega.

No i co górnikowi dyrektor zabierze część barbórki bo popełnił jakieś wykroczenie ? nie ma porównania

siuAda
08-02-2010, 23:15
Mnie wnerwia tylko jak polcjanci łamią przepisy-prędkość,przejazd na czerwonym itp. Kto niby ich ukara? kolega z tej samej komendy? nie sądzę.
Z punktu widzenia policjanta jest to wykonywanie czynności służbowych.

samba-77
08-02-2010, 23:18
No i co górnikowi dyrektor zabierze część barbórki bo popełnił jakieś wykroczenie ? nie ma porównania

Za wykroczenie drogowe napewno nie, jak coś zawali w pracy to ma takie prawo.

Jednak nie o to mi tu chodziło,chodzi o to,że ludziska trąbią jak to górnicy mają dobrze,barbórki i inne przywileje a nikt nie mówi o tym,że np w urzędach mają premie co 3 miesiące,13 pensje itp,itd

eliks
08-02-2010, 23:27
przeciez mozna wyprzedzac pojazd uprzywilejowany poza terenem zabudowanym, chyba ze przespalem zmiane przepisow
nie przespałeś, dobrze piszesz :) dodam tylko że do sygnałów świetlnych i dźwiękowych, pojazd uprzywilejowany musi mieć włączone światła mijania, ot taki stary przepis kiedy jeszcze światła nie były obowiązkowe całym rokiem. Oznacza to, że jeśli Policjant zapomni włączyć światełka albo załączy pozycyjne - nie jest pojazdem uprzywilejowanym - ot kolejny przykład nieprzemyślanych przepisów ruchu drogowego.

redies
08-02-2010, 23:29
Jednak nie o to mi tu chodziło,chodzi o to,że ludziska trąbią jak to górnicy mają dobrze,barbórki i inne przywileje a nikt nie mówi o tym,że np w urzędach mają premie co 3 miesiące,13 pensje itp,itd

no tak wiem , że tak pewnie jest ale mi chodziło o to , że ja za wykroczenie jestem karany dwa razy.

grinchi
09-02-2010, 14:26
Wskazane jest aby Policjanci będący w służbie jadący radiowozem mięli wgląd na wszystko i wszystkich dookoła czyż nie? jak wyobrażasz sobie policjantów w patrolu jadących 70 czy 90 km/h to jest bezsensowne spalanie paliwa i bez produktywne a więc zastanów się co lepsze.
Ja to rozumiem, ale jak taka sytuacja ma miejsce na jednej jezdni z podwójną ciągłą to uważam to za zwykłą złośliwość.

no nadal się z Tobą nie zgadzam ci co chcą aby ich tak nazywano niech sobie chcą ja się na to nie godzę i tyle mi takie nazewnictwo się nie podoba bo ja nie jestem ni jak podobny do psa a tym bardziej do suki
Z tym to wyluzuj, bo nie wygrasz, a tylko stracisz nerwy:
policjant-pies
nauczyciel-belfer
lekarz-konował
większość zawodów ma swoje nieoficjalne określenia i z tym nie wygrasz. Ja osobiście wolę mówić na Was milicjanci :D

że wykroczenie popełnił w postaci np. zabrania dodatku
służbowego na 3 miesiące lub np. zabiera 20 % premii rocznej
To są tzw. wartości dodane. Odebranie wartości dodanej to nie jest kara, tylko brak nagrody. Jak dla mnie to różnica.

redies trochę za bardzo się przejmujesz takim podejściem do Policji. To jest walka z wiatrakami. Dla policjanta każdy kierowca to potencjalny przestępca więc Wasze podejście wcale nie jest lepsze.

redies
09-02-2010, 17:13
redies trochę za bardzo się przejmujesz takim podejściem do Policji. To jest walka z wiatrakami. Dla policjanta każdy kierowca to potencjalny przestępca więc Wasze podejście wcale nie jest lepsze. redies trochę za bardzo się przejmujesz takim podejściem do Policji. To jest walka z wiatrakami. Dla policjanta każdy kierowca to potencjalny przestępca więc Wasze podejście wcale nie jest lepsze.

mocna słowa z tym określeniem kierowcy jako przestępcy to zaledwie sprawca wykroczenia ewentualnie obwiniony, jeżeli będzie przesłuchany w charakterze sprawcy wykroczenia.
Jedno jest pewne w tym co robię nie pozwolę być poniżanym to wszystko i zawsze będę się sprzeciwiał tego typu zachowaniom.

