PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki środek najlepszy do wyprania tapicerki ? Nie skóry.

DjShrek
30-03-2009, 16:18
Witam.

Posiadam takie wnętrze.
[Only Registered Users Can See Links]

I trochę się już zbrudził. Jaki środek polecacie żeby wyczyścić siedzenia i to co jest pod wycieraczką. :)

Prosiłbym o konkretne linki do alledrogo :)
Znalazłem kilka środków, ale nie wiem czy są skuteczne dlatego czekam na Wasze porady :)

schizm123
30-03-2009, 17:35
[Only Registered Users Can See Links] najlepiej wypożyczyć [Only Registered Users Can See Links]

DjShrek
30-03-2009, 20:08
To już lepiej w ogóle oddać auto i za 200zł mieć całe czyste :P

A takie środki bez użycia karchera?

schizm123
30-03-2009, 20:27
To już lepiej w ogóle oddać auto i za 200zł mieć całe czyste :P

A takie środki bez użycia karchera?

nie lepiej, wypożyczysz za 50zł proszek 30-40zł i pierzesz do woli i perfekcyjnie to zrobisz, a w myjni piorą za 200zł tak że szkoda gadać.... wiem bo znam temat i sprzęt. Dużo myjni się u mnie w to zaopatrywało i jak opowiadali jak piorą ludziom fury to masakra... a co do środków poza tym to [Only Registered Users Can See Links] ładnie czyści ale 90% brudu idzie pod tapicerkę wiec o higienicznej czystości nie może być mowy przy tego typu środkach, one są dobre np do podsufitki, bo karcher owszem umyje super ale duże prawdopodobieństwo że przemoczy się ją i zacznie odpadać.

Piotrek76
31-03-2009, 21:04
Z takich ogólno dostępnych to naprawdę dobrze sprawdza się wanisch ze spryskiwaczem. Miałem też śrdek w aerozolu firmy STP też był ok.

ermi
02-04-2009, 16:02
proszek do prania do kolorów i odkurzacz do prania.

rumun25c
02-04-2009, 21:43
ja zajmuje sie czyszczeniem od 12 lat i próbowałem wielu środków i najlepszy dla mnie jest KARCHER RM 760 bo sie nie pieni a to podstawa dla maszyny.tylko niem czy dasz rade zwykłym odkurzaczem pioracym.powodzenia.zapomniałem dopisac że gdybym brał za czyszczenie 200zł to bym nie miał co robic z taką zaporową ceną.u mnie cena za omege w zależności od zabrudzenia od80-110zł.

S1 CICHY
03-04-2009, 04:22
może dla klubowiczy jeszcze coś urwiesz?:)

cugiel
03-04-2009, 09:11
ja zajmuje sie czyszczeniem od 12 lat i próbowałem wielu środków i najlepszy dla mnie jest KARCHER RM 760 bo sie nie pieni a to podstawa dla maszyny.tylko niem czy dasz rade zwykłym odkurzaczem pioracym.powodzenia.zapomniałem dopisac że gdybym brał za czyszczenie 200zł to bym nie miał co robic z taką zaporową ceną.u mnie cena za omege w zależności od zabrudzenia od80-110zł.

ja od 4 lat piore auta i tez najlepszy jest rm 760 najwazniejsze zeby go a duzo nie wsypac bo potem troche sztywny sie material robi
a do odkurzacza wodnik czy mpm czy innych tanich nie sypcie tego bo on tego nie da rady odciagnac jak zaczynalem to przez pierwsze pol roku tak cudowalem a potem kupilem puzzi100 teraz mam zamiar puzzi200 ijednak co marka to marka jest jeszcze plyn niepieniacy do prania cyklon ktorego polecam do malych tanich odkurzaczy i do recznego ale to dopiero pozniej napisze kto to produkuje bo nigdy nie pamietam:D

schizm123
03-04-2009, 15:21
żeby sztywniejszy się nie robił to po RM 760 trzeba wlać czystą wodę i jeszcze rac wszystko dokładnie przelecieć jeszcze raz.

powazny
03-04-2009, 21:41
Jaki środek najlepszy do wyprania tapicerki ?

środek auta!!!

:)

nie mogłem się powstrzymać :D

explosiv9
05-04-2009, 18:47
u mnie cena za omege w zależności od zabrudzenia od80-110zł. No to tanioszka...u mnie w miescie za wypranie vw polo kumpel płacił 200

DamianB
05-04-2009, 19:40
Z preparatów do których nie potrzeba więcej niż gąbka/szmatka/szczotka to polecam STP TuffStuff - do kupienia na stacjach BP albo w supermarketach, ~26zł/puszka. Ale jak chcesz całą tapicerkę pucować to ze dwie puszki trzeba liczyć jeśli mocno zabrudzona.

Piotrek76
05-04-2009, 20:33
to polecam STP TuffStuff
Mam ten środek, też mogę polecić. Jak na taki środek w puszce to bardzo dobry.

