PDA

Zobacz pełną wersję : Ile trzeba dac za audio zeby było lepsze od seryjnego

kkruk
23-04-2008, 03:14
czesc
kupiłem omcie jakis czas temu i jestem zadowolony jednak postanowiłem wywalić seryjnego kaseciaka i wstawić coś na cd-ki. sporo jest tu juz przez was napisane ale jak byście napisali czy wogole jest sens brac sie za to jesli myslałem o radiu za 400?? czy głośniki tez odrazu zmieniać? generalnie chodzi mi o to ile trzeba by zainwestować zeby uzyskać lepszy efekt niz na seryjnym sprzecie.
z góry wielkie dzieki

Patrikoss
23-04-2008, 07:40
jak zamontujesz lepsze radio o większej mocy do seryjnych głośników to już uzyskasz o wiele lepszy efekt od seryjnego radia

Benuś
23-04-2008, 09:01
ile trzeba by zainwestować
hmmm... napisz ile chcesz przeznaczyc to cos podpowiemy :wink:

bogumil.s
23-04-2008, 09:40
czesc
kupiłem omcie jakis czas temu i jestem zadowolony jednak postanowiłem wywalić seryjnego kaseciaka i wstawić coś na cd-ki. sporo jest tu juz przez was napisane ale jak byście napisali czy wogole jest sens brac sie za to jesli myslałem o radiu za 400?? czy głośniki tez odrazu zmieniać? generalnie chodzi mi o to ile trzeba by zainwestować zeby uzyskać lepszy efekt niz na seryjnym sprzecie.
z góry wielkie dzieki

przyzwoite głośniki to wydatek ok 160 zł za parę

kylunio22
23-04-2008, 19:00
ja wstawilem do seryjnych glosnikow radyjko i nie bylem zadowolony z tych seryjnych teraz mam clariona z przodu 16.5 trojdrozne i ostatnio wlozylem po malym przerobieniu do tylnich drzwi tez 16.5 boschmanna i jeszcze czekam az sie ociepli i biore sie za wygluszanie drzwi i teraz dopiero jestem zadowolony z dzwieku

prezesss
23-04-2008, 19:27
ja u siebie zmienilem radyjko na alpinke i efekt byl super! szkoda tylko ze teraz trzeszcza :hehe:

iron24
23-04-2008, 19:59
Dobre radio to podstawa,ale nie możesz absolutnie oszczędzać na głośnikach.W samochodzie muszą przekrzyczeć silnik,przy małych prędkościach jest ok ale jak depniesz więcej to jest różnica.Ważne też jakie masz "ucho",a dobry głośnik wyciągnie głęboki bas, nie będzie miał zniekształceń jak słuchasz na MAX.Oczywiście prawdziwy bas będzie tylko z tubą basową.W MEDIA MARKT widziałem głośniki INFINITI za jedyne 380.

Genas
23-04-2008, 22:16
[cut] ile trzeba by zainwestować zeby uzyskać lepszy efekt niz na seryjnym sprzecie.
z góry wielkie dzieki

Juz ci kolego odpowiadam.Moj sprzet to totalna amatorszczyzna wiec jezeli chcesz miec cos powaznego to oczywiscie wiecej kasy musisz wydac.
Radio Sony CDX-A250 kupilem ponad rok temu za okolo 500pln.
[Only Registered Users Can See Links]

Skrzynia z glosnikiem WCC by Orion jakies 3-4 stowki [nie pamietam].

Wzmacniacz WCC by Orion prawie 400pln.

Na dniach wygluszenie drzwi i wymiana glosnikow we wszystkich drzwiach.Towar juz do mnie jedzie.

Z tylu Hertz DSK130 za 229pln.
Z przodu Hertz DSK165 za 249pln.

Maty do wygluszenia drzwi prawie 200pln.

Do tego nowe kable i jeszcze jakies pierdoly.Nie licze robocizny bo zrobie to sam,sama przyjemnosc.
Mial byc jeszcze wzmacniacz do glosnikow,ale okazalo sie ze niemam gdzie go umocowac,mam za male auto :smiech: .Zreszta jezeli efekt nie bedzie zadowalajacy to i tak bede musial cos wymyslec.
Nie sumuje kosztow bo mnie glowa rozboli :smile: .Aha,w tylnych drzwiach juz raz glosniki wymienialem,ale kupilem jakies niewypaly i nie graja wcale.

kkruk
25-04-2008, 00:07
Dzieki za wskazanie kierunku choc opinie sa podzielone :roll: . Generalnie to chciałem jedynie wsadzić radio z cd ale to chyba srednio sensowne. Na pewno nie chce zeby mi sie blachy trzesly od walącej tuby. Chętnie zamknął bym sie w tysiaku, nie bawił sie w cięcie tylnej puły i nie ciął blachy w dzwiach zeby zmieścic 16". Pytanie czy jak zmiana to wszystkich głośników i czy jestescie w stanie zaproponować coś wartego zachodu dla takiego mało ambitnego planu. Apropos, słuch mam niezły i dobre audio w domu ale auto niestety czesciej słuzy do pracy wiec nie musi byc dyskoteka na kolkach
Bede wdzieczny za jakas sprawdzona konfiguracje.(jesli istnieje :lol: )

kkruk
05-05-2008, 15:46
Dzieki Panowie
Troche zrrobiłem po swojemu ale sie opłaciło. Wystarczył Clarion za jedyne 380 bez zbednych bajerów jak usb czy pilot i jeździ jak sie patrzy a jeszcze głośników nie wsadziłem. Mam juz te hertz 165 o których pisał Genas. Generalnie jak sie nie chce dyskoteki to można to zrobić za grosze.

Genas
06-05-2008, 23:59
Operacja zakonczona.W poprzedni weekend zreszta. :grin: Maty,kable i glosniki.Jest za.. :censored: Trzy dni pracy.