To są tzw. wartości dodane. Odebranie wartości dodanej to nie jest kara, tylko brak nagrody. Jak dla mnie to różnica.

tu nie Masz racji bo dodatek służbowy tworzy moją pensję w całości.

jacekczewa
09-02-2010, 18:13
napisałem cos ale usunąłem :)

Nosek86
28-04-2010, 13:08
POLICJA.....:stop::stop::stop: leciałem na Piekary śląskie.... jest tam kawałek dwu pasa... koleżanka mnie podpuściła żeby tiry objechać bo potem będzie zwężka.... no to Pawełek wyprzedził.... i .... za zakrętem stali.... miły początek tygodnia.... miły pan policjant zaprosił do suki bo przy kobietach o GOTÓWCE nie wypada.... ja już banan :) pytam ile - 116... tyle że nie zauważyłem znaku.... max60..... gadka rozpoczęta od 500 i 10pkt.....
a ze MIŁY I LUDZKI pan policjant.... skończyło się na 100 i 4 pkt..... ( cyt. nie mogę "wystawić" gotówkowego ale mogę dać kredytowany na 100 i będziemy obaj zadowoleni )

jednak są normalni gliniarze....

ps. pomijam fakt ograniczenia prędkości do 60km/h na jezdni dwupasmowej na której przeciwny kierunek ruchu oddziela pas zielenii oraz barierka.... i brak jakichkolwiek kolizyjnych skrzyżowań....

Odi18
28-04-2010, 23:04
ale tam sa dziury i skrzyzowanie bez swiatel wiec 60 jest jak najbardziej na miejscu

lendio
28-04-2010, 23:18
Mozna sie dogadac "czasem"

Roozga
30-04-2010, 11:12
ja wczoraj miałem fajny przypadek.

Na stacji na A4 pod wrockiem, tam gdzie mało miejsca, zatrzymałem się równolegle do pasu wyłączonego z ruchu by się kimnąć. po niecałej godzienie mam pukanie w szybkę a tu dość zdenerwowany pan policjant z bloczkiem się podpytuje czy mi mandat wypisać :D. Ja mu na to: "za co?". On że blokuję wjazd na stację. Poprosiłem by mi wskazał w którym miejscu go blokuje. Okazało się że jednak nie blokuje, nie mniej się upierał. Powiedziałem - proszę pisać, cyknąłęm fotkę Pana policjanta stojącego z przygotowanym bloczkiem i powiedziałem - jak wypisze - to niech mi przyniesie, mogę mu oddać wszystkie potrzebne dokumenty, z tym że go nie przyjmę, bo chyba zapomniał się Pan przedstawić i nie wiem czy rzeczywiście mam do czynienia z policjantem czy jakimś oszustem, po czym wsiadłem w auto i pojechałem zostawiając go z tym dylematem i rozdziabioną buźką - mina - bezcenna :D

eliks
30-04-2010, 11:37
Nom. I takie mamy teraz poszanowanie dla Policji.

Ducce
30-04-2010, 11:43
czepiacie sie tych panow policjantow jak nie wiem co!!!!!! u mnie SG (straz granizna) jest dla mnie bardzo przyjanie ustawiona... jak jezdzilem BMW ciagle mnie ztrzymywali (zona moze potwierdzic) a jak jezdzilem enduro kolo pasa granicznego to nigdy nie mogli mnie dogonic :smiech: a moj ojciec byl dowodca SG w Kołbaskowie (czterdziesto paroletni emeryt tez bym tak chcial) wiec policja nie jest taka zla jak SG mlodzi wojacy ktorzy mysla ze moga Cie zgnaoic!!