Dee-Jay
16-04-2009, 02:27
powazny napisał:
Napisał DjShrek Zobacz post
Jaki środek najlepszy do wyprania tapicerki ?
środek auta!!!

:)

nie mogłem się powstrzymać :D

dobre, turlam się ze śmiechu:D

farmer21
24-02-2010, 23:18
polecam vanish do dywanów. Szoruj zwykłą szmatką nanosząc samą pianę, nie płyn

Piotrek76
25-02-2010, 16:07
polecam vanish do dywanów. Szoruj zwykłą szmatką nanosząc samą pianę, nie płyn
Potwierdzam, dobrze działa.

AJs
25-02-2010, 17:12
A jaki proszek polacacie do prania wnętrza auta odkurzaczem Thomas Twin T2? bo mam takie cudo, wiosna idzie to trzeba prać :D i jeszcze czym najlepiej wyprać podsufitkę?

patryk kutno
25-02-2010, 23:16
Ja użyłem Vanischa do dywanów wtarłem go na sucho tak jak w reklamie a pozniej odkurzaczem marki Karcher i efekt zadowalający :D

AJs
26-02-2010, 09:21
to modsufitkę, a sziedzenia i tapicerkę drzwi??

komar
26-02-2010, 17:29
tez waniszem.naprawde skuteczny

Piotrek76
26-02-2010, 19:17
to modsufitkę, a sziedzenia i tapicerkę drzwi??

Do wszystkiego Vanisch jest dobry, zwłaszcza że jest w różnych odmianach. możesz sobie np: kupić taki ze spryskiwaczem, bardzo wygodny w użyciu.
Vanisch jest naprawdę skuteczny w porównaniu do innych (nie profesjonalnych) środków.

robert3012
26-02-2010, 19:55
A jaki proszek polacacie do prania wnętrza auta odkurzaczem Thomas Twin T2? bo mam takie cudo, wiosna idzie to trzeba prać :D i jeszcze czym najlepiej wyprać podsufitkę?

Jak do takiego sprzętu to polecam proszek Karcher RM760. Porządny specyfik za rozsądne pieniądze. Na allegro ceny od 22 zł za 0,8 kg. Sam prałem u siebie tym specyfikiem za pomocą najtańszego chyba Karchera A2004. Wszystko super puściło.

AJs
26-02-2010, 20:57
w sumie to w tamtym roku prałem podsufitkę waniszem do prania dywanów bo chodzi żeby jej nie moczyć za bardzo... więc odkurzaczem raczej tego sie nie pierze a reszte spróbuje tym karcherem ;)

kondzio81
26-02-2010, 22:42
spruboj kolego kwasem do silnikow tylko k2 rozciecz jego z woda jest rewelka gwarancia jakosci jak nowe ni niebuj sie ze popali

AJs
27-02-2010, 01:47
W sumie to płynem do silników tym takim pomarańczowym z czarą etykietą myłem plastiki bo super zmywało :D popsikam zobacze ale to dopiero na wiosne ;)

ArturL
26-03-2010, 20:18
Polecam preparat WEZYR do prania dywanów 3w1 - świetnie pierze tapicerkę i WEZYR Shot - usuwa plamy i w przeciwieństwie do Vanisha nie utleniają kolorów ani nie powodują wyblaknięć. Ja uzywam tych dwóch preparatów od 4 lat i efekt jest zawsze ok. Cena to ok. 7-10zł / szt w supermarkecie. Jak ktoś będzie chciał spróbować, to mam kilka szt na testy i na spociku mogę nieodpłatnie przekazać :).

Brylant_22
31-03-2010, 23:11
Ja osobiście do prania tapicerki używałem piany aktywnej firmy "ProElite", a że posiadam małą myjkę to właśnie tym środkiem prałem fotele, boczki drzwi. Oczywiście jest to koncentrat sprzedawany minimum w 5L. Można tym myć silnik, nadwozie "zalecane tylko mycie wstępne + spłukanie pod ciśnieniem", tapicerkę itp. środek jest strasznie z koncentrowany do mycia tapicerki z powodzeniem wystarczy 250 ml na 5-7 litrów wody.
Jak wygląda pranie? Wiaderko ciepłej wody z płynem gąbka bądź miękka szczoteczka i czyścimy fotel zalecam nawet z uczuciem go zmoczyć jeśli jest mocno brudny. Następnie odkurzaczem na wodę dokładnie wyciągamy. I właściwie to koniec, po wszystkim dobrze jest żeby fotel dobrze się wysuszył wtedy unikniemy pojawienia się zacieków i takie tam. dla zapachu można dolać troszkę vanisha. :)

Można oczywiście też czyścić plastyki, wystarczy jakaś buteleczka po płynie do szyb z rozpylaczem, psikamy na plastik i czyścimy uwagą "GĄBKĄ !! Najlepiej działa! " następnie ścieramy szmatka. Bród, nikotyna "jeśli palimy w aucie" spływa z miejsca wystarczy psiknąć przetrzeć gąbeczką i wytrzeć.

Choć do plastików polecam inny sposób, jeśli cos to PW.

Pozdrawiam.