Roozga
30-04-2010, 12:27
Nom. I takie mamy teraz poszanowanie dla Policji.

ale ja gościa uszanowałem, tu raczej podejście tego "przemiłego Pana" i jego szacunek do swoich "klientów" się kłania :)

Ducce
30-04-2010, 12:37
a jak wazelinka musi byc :smiech:

DaVePGN
22-11-2010, 19:23
Mi za narobienie niezłego dymu pod marketem groziło 500zł i 10pkt karnych... groziłoJuż nie Przepisy się zmieniły i Policja może interweniować na terenie marketów i dróg wewnętrznychA oni ze akurat pod TEN parking są podłączeniu ponieważ właściciel placu coś tam, coś tam

Tutaj sobie poczytajcie >> [Only Registered Users Can See Links]

Dopoki nie wprowadza tego znaku (STREFA RUCHU), to nie maja prawa wystawiac mandatu za wiadomo co, wiadomo gdzie ;)

mnowacz
22-11-2010, 19:51
Czy wyście powariowali ? ... dziwicie się że policja chce robić porządek z ludźmi którzy szaleją pod marketami ? ... Od tego są jakieś tory, wyznaczone miejsca itp .. A Wy kręcicie kółka pod marketem i szukacie paragrafów żeby to zalegalizować ? .. I to klubowicze .. Normalnej kultury jakiejś trochę ..

DaVePGN
22-11-2010, 20:41
Czy wyście powariowali ?Taaa... lepiej się pochwalic, ile to sie jechalo najwiecej na niemieckiej autostradzie... jakby to bylo calkiem bezpieczne i stwarzajace mniej zagrozenia od poscierania troche gumy na uboczu.
Mnie chodzi o przypadki takie, jak na takich filmikach [tymi (...) miedzy autami to moga wystawiac mandaty] >>
Jedziesz na pusty plac, miejsce z dala od innych samochodów etc... gdzie najwieksza szkode mozesz zrobic tylko swojemu autu, a tu zjawia sie Policja i chce wstawiac mandat (jeszcze nieslusznie) za stwarzanie zagrozenia w RD inne niz kolizja - ja sie pytam, w jakim ruchu drogowym?? jakiego zagrozenia??
Nie chodzi mnie o to, by szukać paragrafów żeby to zalegalizować, tylko żeby sie nie czepiali jak nikomu nie stwarza sie niebezpieczenstwa.
Czyli zimą kierowcom, ktorzy jezdza na placach, probujac podszkolic swoje umiejetnosci/nauczyc sie panowania nad swoim autem (nie sa to wylacznie mlodzi kierowcy i wylacznie faceci), tez nalezaloby kazdorazowo wystawiac mandat i punkty? W ogole to monitoring wszedzie i niech od razu wystawiaja wszystkim mandaty?

mnowacz
22-11-2010, 20:46
Ja się nie chwalę ile jechałem na autostradzie .. dla mnie to głupota.
I dobrze że nikomu nie zrobisz krzywdy, ale to nie są miejsca do tego przeznaczone.
I ciekawe jak zarząd OKP na to patrzy ...
Świruje taki jeden z drugim jak nie pod marketami to na rondach z naklejką OKP na szybie i boczkach a później na forum jeszcze narzeka że policja mu żyć nie daje ..
Gdzie dobre imię klubu ? .. Powinniście dawać przykład innym a nie płakać na forum jaka ta policja jest zła.

DaVePGN
22-11-2010, 20:55
Ja się nie chwalę ile jechałem na autostradzie .. dla mnie to głupota.Ja nie piłem do ciebie absolutnie z tym. I nie placze jaka jest policja zla, ale tak jak i oni wystawiaja mandaty, tak niech to robia zgodnie z prawem, a nie ze wciskaja kit i jesli kierowca podpisze, to juz po zawodach.
A co do dobrego imienia klubu, to pewnie co drugie klubowe jezdzi na "niemieckich autostradach" z niemiecka dozwolona predkoscia, a czepiamy sie tylko tych, co kreca kolka z dala od innych aut.

mnowacz
22-11-2010, 21:01
Kolego, w ogóle dla mnie ta dyskusja i wzajemne cytowanie się jest śmieszne ... więcej tu nie będę pisał (w tym wątku) ..
Takich rzeczy jak bączki pod marketami i na rondach się po prostu nie robi ...
A Ty mi piszesz że niech policjanci wystawiają mandaty zgodnie z prawem .. jasne, ale zacznijmy może od siebie .. Czego Ty chcesz od gliniarzy ? .. widzą jak kretyni palą gumę pod marketami to jakoś chcą reagować, to zwyczajne ludzkie ... Bo chyba nie powiesz mi że takie kręcenie bączków pod marketem robią ludzie dorośli i odpowiedzialni ... Co chwilę czytam na tym forum "dostałem mandat, co zrobić?" ... myśleć ! I nie zachowywać się jak idiota. I OKP powinno jako klub na to jakoś reagować .. To wszystko w tym temacie ode mnie.

eliks
22-11-2010, 21:06
ja nie mówię że jestem święty, ale całkowicie zgadzam sie z powyższym, chociaz bączki pod marketem to ogólnie powiedziane bo różnica jest jesli ktoś to robi w nocy, gdy wszystko jest pozamykane i nikomu tam sie krzywda nie stanie.

michal987654321
22-11-2010, 21:08
Ja się nie chwalę ile jechałem na autostradzie .. dla mnie to głupota.
I dobrze że nikomu nie zrobisz krzywdy, ale to nie są miejsca do tego przeznaczone.
I ciekawe jak zarząd OKP na to patrzy ...
Świruje taki jeden z drugim jak nie pod marketami to na rondach z naklejką OKP na szybie i boczkach a później na forum jeszcze narzeka że policja mu żyć nie daje ..
Gdzie dobre imię klubu ? .. Powinniście dawać przykład innym a nie płakać na forum jaka ta policja jest zła.

Facet, czytam te Twoje posty i nie kumam o co Ci chodzi. Przeciez każdy z nas ma swoje auto, robi nim co zechce, jeden lata bokiem bo lubi, drugi wozi cement bo uważa ze auto musi na siebie zarabiac a trzeci ma na to w....ne i moze polac samochód benzyna bo to jest jego auto.
Do czego zmierzam, fakt, nie popieram idiotycznych i bezmyslnych sytuacji powodowania zagrożenia, w miejscach oblęzonych przez istoty ludzkie bądź inne elementy dobrobytu które można by w jakis sposób naruszyć, uszkodzić ale jak czytam takie kazania co to Ty robisz, a czego ja nie robie to mnie sciska. Z wykonywaniem tych czynnosci jest jak z charakterem, a o tym sie nie dyskutuje, jeden woli miec pałno plastiku na calibrze - zrobił tak i mu się podoba - o to chodzi, i jesli jest normalnie myslący to powinien miec w....ne na ludzi którzy mowią ze to WT, ważne ze włascicielowi się podoba, tak samo z autem, jeden może co skrzyzowanie palić gume, każde rondo robić bokiem, a na każdej prostej rozpedzać sie do 250km/h to jest sprawa człowieka który takie manewry ( niekoniecznie bezpieczne) wykonuje, i to on poniesie za to konsekwencje, także mysle ze sprzeczka w tym temacie nie ma sensu...przynajmniej dla mnie...

mnowacz
22-11-2010, 21:11
Maiłem już nie pisać .. ale nie dziwię Ci się że nie kumasz ... tak, polej benzyną i spal swój samochód :) .. najlepiej pod marketem przecież to Twój samochód :) ..

eliks
22-11-2010, 21:12
jeden może co skrzyzowanie palić gume, każde rondo robić bokiem, a na każdej prostej rozpedzać sie do 250km/h to jest sprawa człowieka który takie manewry ( niekoniecznie bezpieczne) wykonuje, i to on poniesie za to konsekwencje
no wszystko dobrze jeśli tylko on poniesie konsekwencje, a nie postronna osoba jadąca spokojnie swoim pasem, która wraca z weekendu z żoną i dwójka dzieci gdy nagle na jego pas wpiepsza się drifter amator mający prawko od 2 miesięcy i swoje RWD.

michal987654321
22-11-2010, 21:20
Maiłem już nie pisać .. ale nie dziwię Ci się że nie kumasz ... tak, polej benzyną i spal swój samochód :) .. najlepiej pod marketem przecież to Twój samochód :) ..

ja pier.... ja podałem że jeden może zrobić to a drugi tamto, zalezy od checi i tego co ma sie głowie... ja nie mam w głowie zamiaru zeby spalić swoje auto czy coś z tym stylu, wiec nie miesz czemu taka teorie mi podsówasz...
..za to lubie złapac sobie boka na miescie, i czasami to robie, nie zagrazajac nikomu... robie to..moja sprawa, ja w razie czego ponosze konsekwencje...

Mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi

no wszystko dobrze jeśli tylko on poniesie konsekwencje, a nie postronna osoba jadąca spokojnie swoim pasem, która wraca z weekendu z żoną i dwójka dzieci gdy nagle na jego pas wpiepsza się drifter amator mający prawko od 2 miesięcy i swoje RWD.

to tez dlatego zaznaczyłem ze nie popieram, takich ludzi którzy robią takie rzeczy, narazając trzecie osoby na niebezpieczenstwo... jeszcze w takim stopniu... takim ludziom tez mowie stanowcze nie

Roozga
22-11-2010, 21:39
posłuchajta psiki :)

Jeśli ani jeden ani drugi, a tym bardziej trzeci nie potrafi do końca przeczytać całości opinii drugiego to nie dyskutujcie - jeden i drugi ma rację w swoim mniemaniu. Każdy ma własne sumienie i wie co robi. A jeśli ktokolwiek uważa że zwrócenie uwagi jak ktoś już nie ma rozumu coś pomoże to się myli. Więc prawda leży po środku

I prośba - nie drapać mi się na oficjalu - poprztykajcie się po PM - to będzie się to miło czytać - w razie jakby co to ja tu czuwam

michal987654321
22-11-2010, 21:47
I prośba - nie drapać mi się na oficjalu - poprztykajcie się po PM - to będzie się to miło czytać - w razie jakby co to ja tu czuwam

Ale my się nie przytakmy, przynajmniej ja tak uwazam :) Każdy poprostu wyraza swoje zdanie :) Luuuzik jest :)

Roozga
22-11-2010, 21:58
no ja wiem, że jeszcze luzik - ale ja tak prewencyjnie

konie tego OT :)

tomspeed
22-11-2010, 22:32
tak wracajac do sprawy krecenia baczkow pod marketemi itp.
owszem niech jest to zabronione i obwarowane odpowiednio mandatami,
ja sie tylko pytam gdzie te tory, gdzie te place wyznaczone, gdzie mozna takie cos robic, bezpiecznie i bez konsekwencji finansowych na poczet mandatu.

w telewizji co chwile mowia, zeby probowac poslizgu i poznac swoje auto, ja sie pytam gdzie.
gdzie to legalnie mozna zrobic??

brak w naszym kraju takich miejsc. i nie kazdy ma czas i kase by jechac 200 km po to by sobie raz bokiem poleciec.

kazde miasto powinno miec taki plac na iles tam mieszkancow, ogrodzony, utwardzony i plaski, bezplatny i ogolnodostepny.

no ale chyba sie zdazymy zestarzec niz sie tego doczekamy.

Szopen
23-11-2010, 18:28
ja sie tylko pytam gdzie te tory, gdzie te place wyznaczone, gdzie mozna takie cos robic, bezpiecznie i bez konsekwencji finansowych na poczet mandatu.

Zamiast budować nowe, większe to likwidują jak tor w Lublinie ;) Ponieważ ludziom przeszkadza i jest za głośno ...

Sam bym jakis czas temu dostał mandat za zagrozenie w ruchu drogowym. Wystarczyło tylko grzecznie pogadać ;)

Policji nie można się bać, trzeba znać swoje prawa, znać kodeks i bardzo często okazuję się, że to oni chcą Ci kit wcisnąć ;) Z tymi chamskimi cwaniakami trzeba krótko a jak się trafi miły, grzeczny to nie trzeba wiele mówić ;)

GISKARD
23-11-2010, 20:41
Do czego zmierzam, fakt, nie popieram idiotycznych i bezmyslnych sytuacji powodowania zagrożenia, w miejscach oblęzonych przez istoty ludzkie bądź inne elementy dobrobytu które można by w jakis sposób naruszyć, uszkodzić

ja przeczytałem prawie cały temat...:D
i pozowle sobie zadac pytanie do Michała....
czyż byś zamierzał zostać mnichem...
:jump::jump::jump::jump::jump::jump::jump::jump::j ump::jump::jump::jump::jump::jump::jump::jump:

paszeko
23-11-2010, 20:52
witam.tez sobie poczytalem co tu napisaliscie.powiem tak kazdy z was ma racje pozdrawiam. ;)

michal987654321
23-11-2010, 23:45
ja przeczytałem prawie cały temat...:D
i pozowle sobie zadac pytanie do Michała....
czyż byś zamierzał zostać mnichem...
:jump::jump::jump::jump::jump::jump::jump::jump::j ump::jump::jump::jump::jump::jump::jump::jump:

Czesław mogłes na PW a nie szum na wodzi erobisz podczas połowu :D

redies
24-11-2010, 13:42
DaVe a powiedz mi i innym kolegom czy parking na marketach nie jest miejscem gdzie odbywa się ruch kołowy i pieszy ? i w miejscach takich nie należy zwracać szczególnej uwagi na pojazdy i pieszych w tym dzieci , które idą z rodzicami do sklepu na zakupy ? wydaje mi się , że powinno się jeszcze większą uwagę zwracać właśnie w tych miejscach i zapewniam Cię , że kręcenie bąków na takich placach to porażka i brak wyobraźni. Jak dla mnie chętni to pokręcenia bąkolotów powinni wybierać do tego bardziej przystosowane do tego miejsca no na pewno nie ronda i place marketowe, to moje zdanie w temacie , każdy ma swój rozum. ;)

Z tymi chamskimi cwaniakami trzeba krótko
ciekawi mnie tylko jedno czy kolega Szopen w podobny sposób wyraża swoje niezadowolenie podczas kontroli drogowej:) jeżeli tak to szacunek :p

DaVePGN
24-11-2010, 15:10
DaVe a powiedz mi i innym kolegom czy parking na marketach nie jest miejscem gdzie odbywa się ruch kołowy i pieszy ? i w miejscach takich nie należy zwracać szczególnej uwagi na pojazdy i pieszych w tym dzieci , które idą z rodzicami do sklepu na zakupy ? wydaje mi się , że powinno się jeszcze większą uwagę zwracać właśnie w tych miejscach i zapewniam Cię , że kręcenie bąków na takich placach to porażka i brak wyobraźni.Tak, odbywa sie tam ruch i kolowy i pieszy w godzinach funkcjonowania marketow i zgadzam sie z tobą, lecz mnie chodzi o puste place, gdzie nie ma ludzi ani nie odbywa sie w danej chwili ruch kolowy.
Ja, jak do tej pory, to nie mam powodow do jakiegokolwiek niezadowolenia ze spotkań z policjantami, no moze oprocz 1 sytuacji - kolizja nie z mojej winy.

samba-77
24-11-2010, 16:51
Jak dla mnie chętni to pokręcenia bąkolotów powinni wybierać do tego bardziej przystosowane do tego miejsca

Czyli jakie i gdzie:confused:
Jeśli ktoś kręci bączki np. po 22-giej na parkingu koło marketu to raczej nikt na zakupy się już nie wybiera,a już napewno nie z dziećmi.
Co do rond i parkingów w godzinach pracy marketów jestem przeciwny,żeby była jasność.

redies
24-11-2010, 16:51
chodzi o puste place, gdzie nie ma ludzi ani nie odbywa sie w danej chwili ruch kolowy.

no to jest inny temat ale generalnie ja osobiście nie kręcił bym się na placu marketowym raczej wybrał bym sobie bardziej ustronne miejsce , no ale to zostawiam już każdemu pod własny wybór.

Roozga
24-11-2010, 16:53
Jeśli ktoś kręci bączki np. po 22-giej na parkingu koło marketu to raczej nikt na zakupy się już nie wybiera,a już napewno nie z dziećmi.

Tesco jest czynne 24h :D

samba-77
24-11-2010, 17:18
Tesco jest czynne 24h :D

Więc odpada,zawsze może się pojawić mama z dzieckiem (nie daj Boże w wózku):rolleyes:
:D

DaVePGN
24-11-2010, 19:31
Jeśli ktoś kręci bączki np. po 22-giej na parkingu koło marketu to raczej nikt na zakupy się już nie wybiera,a już napewno nie z dziećmi.no to jest inny temat ale generalnie ja osobiście nie kręcił bym się na placu marketowym raczej wybrał bym sobie bardziej ustronne miejsceChodzi o to, ze:
A - nie wszedzie markety sa z dala od blokow/domow - komus sie moze nie podobac zaklocanie ciszy nocnej
B - to teren wlascicieli marketow/galerii, wiec jak maja ochrone, a niektore maja, to dzwonia na Policje > Policja musi odpowiedziec na wezwanie > my musimy sie stamtad zwijac
C - to juz nie Policji ani zmartwienie, ani nie problem, ze nie mamy sie gdzie krecic.

Ja osobiscie...

.... nie bede jednak pisal, co ja osobiscie ;)

ASM
25-11-2010, 00:17
Jestem na nie pod Marketami,jest wiele innych miejsc ustronnych do tego !!!!

Szopen
25-11-2010, 00:21
Chciałbym poznac te ustronne miejsca w Warszawie ;)

eliks
25-11-2010, 00:21
Na przykład?

Szopen mnie ubiegł :]

Czarny
25-11-2010, 00:24
jest wiele innych miejsc ustronnych do tego
ustronne to jest WC :D
a tak serio ,to nie ma w naszym kraju zbyt wiele miejsc do tego typu zabaw.

samba-77
25-11-2010, 00:36
Jestem na nie pod Marketami,jest wiele innych miejsc ustronnych do tego !!!!

Więc podaj mi kolego te miejsca w Jastrzębiu Zdroju:o

GISKARD
25-11-2010, 19:01
Napisał samba-77

Tesco jest czynne 24h
odpadłem od pionu... :smiech:
na szczęście nie wszędzie...

P.S.
Stefan to że chcesz zostać mnichem to nic starsznego... ale nie wiem czy cie przyjmą...
:jump:

redies
25-11-2010, 21:08
a więc mam propozycję dla Was kręcący bąkoloty : poczekajcie aż mróz zetnie jeziora i stawy i dawajta na lód:jump:

GISKARD
25-11-2010, 21:14
a więc mam propozycję dla Was kręcący bąkoloty : poczekajcie aż mróz zetnie jeziora i stawy i dawajta na lód
ty widze natomiast masz zamiar:

gone crazy
:basenik:

DaVePGN
25-11-2010, 21:16
a więc mam propozycję dla Was kręcący bąkoloty : poczekajcie aż mróz zetnie jeziora i stawy i dawajta na lódAle czy to takie bezpieczne??

redies
25-11-2010, 21:19
albo wpadniesz pod lód albo polatasz ile wlezie:D

DaVePGN
25-11-2010, 21:21
albo wpadniesz pod lód albo polatasz ile wlezie
To ja juz wole moje albo-albo :D:D

Szopen
25-11-2010, 21:26
Ale czy to takie bezpieczne??

Bardzo bezpieczne :D

GISKARD
25-11-2010, 21:43
ja tam na jezioro nie wejde

michal987654321
25-11-2010, 23:29
ja tam na jezioro nie wejde

Jak coś daje przepis jak sprawdzić czy lód na jeziorze się załamie czy nie..

Szopen
30-11-2010, 03:27

i jak tu mieć do nich szacunek ... Jak zwykle, swojej winy w tym nie widzą ...

:censored::censored::censored:

samba-77
30-11-2010, 10:49

i jak tu mieć do nich szacunek ... Jak zwykle, swojej winy w tym nie widzą ...

:censored::censored::censored:

Nie,nie,to jest napewno niemożliwe. Dziennikarze się czepiają szanownej policji. Oni nie mogą być winni. :censored: :mad: